Аламанда и .........

Похвалете се до къде сте стигнали с мечтите си!
admin
Site Admin

Прекрасна е,Нел! Кога ли и моята ще има такива цветове?
admin
Site Admin

Бижу! Прелест! Приказка!!!
admin
Site Admin

Re: Аламанда и ......... хора, някой с днешна дата гледа ли аламанди? аз се изкуших и придобих една огромна, сега се чудя как да я пренеса. дали да я отрежа ниско и да опитам да домъкна основата с корена или да си направя резници и да нося само тях? и въобще... приемам съвети както за това, така и за гледането после, че имам само един краткотраен опит от преди години, когато много скоропостижно и неудържимо си замина.
admin
Site Admin

Re: Аламанда и .........
admin
Site Admin

Re: Аламанда и ......... Някой гледа ли още Аламанда ? Виждам ,че доста хора са я имали ,но от години не е писано за нея . Имам нужда от съвет ,как да я накарам да цъфне . Прекрасна е ,но моята си расте една дълга пръчка и не мога да я накарам да се разклони ,камоли да цъфне . Където я отрежа там продължава да си расте . Или не съм в подходящата тема ... ?
admin
Site Admin

Re: Аламанда и ......... Злоби, погледнах в темата, то много красиво това цветенце, веднага открих прилика с цвета на дипладенията/една моя любимка/, а пък листата викам си, по-скоро като на зокум са, и то наистина било от сем. Олеандрови . Ако това може да ти помогне като инфо: ПРОБЛЕМИ ПРИ ОТГЛЕЖДАНЕТО Ако аламанда не цъфти или слабо, то възможно е причина за това да е прекалено топлото или студено помещение за зимуване. Недостатъчното осветление през лятото или прекалено осветено през зимата , недостатъчно хранителни вещества в почвата или прекалено много азотни торове. Листата се сгърчват, навиват и падат – това може да означава ниска температура, зимата не по-малко от 13-14°С, а лятото не по-малко от 18°С. Аз се чудя някои от моите как да ги засенчвам и да търся осветление, приближаващо се до източно/западно изложение, ти обаче не знам имаш ли южно изложение, което може да даде повечко слънце, с изключение на най-горещите часове, де.
admin
Site Admin

Re: Аламанда и ......... Благодаря ти ,Цвете :* При мен е преди всичко изток -в къщи и в офиса . Имам само един западен огромен прозорец в офиса ,но там винаги е около 22 -26 градуса и малко цветя са подходящи за такъв режим . Моята си живее в къщи на източен прозорец. Лятото топло ,зимата е неотопляема 12-15 градуса . Иначе си е добре -свежа и добре облистена .Белокрилките я обожават ,но и с тях се справих . Така ми се иска да видя този изключително красив цвят . Ще я пресадя и преместя в офиса ,пък ... каквото стане .
Post Reply

Return to “Снимки на вашите цветя!”