Преплитане на хибискуси

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

преплитане на хибискус Леля Петуния написа: Хм, моите да ги докарам до цвят първо, после - да ги съхраня до напролет, пък чак тогава ще я мисля висшата математика - пресаждането! Висша математика ли?Ще видиш ти утре какво те чака@
admin
Site Admin

И аз успях да преплета.Белият имаше две основни разклонения,които започваха от основата.Преплетох ги и сега белият хибискус е като бенджаминче. Освен това в една саксийка имам два малки хибискуса -розова фунийка и бананов кичест-преплитам ги от самото начало. Правя го ,както го е описала gonel
admin
Site Admin

Ето малко снимки на хибискусите: http://snimka.bg/album.php?album_id=47557&photo=24 /и следващите.../ Надявам се другото лято да са по-израстнали! Мисля да направя същото с абутилоните - да ги съчетая по цветове и да ги преплета.
admin
Site Admin

gonel написа: Ето малко снимки на хибискусите: http://snimka.bg/album.php?album_id=47557&photo=24 мдаа, не изглежда сложно. Но това, което мен ме е спирало до момента е следното: как ще се съберат корените на два или три хибискуса в една нормален размер саксия. Като гледам, имат добре развита коренова система и ми се струва, че ще им е тясно.
admin
Site Admin

И аз ще пробвам май, имам бяла, червена и розова фуния и сигурно на пролет ще опитам да си преплета, опита си заслужава!
admin
Site Admin

И аз имах някакви подобни надежди. Обаче по скоромно искях просто да засадя разноцветни хибискуси е една саксия, за да цъфтят шаренко. Ама по едно време, като поизрастнаха, взеха да линеят, да падат пъпки и се притесних, че им е тясно. Пресадих ги поотделно и се оправиха. Не знам дали е от сяксията, при условие, че купените също понякога са по 3 корена и си растат нормално и без да се разделят. Догодина може да пробвам пак да не ги разделям, защото имам много бебета засяти по трички.
admin
Site Admin

свекърва ми е преплела много успешно, стъблата вече са дебели, много е интересно, но не съм го снимала. като ходя другия път задължително ще ги фотна.
admin
Site Admin

обещах и ето ги снимките - не знам защо в един момент се е отказала да продължи, но опитът определено е успешен. жалко само, че е така килнато на една стана.
admin
Site Admin

Супер е,напролет смятам да опитам,само да цъфнат всичките и да разбера имам ли изобщо други цветове освен светло и тъмно червено
admin
Site Admin

И аз се заребих от тази идея. Положих няколко цвята в една саксия. И напролет, ще видим
Post Reply

Return to “Амарилисови”