Преплитане на хибискуси

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Преплитане на хибискуси Имам смътен спомен, че някой от форума беше решил да пробва да преплете хибискуси. Моя баща от няколко години твърди, че е виждал, но аз не съм, макар другата пролет да се опитам да го направя. Ако някой е опитвал нека сподели опита си!
admin
Site Admin

Аз пробвах, но след първата окапала пъпка, по съвет на съфорумци ги разплетох и засадих поотделно.
admin
Site Admin

Pyk az posadih tri cherweni s idqta da gi preplitam (mislq, che golden beshe pokazala edna snimka s tri prepleteni). Ama tretoto klonche e tri pyti po-malko ot drugite dwe, na koito pyk zapochnaha da im se vtvyrdiavat styblata i sega se chudia dali da prepleta dvete ili da si gi ostavia da si rastat i dogodina da zapochna vsichko otnachalo. Ta az do momenta dotuk ia dokarah. (Izviniavam se za latinitzata, no Kredor-a neshto se skapa, a tuk niamam kirilitza ) Пък аз посадих три червени с идеята да ги преплитам (мисля, че Голдън беше показала една снимка с три преплетени). Ама третото клонче е три пъти по-малко от другите две, на които пък започнаха да им се втвърдяват стъблата и сега се чудя дали да преплета двете или да си ги оставя да си растат и догодина да започна всичко отначало. Та аз до момента до тук я докарах.
admin
Site Admin

Re: преплитане на хибискуси nenu_uBaHoBa написа: Имам смътен спомен, че някой от форума беше решил да пробва да преплете хибискуси. Моя баща от няколко години твърди, че е виждал, но аз не съм, макар другата пролет да се опитам да го направя. Ако някой е опитвал нека сподели опита си! Мисля , че успешно ще могат да се присадят 2-3 вида на едно стъбло ...
admin
Site Admin

Хм, моите да ги докарам до цвят първо, после - да ги съхраня до напролет, пък чак тогава ще я мисля висшата математика - пресаждането!
admin
Site Admin

Преплела съм почти всичките си хибискуси: жълт фуния и жълт кичест, бяла фуния и жълта фуния, бял-черве-розов - фуниии, бял и червен, два еднакви розови, два еднакви кичести жълти... май имаше още... Вчера цъфна един дето остана сам - жълта фуния. Добре вървят, засега едновременно ми цъфнаха само жълтите фуния и кичест... другите все се разминават, но всички си цъфтят... А едната групичка са малки, но растат без проблеми... Кичестите жълти и те имат цвят в момента - сега пък са в лимонено жълто... /Не мога да правя качествени снимки и се въздръжам да качвам... / За техниката - премахнах долните клонки и ги преплетох внимателно, вързах ги, скоро заплетох някои по още един път...
admin
Site Admin

Как си ги преплела-различни цветове на едно дръвче ли?
admin
Site Admin

gonel написа: Преплела съм почти всичките си хибискуси: жълт фуния и жълт кичест, бяла фуния и жълта фуния, бял-черве-розов - фуниии, бял и червен, два еднакви розови, два еднакви кичести жълти... май имаше още... Вчера цъфна един дето остана сам - жълта фуния. Добре вървят, засега едновременно ми цъфнаха само жълтите фуния и кичест... другите все се разминават, но всички си цъфтят... А едната групичка са малки, но растат без проблеми... Кичестите жълти и те имат цвят в момента - сега пък са в лимонено жълто... /Не мога да правя качествени снимки и се въздръжам да качвам... / За техниката - премахнах долните клонки и ги преплетох внимателно, вързах ги, скоро заплетох някои по още един път... МОля теее, давай бързо снимки, лоши, нелоши, колкото се вижда, толоква. Много искам да ги видя
admin
Site Admin

iva написа: Как си ги преплела-различни цветове на едно дръвче ли? аха, пресадих ги и засадих различни в една саксия, колкото може по-близко... махнах долните клони и ги завих едно за друго... като бенджамините... и те си растат... предполагам, че могат и да се опрашат и да станат интересни цветове... ех, размечтах се.. лоши-нелоши утре ще ви кача снимки...
admin
Site Admin

И аз много искам да разбера това с преплитането!
Post Reply

Return to “Амарилисови”