Малки черни мушици

За паникьосани потребители
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!
Get Adobe Flash player

Малки черни мушици

Мнениеот lubitel1 » 09 Сеп 2006, 11:41

Извинявам се много ,ако пак повдигам темата за тях ,но ми са голяма напаст и ако някой знае как да си помогна много ще му бъда благодарна-рових из форума,ама нямам много време и не намерих нищо-верно ли е ,че се появяват от преполиване-пък аз мислех че съм се излекувала от това.А сега на въпроса без отклонения -как да се справя сами разбирате ,че не мога да спра да поливам!
  • 0

Аватар
lubitel1
Фиданка
Фиданка

Регистриран: 07 Юни 2006, 12:27

Мнениеот маргаритка » 11 Сеп 2006, 12:12

:D Можеш, можеш.
Който и да е инсектицид, цигарена отвара, спирт с веро - всичко ги мори.
Но пак ще се появят, ако не се научиш да поливаш.
  • 0

Аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:22

Мнениеот Леля Петуния » 11 Сеп 2006, 12:57

А с калиев хиперманганат с каква цел се поливаше? :think
  • 0

Аватар
Леля Петуния
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:26

Мнениеот ROSSI ROSSI » 11 Сеп 2006, 15:48

Леля Петуния написа:А с калиев хиперманганат с каква цел се поливаше? :think

прочетох, че семената се обеззаразяват така. ето цитат:
"Друг лесен начин за обеззаразяване е чрез накисване в 1%-ов разтвор на калиев перманганат (KMnO4) в продължение на 1 - 2 часа в зависимост от големината и намокряемостта на семената. Калиев перманганат във кристално състояние се продава в аптеките. За да получите 1%-ов разтвор е нужно да разтворите 1 част KMnO4 в 99 части вода."
въобще - се използва за дезинфекция. За поливане - не не съм сигурна. Но сигурно е възможно. Само да не им стане нещо на растенията, особено ако е в по-силна концентрация.
  • 0

Аватар
ROSSI ROSSI
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 01 Юни 2006, 10:21

Мнениеот sand wedge » 11 Сеп 2006, 15:54

ROSSI ROSSI написа:
Леля Петуния написа:А с калиев хиперманганат с каква цел се поливаше? :think

прочетох, че семената се обеззаразяват така. ето цитат:
"Друг лесен начин за обеззаразяване е чрез накисване в 1%-ов разтвор на калиев перманганат (KMnO4) в продължение на 1 - 2 часа в зависимост от големината и намокряемостта на семената. Калиев перманганат във кристално състояние се продава в аптеките. За да получите 1%-ов разтвор е нужно да разтворите 1 част KMnO4 в 99 части вода."
въобще - се използва за дезинфекция. За поливане - не не съм сигурна. Но сигурно е възможно. Само да не им стане нещо на растенията, особено ако е в по-силна концентрация.

Ей, внимавайте с това да не ги изгорите! Не ги дръжте много...
  • 0

Малки черни мушиции.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ
http://www.youtube.com/watch?v=OnDiy8I_rPo
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 249&type=1
Аватар
sand wedge
Експерт
Експерт

Регистриран: 24 Авг 2006, 11:01

Мнениеот Леля Петуния » 11 Сеп 2006, 16:42

Майка ми си полива разсада с калиев перманганат против сечене. Естествено, разтворът трябва да е бледорозов. Но мисля, че някой го беше споменал и за друга цел, но не си спомням - против червеи ли, против мушички ли...? :think
  • 0

Аватар
Леля Петуния
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:26

Мнениеот Moria » 11 Сеп 2006, 19:32

Още в първите теми на Фпланет някой го беше препоръчал против разни гадини в пръстта. Аз съм поливала няколко пъти. Нищо им няма на цветята. Но наистина трябва да е много бледорозов разтвор.
  • 0

Moria
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 22:19

Мнениеот deddi » 12 Сеп 2006, 21:33

Май за червеи се споменаваше.Умуваха,дали да полеят цветето с разтвор на калиев перманганат или да го засушат до степен,че освен червеите,да уморят и цветето. :D
  • 0

Аватар
deddi
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 31 Май 2006, 19:52

Мнениеот lubitel1 » 18 Сеп 2006, 08:49

deddi написа:Май за червеи се споменаваше.Умуваха,дали да полеят цветето с разтвор на калиев перманганат или да го засушат до степен,че освен червеите,да уморят и цветето. :D

Извинете за закъснението с което вземам думата(това училище-предполагам ,че повечето ме разбирате-то не бяха букети то не бяха книжарници ,ех крака ,крака-да сте ми живи и здрави) ,ама благодарско на всички които взеха отношение към проблема ми!мисля да пробвам с цигарена отвара,но ще трябва да почакам съпругът ми да си дойде ,че да му взема една- две ще стигнат ли?(Нали съм си въздържател)
  • 0

Аватар
lubitel1
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Moria » 18 Сеп 2006, 09:30

Може да не му хабиш цигарите. И фасовете ще свършат работа. :twisted:
  • 0

Moria
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 22:19

Мнениеот емилия » 18 Сеп 2006, 11:45

най- добре си купи инсектицид и полеи пръстта!Нито от цигарите ще има ефект нито от калиевия перманганат, който се използва за обеззаразяване на прастта, носамо срещу болести!
  • 0

Аватар
емилия
Фиданка
Фиданка

Регистриран: 12 Сеп 2006, 12:14

Мнениеот маргаритка » 18 Сеп 2006, 13:07

емилия написа:най- добре си купи инсектицид и полеи пръстта!Нито от цигарите ще има ефект нито от калиевия перманганат, който се използва за обеззаразяване на прастта, носамо срещу болести!

По принцип си права, но специално тези мушички, за които говори любител1 спокойно могат да бъдат убити с цигарена вода - най-добре отвара, но може и с накиснати за едно денонощие цигари. /Две цигари - половин литър отвара са моите спомени, но тук имаше статия от специалисти, виж с търсачката за точните количества./
  • 0

Аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот lubitel1 » 18 Сеп 2006, 15:04

маргаритка написа:
емилия написа:най- добре си купи инсектицид и полеи пръстта!Нито от цигарите ще има ефект нито от калиевия перманганат, който се използва за обеззаразяване на прастта, носамо срещу болести!

По принцип си права, но специално тези мушички, за които говори любител1 спокойно могат да бъдат убити с цигарена вода - най-добре отвара, но може и с накиснати за едно денонощие цигари. /Две цигари - половин литър отвара са моите спомени, но тук имаше статия от специалисти, виж с търсачката за точните количества./

Благодаря ти, Маргаритке!Ще пробвам и ще пиша какво е станало!
  • 0

Аватар
lubitel1
Фиданка
Фиданка

Мнениеот lunen_sun » 18 Сеп 2006, 17:35

Аз пробвах и нищо не стана,само похабих цигарите :twisted:
  • 0

Аватар
lunen_sun
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 07:19

Мнениеот маргаритка » 19 Сеп 2006, 11:06

lunen_sun написа:Аз пробвах и нищо не стана,само похабих цигарите :twisted:

:?: :think След процедурата трябва да се смени почвата или най-малкото да се разрохка без да се нараняват корените...
  • 0

Аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Следваща

Назад към Бърза помощ!