Ахименес (Achimenes) - 2011

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 vili50 написа: Освен това в статията подробно е описано кога и на кои сортове се прави пензирането.Много полезна статия. Абе, за съжаление, не е чак толкова подробно описано. Ама човекът хляба си не дава, прав си е. Но пък ние ще имаме поле за експерименти. Апелирам за споделяне на опит в това отношение - да видим на кой сорт какво ще му е най-добре и да си направим наша си база данни. Люси, благодаря! А това с топлата вода за поливане? Как ще го коментирате?
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 В оригиналния текст на статията има един израз: "hot water plants" - "растения на горещата вода". Не съм го превел, защото това се оказа просто прозвище на ахименесите - викторианските градинари са потапяли саксиите им в гореща вода, за да цъфтят. Потърсих съвременна информация по въпроса и не намерих нищо в подкрепа на тази практика, но и нищо срещу нея.
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 Радвам се, че тази статия е преведена! Информацията е много важна. Аз бих могла да я преведа само с google както и направих в моята статия за Ахименеси. Колко се рових из нета не можах да намеря друга информация от Серж Салиба, даже по руските сайтове, където тези растения са много популярни. Явно Серж по общува с американците. Borjana написа: А това с топлата вода за поливане? Как ще го коментирате? Борянче, тази година малко позакъснях с засаждането /нямах пръст/ и за да ги събудя по бързо ги полях с много топла вода, дано не съм ги попарила! Ще пиша после какъв е резултатът. Последна промяна от Svetik на 23 мар 2011, 20:29, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 Аз ги засадих уж по-рано (като се видяхме), но нямам поникнали. А едни ризоми имаше с кълнчета. На плитко ги садих, но нищо още не се е показало. Но то си беше и студено де, вкъщи също. Сега да ги видя вече искам да поникват. Не съм поливала изобщо - пръстта беше леко влажна. Дали да не ги полея с гореща вода и аз? Като го написах, отидох пак да ги нагледам - имам един сорт поникнал!
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 Здравейте приятели Отдавна не се бях мяркала,но се радвам ,че още поддържате тази тема.тТова са ми едни от любимите цветя.Миналата година от една поръчка си поръчах жълт,розов и бял-даже и цъфнаха.Приспах и ги и сега чакам с нетърпение вече да се събуждат.От класическия син имам доста,когато се събуди мога да дам на когото иска ,че го прореждам. ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 bimbargo написа: Нова тема Ахименес (Achimenes) за 2011 година. Старата тема е ТУК. Мили цветенца, от къде да си поръчам ахименес? Имам син, но търся бял, а може и червен или каквото има ? Предварително благодаря?
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 В момента няма действаща поръчка за ахименеси, но следете тук: http://forum.flowersnet.info/viewforum.php?f=87" onclick="window.open(this.href);return false; . Понякога се продават червени ахименеси в саксийка. В оранжерията L2 в София съм виждал такива. А също и розови, но като ризоми. Опаковките са им като тези на луковиците, внесени от Холандия.
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 И с това цвете се уредих. От обикновеното, синьото, но като за начало е добре. Само дето не чета преди да засадя нещо! Не само че не полях ризомите с топла вода, ами съм зарязала саксията навън на студа.
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 Нищо им няма, не е толкова студено. Обаче ако ги внесеш вътре, по-бързо ще поникнат.
admin
Site Admin

Re: Ахименес (Achimenes) - 2011 Ризомите полегнали ли се слагат при садене и преди покълване кога се поливат,при засушаване на почвата или по-често?
Post Reply

Return to “Геснериеви”