Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 Аз сгрешила ли съм, че моята не е извадена, а си е в саксията? Стои си на листенца, но прецъфтя още през септември.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 Няма проблем,че не си я вадила Моите до сега винаги са били в саксията
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 аз мойта я извадих само да я проверя да не е загнила.И ме домързя да я сея.Та за това така я оставих,пък да видим.Аз все още експериментирам,защото до сега не съм гледала глоксинии.Още съм новак в практиката на отглеждане.Иначе изчетох доста литература,но практиката си е практика.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 valiatsvet написа: Няма проблем,че не си я вадила Моите до сега винаги са били в саксията Благодаря , глоксинията ми е подарък. Но ако беше цвете, което трябваше да се вади и дундурка - нямаше да го огрее при всички случаи час такива грижи.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 Аз смятам да си взема от ФЛОРА глоксинии, че нещо с времето ми поизмряха, а много ги харесвам.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 аз пък си поръчах от Стрелеция луковици.Трябва да ми ги изпратят март месец.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 Аз пък смятам освен старото наследство от този вид да разнообразя и нови, но от семена ще се мъча.... ми палци.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 Аз пък скоро разбрах,че имаме такова цвете. Сега когато се зачетох и го познах по цветовете видях,че листата са изсъхнали отдавна и цветето не е поливано сигурно от два месеца. Реших да извадя луковиците да видя какво има отдолу. Извадих една средно голяма луковица с корени и нещо като нови две до нея залепени. Отделих едната и преди да ги сложа обратно в пръста ги измих с хладка вода. Сега ги посадих в нова пръст и една част от луковиците оставих отгоре над пръста. Полях ги,но малко и ги оставих на топло и слънчево място. Ако греша някъде моля някой да каже. Това цвете винаги е било едно хилаво с не повече от три листа и цъфти с най-много два цвята.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 to30,засади и другите луковички в отделни саксийки.Поливай от време на време и чакай бебета.Тя сега глоксинията ако спи, ти като започнеш да я пооливаш ще се събуди.А за да не е хилаво,вода с малко течна тор на две-три седмици. -- Редактирано на 09 Яну 2011, 18:58 -- Аз от едно засято укоренено листо имам вече микроскопични бебета.
admin
Site Admin

Re: Глоксиния ( Каменно цвете ) / Gloxinia (Sinningia) - 2011 Старата ми глоксиния вече изкарва нови листа. А днес си засадих още една нова,но бяла. Е вече имам надежда,че ще се похваля с снимки тази година.
Post Reply

Return to “Геснериеви”