Стрептокарпуси - 2011

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Стрептокарпуси - 2011 Нова тема Стрептокарпуси за 2011 година. Старата тема е ТУК.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 Аз не мога да не се запиша в новата тема! Първа съъъъъм! И наистина не понася цигарен дим. Така щях да си уморя първото стрепси, докато разбера този факт. Но проблема е решен - стрепсовете се ширят в хола, а пушачите (включително и аз ) са изолирани в кухнятаааа.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 Втора съм. Не съм сигурна дали е от цигарите или от проветряването, което си върви с тях. Но е факт, който установих... /колкото и да не ми изнася/ Друго интересно наблюдение. Тъй като този път нарязах листото напречно, на три части, които не бяха равни. Най-едри са войничетата на най-голямото парче. Т.е., размерът има значение Също, сравнявайки със снимките на Миша,... изглежда надлъжното рязане дава по-богата реколта Всъщност някой има ли представа кога трябва да се вадят? Сега очевидно е рано, много са мънички, но да съм подготвена
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 маргаритка написа: ...Също, сравнявайки със снимките на Миша,... изглежда надлъжното рязане дава по-богата реколта Всъщност някой има ли представа кога трябва да се вадят? Когато се вкоренява фрагмент от листо, нарязано надръжно детките са повече, защото излизат от всяка една от хоризонталните жилки на листото. При напречно нарязаните фрагменти детките излизат от централната жилка и затова са по - малко. Детките се отделят тогава, когато достигнат големина не по-малка от 4-5 см.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 dibleys.com пуснаха новия каталог за красоти
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 И моите "войничета "са при напречния срез,в прочем от другия не са се показали никакви,но листенцата са свежижки и наперени.Много им се радвам!/благодаря ти Vili50!
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 Моето първо цъфнало стрептокарпусче - Crystal Ice
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 Много е нежен цвета му!
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 Моите войничета си останаха все малко/може би заради това,че казармата вече не е задължителна /?!Кефя им се ,но май и много бавно нарастват.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпуси - 2011 А аз сложих в сфагнум да пробвам, но доста листа изгниха.
Post Reply

Return to “Геснериеви”