Сентполия - 2011

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 честито за новата тема!!!Много нови фенове и красиви снимки!!
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Моля по-опитните от мен да ми дадат съвет. Време ли е да засадя в почва вече това вкоренено листо? Трябва ли да чакам да се появят малки листенца както при каменното цвете или може и така? Ако е възможно на каква дълбочина да го засея? Предварително ви благодаря! http://uravnenie.snimka.bg/flowers/cvet ... 9.21953011" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Зиг-заг,може да се действаш и по двата начина - сега да засееш листото или да чакаш да образува детки.Ако сееш сега ,листът се поставя на дълбочина около 1 см. и трябва да се постави някаква подпорка.Аз използвам бъркалки за кафе. Ето по-подробни обяснения със снимки,но са на руски - http://fialochka.rx22.ru/viewtopic.php?f=13&t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 albenapp, благодаря! Ще действам, че нямам търпение...
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Аз пак да попитам преди да съм уморила всичките теменужки - как разбирате още в началото дали едно растение е болно? В смисъл какви са първите признаци, че нещо не е наред, как да разбера преди да е станало твърде късно? Освен това на няколко растения 1-2 листа от най-долната част на розетката се обръщат буквално обратно - с мъхестата част надолу. Това нормално ли е и от какво се получава?
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Ей на тази не можах днес да й устоя! Интересното при нея е, че цветчетата й са различни-най-долните са изцяло сини, по-горните са пъстри...като и пъстротата им е различна. Вижте сами. Дали това е болест или някакъв специален сорт?
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Зиг-заг, страхотна е! Честито! Каква ти болест! Може някакъв нестабилен хибрид, ама е жестока!
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Ето кои ме радват в момента (който е с мозила едва ли ще ги види): Minstral`s Mary Ruth Looking Glass - съвсем изчекната Rainbow Limelight Други:
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Искам да ви попитам с какво и как мога да почистя листата на сентполията от натрупалия се прах
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Можеш да ги изкъпеш с хладка вода (температура- с каквато си миеш ръцете или малко по-топла), ако им осигуриш топло и неветровито местенце докато изсъхнат. Можеш и със стара четка за зъби да ги изчеткаш (моя колежка си купи четка за обувки за тази цел и редовно ги "гали" с нея )
Post Reply

Return to “Геснериеви”