Сентполия - 2011

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Сентполия - 2011-1 Нова тема Сентполия за 2011 година. Старите теми са ТУК и тук.
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Албена, близко е по цвят и на двете снимки Представи си цвета след зеления рюш,като на втората снимка и в средата ,като на първата. Весенние сумерки е невероятна Борянка,обикалях ,снимах и по-добре с телефона не излиза
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 mileni21,много е хубаво Дракончето!Ето една снимка от руски форум - А ето ги и моите пъструшки.Засега са само две и не са цъфтяли още.Дано скоро ме зарадват Rebels Two Cents ЕК Нарядная Куколька
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Не виждам снимката на Дракончето. Аз имам Rebels two cents,но при мен изглежда различно. Къде ги държиш твоите ,че така хубаво са се "нашарили"? Искам да кажа ,на по-светло,по-тъмно
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 mileni21 написа: Не виждам снимката на Дракончето. Аз имам Rebels two cents,но при мен изглежда различно. Къде ги държиш твоите ,че така хубаво са се "нашарили"? Искам да кажа ,на по-светло,по-тъмно Държа ги на северен прозорец,на перваза.Без слънце ,но много светло.
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 честито за новата тема!!!Много нови фенове и красиви снимки!!
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Моля по-опитните от мен да ми дадат съвет. Време ли е да засадя в почва вече това вкоренено листо? Трябва ли да чакам да се появят малки листенца както при каменното цвете или може и така? Ако е възможно на каква дълбочина да го засея? Предварително ви благодаря! http://uravnenie.snimka.bg/flowers/cvet ... 9.21953011" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Зиг-заг,може да се действаш и по двата начина - сега да засееш листото или да чакаш да образува детки.Ако сееш сега ,листът се поставя на дълбочина около 1 см. и трябва да се постави някаква подпорка.Аз използвам бъркалки за кафе. Ето по-подробни обяснения със снимки,но са на руски - http://fialochka.rx22.ru/viewtopic.php?f=13&t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 albenapp, благодаря! Ще действам, че нямам търпение...
admin
Site Admin

Re: Сентполия - 2011 Аз пак да попитам преди да съм уморила всичките теменужки - как разбирате още в началото дали едно растение е болно? В смисъл какви са първите признаци, че нещо не е наред, как да разбера преди да е станало твърде късно? Освен това на няколко растения 1-2 листа от най-долната част на розетката се обръщат буквално обратно - с мъхестата част надолу. Това нормално ли е и от какво се получава?
Post Reply

Return to “Геснериеви”