Към пълната версия
За цветята в нашите градини и балкони

Правила на форума

ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Заключена

Re: ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011

09 Фев 2011, 21:14

Миналата година също ги сях на разсад :грамофончето, латинката и декоративната тиквичка.След като времето се постоли ги преместих в градината и разстяха много добре.Тиквичките бяха заели половината асма.Може да е било от късмета на начинаещия :) .Дано и тази година да е така.

09 Фев 2011, 23:50

Angelina_S, Simplyred много ви благодаря, направо ме карате да се срамувам :oops: . Изобщо не съм добра, аз просто експериментирам. Ангелина защо не го пробваш този лизиантус в торфени таблетки :think А и бегонията на Симпли. Аз просто имам чувството, че пелтираните семена по-добре покълват в тях, защото те запазват много добре влагата, особено когато са добре покрити. Благодаря за информацията Ангелина, щом цъфват заедно ще сложа останалите семенца на лизиантуса през март.

На шефа пожелавам водопад от петунии /какъвто винаги е имал всъщност/ Аз миналата година имах от Софистиката /само че в тъмно червено и зеленикакво - Lime bicolor/ и не съм много очарована от тях. Но може аз да не съм им угодила нещо.

Аз за протокола от януари все сея ли сея, и все не мога да свърша. :lol: Но вече засях всички петунии, с малки изключения, а тази година имам наистина много видове, дано да не ги окипазя, засях всички циганчета, всички мушки, лобелия, стокс, едногодишен делфиниум, салвия, къдрава теменужка, лизиантус, панстемон, кобея, тунбергия, клеоме, кученца, 2 вида газания, салпиглосис, платикодон и винка. Днес ще сея 2 вида астри, 2 вида флокс, далии, диасция, ангелония, пиретрум и диморфотека. Другите като 3 вида латинки, 5 вида цинии, 3-4 вида тагетес, нигела, Балсамина, годеция, месембриантемум и кипърска лоза ще сея направо навън без разсад. Чакам тези дни да получа последните семена /аз все ги чакам и те все не идват :lol: / на стрептокарпус, кученца мадам Бътерфлай, немезия, шизантус и иглика аурикула, които ще сея на разсад и мисля да е това за тази година.

Тази година сях ето тези петунии

ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011

След малко ще покажа циганчетата и мушките.

10 Фев 2011, 05:12

Малееееее . . . :eek: Е добре го даваш. :nod: :thumbup:

10 Фев 2011, 07:25

lin 6 :wink: От теб ще си изпрося декоративна тиквичка, когато е готов разсада. :D Cando :eek: много са красиви тези петунии и всичкия този разсад къде го побираш? Сигурно си имаш отделна постройка за цветя :eek: :heart

10 Фев 2011, 08:44

Cando, истински водопад от цветове ще се получи :heart Ще чакаме снимки когато нацъфтят.... а кървавочервената петуния е убийствена :flower

10 Фев 2011, 09:23

Cando, какво е това чудо?! Направо зяпнах! И аз сях много петунии, ама ти ме уби! Това какво място ти заема сега? И това само петунии? Ако имаш тайна за мястото, моля те сподели! Моят мъж само се оплаква от кутиите със семена, приличало на цветарски магазин у нас, ама в другите стаи не мога да ги оставя, само в кухнята. В нито една друга стая не се отоплява, щото не е толкова студено, но за разсад си е студено :crybaby:

10 Фев 2011, 09:29

Cando големи красоти. :eek:
Веселка с удоволствие ще ти дам.Благодаря ти за семената и лукувиците. :)

10 Фев 2011, 12:40

Cando, поздравления и от мен. Дано всичко, което си сяла да ти даде много добри резултати, та да радват теб и нас като ни пуснеш снимки. Семената ти от България ли са. Разкошни петунии.

10 Фев 2011, 12:52

Кандо, на мен ми трябват точно толкова коренчета петунии, колкото видове си засяла ти :mrgreen:

Шапка ти свалям за ентусиазма и старанието, но не е ли прекалено времеемко цялото това сеене? Как смогваш да се грижиш за всичкия разсад?

10 Фев 2011, 14:51

Искам да ви се похваля, че моите бегонии най после покълнаха :D , след около месец чакане и много клетви от моя страна.

10 Фев 2011, 15:30

кандо и от мен поздравления за разнообразието от петунии :) даноо всички да станат голеемии водопади :cross . аз тук виждам да се предлагат 5- 6 вида само където са на различни фирми . по всички магазини едно и също .

10 Фев 2011, 16:08

Благодаря ви mного приятели :kiss Ставаm сутринта и гледаm толкова mного поздравления :flower .
silviya написа:Cando, какво е това чудо?! Направо зяпнах! И аз сях много петунии, ама ти ме уби! Това какво място ти заема сега? И това само петунии? Ако имаш тайна за мястото, моля те сподели! Моят мъж само се оплаква от кутиите със семена, приличало на цветарски магазин у нас, ама в другите стаи не мога да ги оставя, само в кухнята. В нито една друга стая не се отоплява, щото не е толкова студено, но за разсад си е студено :crybaby:

Няmаm никаква тайна за mястото, сея ги в едни кутии като mинипарничета и за съжаление тази година mи се налага непрекъснато да ги mестя, за6тото през деня ги слагаm на mасичката в хола, а вечерта ги нося под луmинисцентната лаmпа в кухнята. Mоя mъж отдавна mе заплаШва, че 6те mе изхвърли навън заедно с разсада mи, но всяка година аз сея повече и повече и за сега оцеляваmе :lol: .
Антонова написа:Cando, поздравления и от мен. Дано всичко, което си сяла да ти даде много добри резултати, та да радват теб и нас като ни пуснеш снимки. Семената ти от България ли са. Разкошни петунии.

Иmаm саmо 2-3 вида от България, другите са поръчвани по Интернет.
ku4o написа:Шапка ти свалям за ентусиазма и старанието, но не е ли прекалено времеемко цялото това сеене? Как смогваш да се грижиш за всичкия разсад?

Да, трудоеmко е, но на mен mи прави голяmо удоволствие, mоже би заради дългата зиmа тук.

Аз пък да се оплача - явно няmа да ги бъде лизиантусите mи, падат един след друг :crybaby: :crybaby: :crybaby: . Днес 6те ги пикираm, дано не6то оживее докато се прибера от работа :cross

10 Фев 2011, 16:27

Сега bimbargo няма да издържи и ще оздравее спешно, за да насее каскадните петунии, дето ставали по метри. :thumbup: :D

А иначе мисля, че темата 'Пролетна сеитба' трябва да има подзаглавие: Cando... и други :lol:
Страшна си, Cando, веселиш ми душата и въображението! (И лизиантуси ще ти станат, нали тръгват! :heart)

10 Фев 2011, 16:44

Боже какви петунии, какво чудо. :eek: :heart :kiss Да ви поникнат всичките :cross , а ние мързелите ще се запасим с готови разсади. :twisted: :lol:
Cando, аз всичко сея в торфени таблетки, бегониите също са в такива. Рядко си позволявам семенце да не слагам в тях. Е, няколко домата ги цопнах в гол торф, но така им се пада, прекалено много станаха. Но и те нахалниците поникнаха. :lol:
Обаче raliar ми върна малко надеждата за бегониите, пък може и на мойте да им дойде музата. :think :cross

Angelina_S написа:А иначе мисля, че темата 'Пролетна сеитба' трябва да има подзаглавие: Cando... и други :lol:

Така си е :nod: , но ако няма други, кой ще ръкопляска. Това също си е отговорна работа и никак не е маловажна за общото вдъхновение. :twisted: :mrgreen: :cool: :thumbup:

10 Фев 2011, 17:07

Благодаря ви mного :kiss , но mоля ви недейте така, карате mе да се сраmуваm :oops: . Всички вие показвате прекрасни неща и всеки споделя своя опит, аз научих всичко от този форуm. Просто реших тази година да запетунча едно по-голеmичко пространство и затова... Или поне така си се оправдаваm :lol:

Като не му върви на човек, не му върви. Днес съм забравила да махна капака на петуниите и като блеснало едно слънце, 2-3 коренчета от жълтата петуния са загинали :(
Заключена