ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011

За цветята в нашите градини и балкони
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Re: ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011

Мнениеот Кала » 21 Апр 2011, 09:03

Искам да кажа, че понеже не познавам града, нямам и много приятели, които да ми помогнат да го опозная.
Като имаш предвид и това, че тези, които имам не са винаги свободни, че вече е трудно да накараш някой просто да върви с теб през един град и не на последно място, че София не е от най-предразполагащите за разглеждане градове, положението е, че познавам квартала, някои улици и нищо повече.
  • 0

Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободна.
Аватар
Кала
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 26 Мар 2011, 08:44

Мнениеот florian » 21 Апр 2011, 09:11

desyj » Вчера, 10:03
Аз тези дни ходих на пазара да търся лобелия, но ми казаха, че е още рано за нея, а със засяването на семенца сигурно съм закъсняла :)

И аз закъснях много за семенцата. Миналата седмица видях в Баумакс синя лобелия - 10 растения за 5лв. и си взех. Не е рано, просто разсадът не е много голям. :)
  • 0

искам да съм търпелива и то веднага!
Аватар
florian
Фиданка
Фиданка

Регистриран: 31 Мар 2011, 11:05

Мнениеот ku4o » 21 Апр 2011, 09:12

Zantedeschia , за това, че не е от най-предразполагащите не съм съгласна, но за другото си права.
Искрено ти желая скоро да се променят нещата и да се почувстваш тук като у дома си. За мен това е прекрасен град, с много възможности - кеф ти планина, кеф ти басейн /море няма как да ти докараме/, има хубави паркове, пък и доста интересни места за разглеждане. Време да имаш да уплътняваш :wink:

Извинявам се за спама :oops:
  • 0

dvorche.com - Създаваме красота и уют
Аватар
ku4o
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 13 Мар 2010, 16:19

Мнениеот desyj » 21 Апр 2011, 09:37

florian написа:
desyj » Вчера, 10:03
Аз тези дни ходих на пазара да търся лобелия, но ми казаха, че е още рано за нея, а със засяването на семенца сигурно съм закъсняла :)

И аз закъснях много за семенцата. Миналата седмица видях в Баумакс синя лобелия - 10 растения за 5лв. и си взех. Не е рано, просто разсадът не е много голям. :)

Благодаря ти много за информацията florian :kiss , със сигурност ще посетя Баумакс тези дни за да се сдобия с тези принцески!
  • 0

ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011
Аватар
desyj
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 10 Юли 2010, 12:56

Мнениеот via » 21 Апр 2011, 15:35

аз засега лобелията я намерих по 1.80,а ми трябват доста бройки
  • 0

via
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Регистриран: 30 Мар 2010, 14:31

Мнениеот bimbargo » 22 Апр 2011, 15:10

hariman написа:Здравейте!Тази година съм решил да оплета терасата с кобея.Посях преди две седмици 5 семена и в момента са поникнали всичките и са на две листа.Посях,по точно зарових грудката на картофената палма, и засях 4-ри семенца от декоративен грах.И сега :cross и чакам.

Ето я моята Кобея до къде е. Оплетена с нея е Тунбергията, но се губи на снимката.

ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011
  • 0

Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011
Аватар
bimbargo
Администратор
Администратор

Регистриран: 31 Май 2006, 07:25

Мнениеот Пери » 22 Апр 2011, 17:00

Супер комбинация ще стане!
Особено ако кобеята е лилава, с оранжевата тумбергия.... :thumbup:
  • 0

Аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 23 Юни 2009, 17:31

Мнениеот Кала » 22 Апр 2011, 21:49

Сложих няколко луковици на спараксис в саксия. Купих пакет с луковични днес и някои от спараксисите бяха покълнали, предпочетох да ги сложа сега, дори и да е малко късно за цвят...
  • 0

Аватар
Кала
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Cando » 23 Апр 2011, 00:28

Защо да е късно, те кога се сеят? И аз си купих, а още не съм ги сяла. Всъщност освен далиите никакви други летни луковични още не съм сяла, защото мина един студен фронт, и дори онзи ден валя сняг. Ако се сеят сега няма ли да цъфнат :think

Ето още малко от моята "сеитба". Остеоспермума са 3 различни цвята, но за съжаление се затвориха докато ги снимам - ванилия, пъпеш и праскова. Направо стана плодова салата :lol: .

ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011
  • 0

Аватар
Cando
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 03 Фев 2009, 05:58

Мнениеот bimbargo » 23 Апр 2011, 07:57

Пери написа:Супер комбинация ще стане!
Особено ако кобеята е лилава, с оранжевата тумбергия.... :thumbup:

Да, такава е комбинацията.
  • 0

Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011
Аватар
bimbargo
Администратор
Администратор

Регистриран: 31 Май 2006, 07:25

Мнениеот Cando » 28 Апр 2011, 05:04

Имам следните луковици

Бродиаеа,Спараксис, Бабиана, Иксиа, Тигридия, Хемерокалис,Монтбретия, Лиатрис, Исмене, Крокосмия, Лилиуми, Хемерокалиси, Гладиоли, Ехинасея, Полиантес, Тропаеолум, Книфофия, Глориоза, Ириси, Фрезия и Спрекелия.

Според вас мога ли да сея сега всичко навън. Дневни температури между 13 и 20, но по-често 15 градуса и нощни между 7 и 10. Вали обаче продължително и няма изгледи да спре, но се притеснявам, че стана много късно - кога ще ги сея, кога ще никнат, че и да цъфнат... Освен това непрекъснато духа гаден студен вятър. Благодаря ви предварително.
  • 0

Аватар
Cando
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 03 Фев 2009, 05:58

Мнениеот Angelina_S » 28 Апр 2011, 07:16

Cando, иксията не е ли есенна луковица? :think
За хемерокалисите, лилиумите, гладиолите, ирисите и фрезиите, по моему, няма да имаш проблем. Аз съм насадила всичко вече навън, включително глориозата. Нея съм я захлупила с рязана бутилка от страната на грудката, която се събуди и чакам да израсте от там. Знам, че е отровно растение, но се притеснявам да не я преяде нещо при изникването.
С останалите растения нямам опит. Чакам един полиантес от поръчка, ще го мисля, като дойде.
Я пусни снимка на опаковката латинка от грудка, да се изкефим! :thumbup:
  • 0

Аватар
Angelina_S
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 03 Юни 2010, 12:57

Мнениеот Кала » 28 Апр 2011, 07:32

Спрекелията, полиантеса, лилиумите, гладиолите, бабианата, иксиите, тигридията, ехинацеята, книфофията можеш спокойно да садиш, някои от тях чак до юни.
Спараксис толкова късно посадих и аз преди няколко дни, ще ти кажа, ако цъфне преди твоя да чакаш или не цвят и ти :wink:
Крокосмията и хемерокаиса съм го имала в градината, престоява си, така че нямам опит със саденето им, но мисля, че няма да има проблем.
Каква е разликата на твоите луковици монтребия и крокосмия?
За ирисите и исменето честно, не знам.
За фрезиите много силно се съмнявам, пробвала съм толкова късно, но стават само листа.
За тропаеолум не съм чувала :)
  • 0

Аватар
Кала
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Linda » 28 Апр 2011, 14:23

Cando, за исменето съм чела, че се сади в края на май, за крокосмията - в края на април, хемерокалиса - септември-октомври, спараксиса - ноември, полиантеса - март-април, иксията - ноември, бабианата - началото на май, бродиеята - септември, тигридията - в средата на май, спрекелията - началото на май.
  • 0

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните. Махатма Ганди.
ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011 02.02.1995-17.10.2013 R.I.P.ПРОЛЕТНА СЕИТБА 2011
Аватар
Linda
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 02 Юни 2006, 16:05

Мнениеот vili50 » 28 Апр 2011, 20:30

И аз насадих латинката си от грудка и вече пониква.Между другото на опаковката и има и една пазарджишка фирма,така че Ангелина ако проявяваш интерес пиши на лични и ще ти я дам.Днес насадих 7бр лилиуми,2бр кала-черна и пикасо и бяла хоста
  • 0

Аватар
vili50
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 21 Мар 2009, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Други градински и балконски цветя