как да подготвим цветята за зимата

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

как да подготвим цветята за зимата какво ще кажете тук да обсъдим грижите, които можем все още да положим за цветята преди есента и зимата да настъпят.Правите ли нещо по-специално?Специални торове,профилактична зашщита,малки трикове за спестяване на място и предпазване на цветята? Можем да започнем от далече,за да сме добре подготвени
admin
Site Admin

Аз ги засаждам по няколко в саксия (когато е възможно) - получават се хубави композиции, а зимата заемат по-малко място.
admin
Site Admin

vanila_varna написа: Аз ги засаждам по няколко в саксия (когато е възможно) - получават се хубави композиции, а зимата заемат по-малко място. И аз постъпих така миналата есен, макар че не всички комбинации се оказаха удачни. Можем да обсъдим варианти за комбиниране. Аз вече някъде споменах за сполучливата опит с хорофитум и сингониум.
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата vodo-leika написа: ....малки трикове за спестяване на място и предпазване на цветята? Можем да започнем от далече,за да сме добре подготвени В кашпи стават чудесни композиции от цветя, но са по-тежки и не могат да се слагат на обикновен цветарник. Аз лично съм си направил етажерки, които влизат между прозорците и могат да се нареждат на тях 14см. саксии или продълговати сандъчета със същата ширина, като в едно сандъче се хващат 2-3 растения... Миналата година си направих и един цветарник, за да има къде да слагам орхидеите... Инъче нищо специално не им правя - само ако някое растение се нуждае от пресаждане в друга саксия... Обезателно преди да ги прибереш им правиш преглед за "гадове" ... и ако има нужда ги пръскаш...
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата sand wedge написа: Обезателно преди да ги прибереш им правиш преглед за "гадове" ... и ако има нужда ги пръскаш... Мисля си, ако изкарам сандъчетата със сакъзче и саксиите с фуксии в коридора на блока, където си зимуват и ако по тях има тук-там по някоя белокрилка или друга животинка, то тия гадини няма ли да измрат през зимата без слънце и на хладно?
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата Titi написа: sand wedge написа: Обезателно преди да ги прибереш им правиш преглед за "гадове" ... и ако има нужда ги пръскаш... Мисля си, ако изкарам сандъчетата със сакъзче и саксиите с фуксии в коридора на блока, където си зимуват и ако по тях има тук-там по някоя белокрилка или друга животинка, то тия гадини няма ли да измрат през зимата без слънце и на хладно? Надежди - говежди
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата Titi написа: sand wedge написа: Обезателно преди да ги прибереш им правиш преглед за "гадове" ... и ако има нужда ги пръскаш... Мисля си, ако изкарам сандъчетата със сакъзче и саксиите с фуксии в коридора на блока, където си зимуват и ако по тях има тук-там по някоя белокрилка или друга животинка, то тия гадини няма ли да измрат през зимата без слънце и на хладно? Не те ли е страх да си оставяш цветята в коридора. Някой може да ги унищожи или открадне
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата Titi написа: sand wedge написа: Обезателно преди да ги прибереш им правиш преглед за "гадове" ... и ако има нужда ги пръскаш... Мисля си, ако изкарам сандъчетата със сакъзче и саксиите с фуксии в коридора на блока, където си зимуват и ако по тях има тук-там по някоя белокрилка или друга животинка, то тия гадини няма ли да измрат през зимата без слънце и на хладно?
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата маргаритка написа: Titi написа: sand wedge написа: Обезателно преди да ги прибереш им правиш преглед за "гадове" ... и ако има нужда ги пръскаш... Мисля си, ако изкарам сандъчетата със сакъзче и саксиите с фуксии в коридора на блока, където си зимуват и ако по тях има тук-там по някоя белокрилка или друга животинка, то тия гадини няма ли да измрат през зимата без слънце и на хладно? ама що се смеете бе хора, попитах ви съвсем сериозно. Наистина таях сериозна надежда да си отметна главоболията по почистването точно по тоя начин. Бонбонче, живея в блок с цивилизовани съседи, слава богу, няма кой да тръгне да краде китки. А на входа денонощно има портиери, записващи личните данни на влизащите външни лица. Хъм, въпреки това преди три години ми хартисаха две сандъчета, ама от тогава не е имало проблем
admin
Site Admin

Re: как да подготвим цветята за зимата Titi написа: ама що се смеете бе хора, попитах ви съвсем сериозно. Наистина таях сериозна надежда да си отметна главоболията по почистването точно по тоя начин. "гадовете" издържат на такива условия без проблем, тъй че не се надявай да се оттървеш от тях по такъв начин...
Post Reply

Return to “Техники и материали”