Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ?

Всичко за отглеждането и проблемите на другите цветя
admin
Site Admin

Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? Някой ако може да ми каже как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? Също и в каква почва? Благодаря предварително!
admin
Site Admin

Re: Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? Вероятно със съдия, прокурор и адвокат. Доколкото знам това е едногодишно растение, така че напролет се сеят семена.
admin
Site Admin

Re: Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? LUXO написа: Вероятно със съдия, прокурор и адвокат. Доколкото знам това е едногодишно растение, така че напролет се сеят семена. Поздравления за оригиналния отговор! Отдавна не съм се смяла така! Аз имам семена от лунария, но на пакетчето пише;сеитба август-септември, без разсад,чрез директна сеитба.
admin
Site Admin

Re: Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? Лунарията е едногодишна, но се отглежда като двегодишна. Първата година прави само листна розетка, втората цъфти и прави шушулки. Сега вече е късно, засей я в края на зимата или ранната пролет, да видим дали ще цъфне на първата година. И направи два посева - един много ранен, и един в края на пролетта-началото на лятото. Във втория случай задължително ще цъфти чак на по-следващата година.
admin
Site Admin

Re: Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? Благодая! -- Редактирано на 07 Дек 2010, 22:01 -- Благодаря!
admin
Site Admin

Re: Как се съди LUNARIA (Moneta Del Papa) ? Това "монета дел папа" отде се мъдри тук - нито е латинското име, нито българско. Тук има и латинските (два вида са декоративни), и достатъчен избор на български имена. Както и отглеждането. След като насях семената първата година повече не се занимавам с лунарията. Тя сама си се подреди всяка година да има първогодишни (розетки) и второгодишни (цъфтящи) растения.
Post Reply

Return to “Други цветя ”