Дафне - Daphne

Всичко за отглеждането и проблемите на другите цветя
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Нямам понятие Просто много ме впечатли цветето от снимката на аМел и няколко дни само за това мисля Ако съм сгрешила някои неща, помагай да ги оправим http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Род Daphne L. на български е род Бясно дърво, семейство Thymelaeaceae, а видовете се казват "еди-какво си" бясно дърво (обикновено - в България само то е листопадно; странджанско, лаврово, маслиноподобно, ниско, благаево - тези са вечнозелени). Пери, защо ми се струва, че това на последната снимка не е бясно дърво - сега ще потърся инфо Почти съм сигурна, че е някакъв рододендрон. Последна промяна от Guster на 14 окт 2010, 11:01, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne ясно, имам някакви спомени ама явно не съвсем пълни
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Rhododendron myrtifolium, ако снимката е правена в Бг. Среща се във високите части (над границата на гората) в Централна Стара планина и Рила. Снимките в нета не са верни, иначе щях да кача
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Пери, много хубава тема. Благодаря ти!
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Само да кажа, че в сегашната поръчка от Чилтърнсийдс има семена от дафне.
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Не знаех, че цъфтят... това е чудесно Моят храст е доста големичък и ми омръзва да го режа през ден, че расте като луд. Сега вече няма да го пипам, щом цъфти и ухае...
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne Розичке, нали имаш предвид Daphne, а не Дафина (дафинов лист, Laurus nobilis). Защото са различни растения. В Турция може би расте Daphne pontica и Daphne oleoides. А вероятно и други видове дафне, които са ми неизвестни. Брат ми, който няколко пъти е пътувал до най-различни части на Турция и винаги е снимал и определял всички растения по пътя си, твърдеше, че флората на Турция е 3 пъти по-богата от българската. А българската също се счита за много богата, съотнесена към малката ни територия. Важно е да се знае също така, че всички дафнета са силно отровни. Последна промяна от Alpina на 28 ное 2012, 18:28, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne А, не, говоря си за дафиновия лист, нали наскоро питах в темата за разпознаване. Объркала съм се заради началото на статията. И се чудех що за листа имат тези на снимките Обаче ме заинтригува... ще си потърся Дафне, щом вирее тук... Ама то и моето цъфтяло https://www.google.com/search?hl=bg&q=L ... 4QSD84DACA" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Дафне - Daphne странно отчете ми вредоносен url антивирусната тук...
Post Reply

Return to “Други цветя ”