Децис

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

lubitel1 написа: [ пък на мен ми го дадоха изрично за щитоносни въшки,ама ще я видим тая работа! Използвала съм Децис точно против щитоносни въшки - много е ефикасен.
admin
Site Admin

kasija написа: lubitel1 написа: [ пък на мен ми го дадоха изрично за щитоносни въшки,ама ще я видим тая работа! Използвала съм Децис точно против щитоносни въшки - много е ефикасен. Моля те много кажи по-подробно как го използва,колко пъти ,през колко време ,мирише ли и въобще всичко по въпроса?Ще ми бъдеш от голяма полза .От няколко дена търкалям из къщи 1 таблетка Децис и все не се решавам да действам.
admin
Site Admin

lubitel1 написа: kasija написа: lubitel1 написа: [ пък на мен ми го дадоха изрично за щитоносни въшки,ама ще я видим тая работа! Използвала съм Децис точно против щитоносни въшки - много е ефикасен. Моля те много кажи по-подробно как го използва,колко пъти ,през колко време ,мирише ли и въобще всичко по въпроса?Ще ми бъдеш от голяма полза .От няколко дена търкалям из къщи 1 таблетка Децис и все не се решавам да действам. Аз го ползвах преди 1-2 години за един бенджамин. Само че не беше таблетка. Отидох в една агроаптека и ми сложиха течен децис в една спринцовка според обема на пръскалката ми /не мога точно да си спомня, ама май беше 1 мл препарат на литър вода, добавих и няколко капки веро, за да полепва препарата по листата. Напръсках добре, особено от долната страна листата, гадовете изчезнаха, след 10-15 дни още веднъж напръсках профилактично. Оттогава въпросният бенджамин не е хващал никакви гадове. Спомням си, че използвах после децис за нещо друго /май срещу листни въшки/, но не бях доволна от ефекта.
admin
Site Admin

Ползвала съм децис на таблетки. В аптеката ми го разчерта с химикал на 4, но нямам спомен за колко вода.Дадоха ми го за мухичките в пръстта. Имат листовки и когато си купуваш хапчето си поискай. За съжаление моята я хвърлих. Оня ден си купих течен. Пише Листозавивачки, черешова муха, крушова листна бълха, ябълков плодов червей, ябълкова плодова оса, зелена ябълкова листан въшка, зелева нощенка по зелето, лозова пъстрянка по лоза, сливова щитоносна въшка, гроздови молци, източен плодов червей, листоминиращи молци, бадемов семеяд, сливова плодова оса, сливов плодов червей, оранжерийна белокрилка по зеленчукови култури, листни въшки по хризантеми, цвеклови бълхи, грахова листна въшка по грах, колорадски бръмбар, ларви на вредна житна дървеница, фасулев зърнояд, житна пиявица, маков листояд, цвеклови щитовки, оранжерийна белокрилка, по тщтщна на плето, листни въшки по пипер, агрилус по роза, ясенов листов хоботник Последния да затвори вратата. Може и да съм сбъркала някое, че го чета с лупа. На мен ми написа аптекарката 0,8мл на 1 л
admin
Site Admin

E,ясно е защо повечето,които са го ползвали,са доволни-че той само слон не мори този Децис.
admin
Site Admin

Какъв слон? Нищо от това което преписах не го познавам.
admin
Site Admin

вече не си спомням какви изчисления правих като си купих Децис, но крайния резултат който съм записала на опаковката и който спазвам е три капки /с пипетка/ на литър вода. И съм 100% сигурна, че дозата му е 0,5 мл. на литър вода. И да ви кажа, белокрилката почва да надвива Дециса. Пръскам, пръскам, тя все се появява и все не измира до крак в последно време. Мисля да пробвам с нещо друго
admin
Site Admin

Titi написа: вече не си спомням какви изчисления правих като си купих Децис, но крайния резултат който съм записала на опаковката и който спазвам е три капки /с пипетка/ на литър вода. И съм 100% сигурна, че дозата му е 0,5 мл. на литър вода. И да ви кажа, белокрилката почва да надвива Дециса. Пръскам, пръскам, тя все се появява и все не измира до крак в последно време. Мисля да пробвам с нещо друго Вчера ми препоръчажа ектокил - в тубичка с пръскалка е, шуменско производство. Казаха, че добре действа и са доволни. Като пръскаш с един и същ препарат е нормално да се получи някаква устойчивост. А 0.5мл. ги мери със спринцовка, защото мярката ти едва ли е добра с тия капки. Вземи си малка спринцовка от 5мл. и с нея мери
admin
Site Admin

Пролетта уморих белокрилка със Снейк.
admin
Site Admin

Дозировката на Дециса е 5мл/10л. Таблетката отговаря на дозата за 10 л. Не мирише и карантинният срок е един ден, или поне аз съм си го сложила в тази графа. Белокрилките са голяма напаст май и трябва упорито третиране с нещо специализирано. Моспилан? Голдън е спец на това, мисля.....
Post Reply

Return to “Техники и материали”