Илачите на Баба

На който му се говори каквото и да е различно от цветя - това е мястото
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
elka
Бонсай
Бонсай

Мнениеот elka » 03 авг 2007, 23:02

Моята е много стара/няма срок на годност/.Търси от някоя възрастна аптекарка,работила в старата аптечна мрежа-няма начин да няма заделена от едно време.

Потребителски аватар
Leny1
Покълнало семенце
Покълнало семенце
Контакти:

Мнениеот Leny1 » 03 авг 2007, 23:38

С пчелния клей преди години някой ме посъветва да си лекувам венците, получих алергия и си докарах страхотно възпаление! От дете страдам от гастрит и постепенно го преборих по следния начин- вечер издълбавам с лъжичка един картоф и го пълня със захар на сутринта го пия на гладно, ако седмица правя така после месеци не ми се обажда гастритът.

Потребителски аватар
svetli1950
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот svetli1950 » 04 авг 2007, 08:48

elka написа:Моята е много стара/няма срок на годност/.Търси от някоя възрастна аптекарка,работила в старата аптечна мрежа-няма начин да няма заделена от едно време.

Дъвка и сега се продава- MASTIX или истинска дъвка на фасофки 10г са около 5лв , а 30% клеева тинктура е универсална - става за пиене и за жабурене, има бактерицидно , противовъзпалително и засилващо имунната система действие!!Окси , изненадвам се , че в София не можеш да намериш Еудермол 10 , ако има 8 пак става :nod: .

Потребителски аватар
oxygen
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот oxygen » 04 авг 2007, 17:27

svetli1950 написа:
elka написа:Моята е много стара/няма срок на годност/.Търси от някоя възрастна аптекарка,работила в старата аптечна мрежа-няма начин да няма заделена от едно време.

Дъвка и сега се продава- MASTIX или истинска дъвка на фасофки 10г са около 5лв , а 30% клеева тинктура е универсална - става за пиене и за жабурене, има бактерицидно , противовъзпалително и засилващо имунната система действие!!Окси , изненадвам се , че в София не можеш да намериш Еудермол 10 , ако има 8 пак става :nod: .

За съжаление София, по- точно Овча купел не е центъра на света :( !
Ще взема да ида до Дупница дано там има!
Most people are only alive because it is illegal to shoot them.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

cvetolubka
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот cvetolubka » 04 авг 2007, 21:17

Поне в Бургас истинска дъвка се продава в аптечната мрежа. Е,още по-лесно става с позната аптекарка. :nod:

Потребителски аватар
lunen_sun
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот lunen_sun » 04 авг 2007, 22:52

Да,оказа се че и тук има.Но за 10 гр. 5 лв. ми се виждат много...а аз не за лек,просто исках да си припомня един вкус от детството...
Живея днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
Амарилиси Лилиуми Хибискуси

Потребителски аватар
Sashkin
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Sashkin » 05 авг 2007, 12:58

Мисля,че във всяка аптека продават.

Потребителски аватар
tanya1602
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот tanya1602 » 14 авг 2007, 08:24

Обещаната от мен рецепта за Дорето , а и не само.
ЦВЕКЛО- не много голяма глава цвекло се измива с четка и вода.Издълбава се с лъжица част от сърцевината и се сипва в получената паничка 1 с.л. захар.Завива се с чиста кърпа.След 12 часа полученият сок се разпределя на 3 части и се пие три пъти на ден.Препоръчва се като общо укрепващо средство.

Потребителски аватар
vanimel
Бая дръвче
Бая дръвче
Контакти:

Мнениеот vanimel » 28 авг 2007, 16:50

спешно търся илач за гъбички по пръстите (ноктите) на крака и ръце.от тези дето ти падат ноктите и стават едни аслъ като гъби.

Ангела
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот Ангела » 28 авг 2007, 16:57

Първи вариант- мажеш обилно с мед (ако не си алергичен/на)-трепе всякакъв вид гъбички, включително вагинални.
Втори вариант-има един спирт, наречен "анти мико бета" специално за гъбички, има едни петна по тялото, които се получават от слънцето пак на гъбична основа- след седмица мазане би трябвало да ги утрепеш. Вуйчо ми се пребори по този начин и с тези на краката, и с тези по кожата
Успех
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring
My summer wine is really made from all these things

Titi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Titi » 28 авг 2007, 18:27

Търся бабешки илач против упорита хрема, която когато се появи не минава за по-малко от месец, месец и половина. Носа е постоянно запушен, а капките вредят, ако се поставят повече от седмица. Давайте лекове за отпушване на носа, ама да са поносимо гадни.

Потребителски аватар
tanya1602
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот tanya1602 » 28 авг 2007, 18:48

vanimel написа:спешно търся илач за гъбички по пръстите (ноктите) на крака и ръце.от тези дето ти падат ноктите и стават едни аслъ като гъби.

Ламизил- доста ефикасно, но иди на лекар.Гъбичките са хиляди видове и панацея няма.Киснеш краката до подпухване и с парче стъкло МНОГО ВНИМАТЕЛСКАТА изстъргваш най-горният слой на нокътя.Подсушаваш добре, пудриш с талк и преди лягане мажеш с ламизил.Защо чака толкова време?Замисли се как си ги пипнала- може и да е от скапани обувки или чорапи.Даже ако поискай дерматолога да те изпрати на посявка!
За Titi:не е шега работа, особенно за дете.Да не е някаква алергия? :eek: А иначе капки от отвара от лайка и сода за хляб.Промивки с вода и кислородна вода/ на 1 к.ч. хладка вода- 1 с.л.кислородна вода/.Запалена захар се вдишва и така ти отпушва носа ,че до зимата забравяш за хремата.Само да не е синузит.
Последна промяна от tanya1602 на 28 авг 2007, 18:51, променена общо 1 път.

Потребителски аватар
nikolica
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот nikolica » 28 авг 2007, 18:48

vanimel написа:спешно търся илач за гъбички по пръстите (ноктите) на крака и ръце.от тези дето ти падат ноктите и стават едни аслъ като гъби.
Препоръчвам ти да си вземеш от аптеката цинков окис. Това е прах с който ,след като измиеш краката ги пудриш също така може да сложиш и в обувките.Мъжът ми така си е предпазил от гъбички краката по време на войниклъка.

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Satori » 29 авг 2007, 10:03

Titi написа:Търся бабешки илач против упорита хрема, която когато се появи не минава за по-малко от месец, месец и половина. Носа е постоянно запушен, а капките вредят, ако се поставят повече от седмица. Давайте лекове за отпушване на носа, ама да са поносимо гадни.

Тити, понамирисва ми на алергизация - може да е просто алергичен ринит (хрема демек) или синузит както предполага Таня, но по-малко вероятно. Всъщност съм сигурна че е алергично, ама не искам за друг да се изказвам толкова категорично. Обичайно е такива алергизации да се появяват след разни вирусни заболявания, или простуди, както ги наричаме. НЯкой път се получава и бронхит на същата основа - упорита, не много тежка кашлица. Също е възможно да се развие бронхит заради постоянно стичащите се през носогрлътката секрети. Не е опасно, но е неприятно и ако не се взимат мерки може и до астма да се стигне. За хремата и алергиите по принцип - витамин С по принцип (за пиене) - внимателно дозирано и с повече течности, както и общи природни имуностимуланти, които са обичайни при алергии. Уви, бърз и лесен лек няма, особено безвреден. РАзни вдишвания на захар и пр. са само козметика с много нетраен ефект. А и дразнят и без това раздразнената лигавица. Напълно ненужно. Шмъркане на разни работи като солена вода също се отрича вече - ако е синузит и има някаква инфекция, при шмъркане и спукано капилярче може да се разнесе и става кофти. Витамин С-то действа съдосвиващо скоро след приема му и общо подобрява. Ползвала съм като капки разреден Цитросепт (според листовката) - доста щипе, но има ефект. Мисля че може по-разредено да се прави и тогавя няма да е толкова неприятно.
Климатици?

Titi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Titi » 29 авг 2007, 10:15

Satori написа:
Тити, понамирисва ми на алергизация. Всъщност съм сигурна, ама не искам за друг да се изказвам толкова категорично. Витамин С по принцип (за пиене) - внимателно дозирано и с повече течности, както и общи природни имуностимуланти, които са обичайни при алергии. Уви, бърз и лесен лек няма, особено безвреден. Витамин С-то действа съдосвиващо скоро след приема му и общо подобрява.
Климатици?

няма климатици. И аз съм се замисляла за нещо такова, ама знам ли? явно няма да стане с търсене на мнения тук и там, трябва да намеря сериозен лекар за случая.

Върни се на “Бърборилник”