Илачите на Баба

На който му се говори каквото и да е различно от цветя - това е мястото
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Мнениеот elka » 03 Авг 2007, 22:02

Моята е много стара/няма срок на годност/.Търси от някоя възрастна аптекарка,работила в старата аптечна мрежа-няма начин да няма заделена от едно време.
  • 0

Аватар
elka
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 13 Апр 2007, 13:06

Мнениеот Leny1 » 03 Авг 2007, 22:38

С пчелния клей преди години някой ме посъветва да си лекувам венците, получих алергия и си докарах страхотно възпаление! От дете страдам от гастрит и постепенно го преборих по следния начин- вечер издълбавам с лъжичка един картоф и го пълня със захар на сутринта го пия на гладно, ако седмица правя така после месеци не ми се обажда гастритът.
  • 0

Аватар
Leny1
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Регистриран: 12 Юли 2007, 07:05

Мнениеот svetli1950 » 04 Авг 2007, 07:48

elka написа:Моята е много стара/няма срок на годност/.Търси от някоя възрастна аптекарка,работила в старата аптечна мрежа-няма начин да няма заделена от едно време.

Дъвка и сега се продава- MASTIX или истинска дъвка на фасофки 10г са около 5лв , а 30% клеева тинктура е универсална - става за пиене и за жабурене, има бактерицидно , противовъзпалително и засилващо имунната система действие!!Окси , изненадвам се , че в София не можеш да намериш Еудермол 10 , ако има 8 пак става :nod: .
  • 0

Аватар
svetli1950
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Май 2007, 14:07

Мнениеот oxygen » 04 Авг 2007, 16:27

svetli1950 написа:
elka написа:Моята е много стара/няма срок на годност/.Търси от някоя възрастна аптекарка,работила в старата аптечна мрежа-няма начин да няма заделена от едно време.

Дъвка и сега се продава- MASTIX или истинска дъвка на фасофки 10г са около 5лв , а 30% клеева тинктура е универсална - става за пиене и за жабурене, има бактерицидно , противовъзпалително и засилващо имунната система действие!!Окси , изненадвам се , че в София не можеш да намериш Еудермол 10 , ако има 8 пак става :nod: .

За съжаление София, по- точно Овча купел не е центъра на света :( !
Ще взема да ида до Дупница дано там има!
  • 0

Most people are only alive because it is illegal to shoot them.

Илачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на Баба
Аватар
oxygen
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Авг 2006, 18:33

Мнениеот cvetolubka » 04 Авг 2007, 20:17

Поне в Бургас истинска дъвка се продава в аптечната мрежа. Е,още по-лесно става с позната аптекарка. :nod:
  • 0

cvetolubka
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Юни 2006, 22:28

Мнениеот lunen_sun » 04 Авг 2007, 21:52

Да,оказа се че и тук има.Но за 10 гр. 5 лв. ми се виждат много...а аз не за лек,просто исках да си припомня един вкус от детството...
  • 0

Живея днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
Амарилиси Лилиуми Хибискуси
Аватар
lunen_sun
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 07:19

Мнениеот Sashkin » 05 Авг 2007, 11:58

Мисля,че във всяка аптека продават.
  • 0

Аватар
Sashkin
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 07 Юли 2007, 18:34

Мнениеот tanya1602 » 14 Авг 2007, 07:24

Обещаната от мен рецепта за Дорето , а и не само.
ЦВЕКЛО- не много голяма глава цвекло се измива с четка и вода.Издълбава се с лъжица част от сърцевината и се сипва в получената паничка 1 с.л. захар.Завива се с чиста кърпа.След 12 часа полученият сок се разпределя на 3 части и се пие три пъти на ден.Препоръчва се като общо укрепващо средство.
  • 0

Аватар
tanya1602
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 06 Апр 2007, 13:22

Мнениеот vanimel » 28 Авг 2007, 15:50

спешно търся илач за гъбички по пръстите (ноктите) на крака и ръце.от тези дето ти падат ноктите и стават едни аслъ като гъби.
  • 0

Аватар
vanimel
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 01 Фев 2007, 12:25

Мнениеот Ангела » 28 Авг 2007, 15:57

Първи вариант- мажеш обилно с мед (ако не си алергичен/на)-трепе всякакъв вид гъбички, включително вагинални.
Втори вариант-има един спирт, наречен "анти мико бета" специално за гъбички, има едни петна по тялото, които се получават от слънцето пак на гъбична основа- след седмица мазане би трябвало да ги утрепеш. Вуйчо ми се пребори по този начин и с тези на краката, и с тези по кожата
Успех
  • 0

Strawberries cherries and an angel's kiss in spring
My summer wine is really made from all these things
Ангела
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 24 Апр 2007, 19:10

Мнениеот Titi » 28 Авг 2007, 17:27

Търся бабешки илач против упорита хрема, която когато се появи не минава за по-малко от месец, месец и половина. Носа е постоянно запушен, а капките вредят, ако се поставят повече от седмица. Давайте лекове за отпушване на носа, ама да са поносимо гадни.
  • 0

Titi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:24

Мнениеот tanya1602 » 28 Авг 2007, 17:48

vanimel написа:спешно търся илач за гъбички по пръстите (ноктите) на крака и ръце.от тези дето ти падат ноктите и стават едни аслъ като гъби.

Ламизил- доста ефикасно, но иди на лекар.Гъбичките са хиляди видове и панацея няма.Киснеш краката до подпухване и с парче стъкло МНОГО ВНИМАТЕЛСКАТА изстъргваш най-горният слой на нокътя.Подсушаваш добре, пудриш с талк и преди лягане мажеш с ламизил.Защо чака толкова време?Замисли се как си ги пипнала- може и да е от скапани обувки или чорапи.Даже ако поискай дерматолога да те изпрати на посявка!
За Titi:не е шега работа, особенно за дете.Да не е някаква алергия? :eek: А иначе капки от отвара от лайка и сода за хляб.Промивки с вода и кислородна вода/ на 1 к.ч. хладка вода- 1 с.л.кислородна вода/.Запалена захар се вдишва и така ти отпушва носа ,че до зимата забравяш за хремата.Само да не е синузит.
  • 0

Последна промяна tanya1602 на 28 Авг 2007, 17:51, променена общо 1 път
Аватар
tanya1602
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 06 Апр 2007, 13:22

Мнениеот nikolica » 28 Авг 2007, 17:48

vanimel написа:спешно търся илач за гъбички по пръстите (ноктите) на крака и ръце.от тези дето ти падат ноктите и стават едни аслъ като гъби.
Препоръчвам ти да си вземеш от аптеката цинков окис. Това е прах с който ,след като измиеш краката ги пудриш също така може да сложиш и в обувките.Мъжът ми така си е предпазил от гъбички краката по време на войниклъка.
  • 0

Аватар
nikolica
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 18 Юли 2007, 18:43

Мнениеот Satori » 29 Авг 2007, 09:03

Titi написа:Търся бабешки илач против упорита хрема, която когато се появи не минава за по-малко от месец, месец и половина. Носа е постоянно запушен, а капките вредят, ако се поставят повече от седмица. Давайте лекове за отпушване на носа, ама да са поносимо гадни.

Тити, понамирисва ми на алергизация - може да е просто алергичен ринит (хрема демек) или синузит както предполага Таня, но по-малко вероятно. Всъщност съм сигурна че е алергично, ама не искам за друг да се изказвам толкова категорично. Обичайно е такива алергизации да се появяват след разни вирусни заболявания, или простуди, както ги наричаме. НЯкой път се получава и бронхит на същата основа - упорита, не много тежка кашлица. Също е възможно да се развие бронхит заради постоянно стичащите се през носогрлътката секрети. Не е опасно, но е неприятно и ако не се взимат мерки може и до астма да се стигне. За хремата и алергиите по принцип - витамин С по принцип (за пиене) - внимателно дозирано и с повече течности, както и общи природни имуностимуланти, които са обичайни при алергии. Уви, бърз и лесен лек няма, особено безвреден. РАзни вдишвания на захар и пр. са само козметика с много нетраен ефект. А и дразнят и без това раздразнената лигавица. Напълно ненужно. Шмъркане на разни работи като солена вода също се отрича вече - ако е синузит и има някаква инфекция, при шмъркане и спукано капилярче може да се разнесе и става кофти. Витамин С-то действа съдосвиващо скоро след приема му и общо подобрява. Ползвала съм като капки разреден Цитросепт (според листовката) - доста щипе, но има ефект. Мисля че може по-разредено да се прави и тогавя няма да е толкова неприятно.
Климатици?
  • 0

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 08:58

Мнениеот Titi » 29 Авг 2007, 09:15

Satori написа:
Тити, понамирисва ми на алергизация. Всъщност съм сигурна, ама не искам за друг да се изказвам толкова категорично. Витамин С по принцип (за пиене) - внимателно дозирано и с повече течности, както и общи природни имуностимуланти, които са обичайни при алергии. Уви, бърз и лесен лек няма, особено безвреден. Витамин С-то действа съдосвиващо скоро след приема му и общо подобрява.
Климатици?

няма климатици. И аз съм се замисляла за нещо такова, ама знам ли? явно няма да стане с търсене на мнения тук и там, трябва да намеря сериозен лекар за случая.
  • 0

Titi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:24

ПредишнаСледваща

Назад към Бърборилник