Сакъзчета (Pelargonium peltatum) - 2014

Форум за мушката и сакъзчета. Може да са бабешки цветя, но са красиви.

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Сакъзчета (Pelargonium peltatum) - 2014

Мнениеот bimbargo » 01 яну 2014, 09:41

Нова тема за 2014 година. Старата тема е ТУК.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

nikineli
Фиданка
Фиданка

Re: Сакъзчета (Pelargonium peltatum) - 2014

Мнениеот nikineli » 01 яну 2014, 15:56

На мен пак ,като миналата година до сега ми загинаха около 70 процента от резниците.Късно ги залагам или не знам къде другаде е причината.Поливам ги супер рядко и много малко.

Потребителски аватар
слав
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот слав » 01 яну 2014, 17:16

Ами те сакъзчетата по-трудно се вкореняват и са по-претенциозни от мушките, защо не пробваш във вода! Миналата година така вкорених няколко, дори и през февруари.

Потребителски аватар
Vessellka
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Vessellka » 02 яну 2014, 00:21

слав написа:Ами те сакъзчетата по-трудно се вкореняват и са по-претенциозни от мушките, защо не пробваш във вода! Миналата година така вкорених няколко, дори и през февруари.

Тези от които си отчупил за да вкорениш през февруари на топло ли са гледани или на студено?
Моите, заложени през септември също се гътнаха, а майките ги гледам на към 18 градуса, нямам по-студена стая, листата доста са намаляли, но още има и се чудя дали са годни да си захвана от тях нови сега?

Потребителски аватар
слав
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот слав » 02 яну 2014, 00:29

Бяха на остъклена тераса с температура около 15 градуса. Резниците, всъщност случайно ги счупих и ми дожаля да ги хвърля , натопих във вода в отопляема стая ,но до прозореца. За голямо мое учудване, пуснаха корени без проблем. Това не е динствения случай д а вкоренявам по този начин, само че като цяло им трябва повече време. Между другото, мушкатите напоследък ги вкоренявам само във вода.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 02 яну 2014, 04:40

Не зная защо, но и при мен има много поражения. Когато ги вкоренявам септември в по-топло време сякаш няма такива проблеми. Тази година много закъснях. Радвам се, че прибрах сандъците със старите сакъзи, та не се притеснявам толкова много. Държа ги в оранжерията на остъклената тераса, където им е хладно (около 10 градуса) и светло. Доста са израснали откакто ги прибрах.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
rederere
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот rederere » 02 яну 2014, 09:03

Ето ги моите, които държа в неотопляемо, но въпреки това сравнително топло, но доста сумрачно помещение. При внасянето вътре наесен заради тъмнината реагираха с пожълтяване на много листа, но от един месец ги доосветявам- нови жълти листа няма. Поливане по 2 супени лъжици през седмица, без торене. Стари растения не пазя, защото нямам място за тях, а и защото са ми казвали, че новите растения лятото дават повече цвят от другите.

Изображение
Изображение
Изображение
"истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите."
Антоан дьо Сент-Екзюпери

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 02 яну 2014, 13:54

Ето ги и моите в оранжерията на остъклената тераса. В нея температурата е около 10 - 12 градуса, светло е (терасата е югозападна). Даже едно е здраво цъфнало.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Rumiana_N
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Rumiana_N » 03 яну 2014, 22:39

На остъклена тераса през деня е лесно, но нощем пада температурата, а се очакват още по-студени дни, зимата тепърва предстои.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 04 яну 2014, 06:51

В момента на терасата е около 10 градуса. Много зависи и каква е дограмата. При мен е алуминиева със стъклопакети.

alozanov
Фиданка
Фиданка

Мнениеот alozanov » 04 яну 2014, 16:52

Моите резници ги заложих средата на септември и се чувстват много добре станали са двойни. От 25 кофички имам само една жертва! :D Стоят на перваза на западен прозорец в неотопляема стая ,но тепературата не е падала под 10 градуса.Поливам на седмица, а често и на 10 дни с 40мл. на кофичка! Ще ги фотна днес или утре!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 04 яну 2014, 20:19

Е то това е. Трябва да се вкореняват в топло време, като септември е най-удачно да се прави. Ама пусто като имах много работа и не ми остана време. :(

Потребителски аватар
keri petkova
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот keri petkova » 04 яну 2014, 21:52

bimbargo написа:Е то това е. Трябва да се вкореняват в топло време, като септември е най-удачно да се прави. Ама пусто като имах много работа и не ми остана време. :(

И аз така. Август и септември вкоренявах успешно всичко, което ми бе пратено от приятели във форума. За моите ми остана време някъде октомври, но се справих все пак - имаше гниене, но си имам поне по два броя от вид и в края на ноември изхвърлих всички стари корени, че ми трябваха сандъците за друго :wink:

Потребителски аватар
kam4eto
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот kam4eto » 12 яну 2014, 10:01

Здравей те! Нова съм в форума. Обичам сакъзчета и всяка година си купувам и засаждам нови. Тази година, реших тези които оцеляха до есента, да ги прибера в общото мазе -мазето е с неголям прозорец и темперетурата е около 10-12градуса, обаче изсъхнаха. Сега ги прибрах в апартамента в едно ъгълче на светло,и в момента положението е такова.(снимките) Каво да ги правя???Дали на пролет пак ще се разлистят? Дали да не подхраня корените с някъква тор? Искам ми се да ги запазя, бяха много хубави. Моля за съвет!

Изображение

Потребителски аватар
kam4eto
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот kam4eto » 12 яну 2014, 10:06

Така изглеждаха през есента!

Изображение

Върни се на “Пеларгонии”