Болести по растенията

При проблеми и въпроси, свързани с цветята
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
rederere
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Болести по растенията

Мнениеот rederere » 17 яну 2016, 16:06

Посипвам си главата с пепел и се извинявам за спаменето.
За близо 4 години във форума не се научих къде да пиша, безнадежден случай съм в това отношение :crybaby:
Уж гледах да не нагазя по погрешка в някоя орхидеена тема /както стана веднъж/, видях, че става въпрос за спешни проблеми с цветя,видях че темата не е ограничена до даден вид растения, погледнах Замиокулкаса, който е пред умирачка и с пълното съзнание, че става въпрос за спешност и че пиша на правилното място, си публикувах проблема.
А че темата е станала като моя- това е самата истина, като я погледнах назад. :oops:
Ще поразгледам малко по-подробно темите за проблеми с цветя, защото явно не се ориентирам правилно в тях. В никакъв случай не искам да съсипвам дадена тема и да отказвам хората да я четат /затова бих предпочел да изтриеш мненията ми, но това е твое решение, в крайна сметка/. :) :flower
"истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите."
Антоан дьо Сент-Екзюпери

Потребителски аватар
pcheliza
Семенце
Семенце

Мнениеот pcheliza » 08 апр 2016, 21:47

Здравейте,
Нова съм тук и търся помощ за моята ГАРДЕНИЯ,която е на 3 години и в момента е в цъфтеж(никога не е имала толкова
много цветове),но за съжаление се разболя може би месец преди да се развият пъпките.Първо започна да жълтеят отделни листа,а по-късно започнаха и да покафеняват и падат(разбира се поливах я с желязо,но уви.Започнах да търся информация по форумите и доколкото можах да намеря,купих два препарата,единият е Топсин,а другия Би 58 (за щитовидни въшки) по препоръка на жената в Агроаптеката,пръсках няколко пъти(преди да цъфне),поливах с топсина 2-3 пъти,но резултат няма... :( дори изсъхнаха две клончета.Не съм я преполивала,имам предвид нейната чувствителност,а
за торенето използвам специален разтвор за гардении и азалии.
Ако някой може да ми помогне със съвет какъв може да е проблема и как да се справя ще съм много,много Благодарна!!!
Поздрави! (прилагам и малко снимки)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
pcheliza
Семенце
Семенце

Мнениеот pcheliza » 09 апр 2016, 22:02

Съжалявам че писах тук,сега видях че няма смисъл,моля да ме извините за натрупването на информация!(може да я изтриете)

Потребителски аватар
pcheliza
Семенце
Семенце

Мнениеот pcheliza » 09 апр 2016, 22:22

"аз не знам защо от години тази тема (а и другата за неприятелите), се ползва за споделяне на проблеми с различни цветя, като тя е закована и идеята и е за бърза и лесна справка болест-лечение. прави ми впечатление навика на някои хора (нищо лично, редере, но направо си е станала твоя тема), да питат за всеки проблем тук. след време ще стане поредната тема-батак, която никой не иска да чете отначало и заради това ще се питат едни и същи неща отново и отново, което става досадно в един момент и хората спират да отговарят."

Тогава заключете темата,за да не се публикуват повече мнения!Съжалявам че и аз се заблудих,но с малко бебе ми е трудно да съм така наблюдателна,макар че се постарах да търся и чета във форума до колкото ми позволява времето,не получих и компетентно мнение,от хора които би трябвало да имат такова,това е причината да напиша съобщение тук.

Върни се на “СПЕШНИ ПРОБЛЕМИ С ЦВЕТЯ!”