Проблем с Алое Вера

При проблеми и въпроси, свързани с цветята
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
sweet994
Семенце
Семенце

Проблем с Алое Вера

Мнениеот sweet994 » 03 май 2017, 22:27

Изображение

Здравейте. Имам проблем с моето Алое. Гледам го вече от половин година. Снимката по горе е секунди след като си го купих. След това го пресадих и го настаних на новото му място. Близо до прозорец но не и на пряка светлина. Поливам го когато просъхне. Това е може би веднъж седмично. Постоянната температура в стаята е около 22 градуса. В момента растението ми изглежда ето така:

Изображение

Изображение

Когато го купих имаше малка издънка на бебе алое. Може да го видите на долната снимка най-отдолу, най-светлото листенце.

Изображение

С времето то покафеня и падна. На неговото място стана ето това на растението. Леко се притесних и намалих поливането.

Изображение

Когато го взех едното му листо беше леко наранено с времето то започна да изглежда по този начин за постоянно.

Изображение

Това е историята му, но главната причина да пиша е пожълтяване на листата му. Започна с най долно листо което пожълтя, после стана кафяво и най-накрая падна. След 2 седмици забелязах леко пожълтяване във върховете на други листа, а днес вече е ясно забележимо. Не знам какво да правя. Много бих се радвала някои да ми помогне да го спася. Благодаря предварително!

Изображение

Потребителски аватар
Mike
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Re: Проблем с Алое Вера

Мнениеот Mike » 04 май 2017, 19:48

Алоето изисква пряка светлина по принцип.

sweet994
Семенце
Семенце

Мнениеот sweet994 » 06 май 2017, 12:06

Не съм много съгласна, тъй като това е Gold Tooth Aloe, ако е на слънчево място почервенява. Което е знак, че не се чувства добре. Мястото му е близо до прозорец. Светло, без пряка светлина.

Потребителски аватар
Alien
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Alien » 06 май 2017, 12:41

По принцип, всички алоета им дават да са слънцелюбиви растения. Това, че при рязко изкарване на слънце почервенява, не значи, че не му е добре. Обикновено, като изкарвам моите, Vera и Arborescens стават червени, за около 10 дни, след което се адаптират и отново са зелени.

Върни се на “СПЕШНИ ПРОБЛЕМИ С ЦВЕТЯ!”