Dionaea muscipula

Всичко за отглеждането и проблемите на хищните растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
M1r0
Дръвче
Дръвче

Re: Dionaea muscipula

Мнениеот M1r0 » 12 авг 2017, 16:40

kaloqn_0998 написа:Днес забелязах, че съвсем младите листа, които сега са се показали от ризомата са почерняли частично. Възможно ли е да са изгорели? Тези два- три дни не съм я местил, а жегата наистина е голяма. Вода винаги има в паничката.

Направи някоя снимка да покажеш.

kaloqn_0998
Фиданка
Фиданка

Мнениеот kaloqn_0998 » 15 авг 2017, 18:32

Ето снимка. Това е най- голямото листо, което излиза има и по- малки, но и те са леко зачернели.
Изображение

Потребителски аватар
M1r0
Дръвче
Дръвче

Мнениеот M1r0 » 15 авг 2017, 21:29

kaloqn_0998 написа:Ето снимка. Това е най- голямото листо, което излиза има и по- малки, но и те са леко зачернели.
Изображение

На мен ми прилича като насадено в почва с торове. Почвата чист торф ли е? (тази почва, в която продават растението е чист торф).

kaloqn_0998
Фиданка
Фиданка

Мнениеот kaloqn_0998 » 15 авг 2017, 21:55

То не е пресаждано, това е почвата с която го купих смисъл саксията, не съм го пресаждал, казаха ми да не го правя. А почвата трябва да от този мъх сфагнум и перелит. Взех го някъде края на май и досега си растеше много добре. Както на предните снимки, но от последната седмица новите листа са някакви изключително дребни, само мравка може да с побере в тях и сякаш недоразвити. Дали пък не е преяло? Времето се затопли и то хвана две насекоми, една муха и някаква голяма буболечка. Мухата я изяде, но бубата още стои в капана.

Потребителски аватар
M1r0
Дръвче
Дръвче

Мнениеот M1r0 » 16 авг 2017, 06:58

kaloqn_0998 написа:То не е пресаждано, това е почвата с която го купих смисъл саксията, не съм го пресаждал, казаха ми да не го правя. А почвата трябва да от този мъх сфагнум и перелит. Взех го някъде края на май и досега си растеше много добре. Както на предните снимки, но от последната седмица новите листа са някакви изключително дребни, само мравка може да с побере в тях и сякаш недоразвити. Дали пък не е преяло? Времето се затопли и то хвана две насекоми, една муха и някаква голяма буболечка. Мухата я изяде, но бубата още стои в капана.

Няма как да преяде. Ако цъфне, отрежи цвета още докато расте, за да не се изтощава растението допълнително. Нямам идея от какво да се появили кафявите петна, най-вероятно някакъв стрес. Щом не е от почвата, от нещо друго в условията. При мен са се получавали подобни, когато растенията ги бях насадил в обикновенна торфена смес.

Върни се на “Хищни растения”