ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2017

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2017

Мнениеот bimbargo » 23 ное 2016, 07:22

Дойде време и за тази тема. Градини, балкони. Аз не съм сигурен за кое от двете ще пиша. Надявам се за градините, но и балкона ще гледам да не изоставям. Вие сте! :thumbup:
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
ivaninka
Фиданка
Фиданка

Re: ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2017

Мнениеот ivaninka » 26 ное 2016, 18:02

Здравейте! :) ... май аз ще съм първата писателка в тая тема , но не мога да удържа градинарското си вдъхновение, което ме е обзело и бързам да споделя.
Ми плановете ми за сезон 2017 са направо Велики, и аз не само планувам ами и реализирам ...щото 2017 ей я на стои на прага ни , а и сега е времето да засаждам в градината мечтите си за да поникнат- да се разлистят и цъфтят на пролет. Влюбена съм в цветните градини и в това мисля да превърна задния си двор, но дали дядо ми ще остане доволен от мен ако от някъде можеше да види на какво съм превърнала дворът му близо два декара от който някога е изхранвал семейството!? ....
Имам мисъл и за похапването и засадих 30 корена целогодишни малини Люлин в сенчестата част зад къщата, също и доста ягоди- какво е градината без тях!? Няма как да мине и без плодни дръвчета - три сорта череши в зависимост от времето на зреене от май - та чак до юли. Кайсии - два сорта , круша и вишна ...обичам плодовете , като добавя към тях и доматите и забравям за другото - и е ти цяло лято без да си налагаш диета , влизаш в добра форма. :D
Идва и най- главния момент - цветята, ми да и в задната част на двора при мен на почит са пак розите. Доста засадих , в очакване съм на още двадесетина на които съм изкопала дупките. Засадих десетина Туи край оградата , една Офика, две бели Брези, един Кедър Атлантика ,сребрист смърч, два Ацера един Рододендрон, две щамбови рози. Пет лозички , четири корена бяло цариградско грозде , осем коренчета касис , два корена тайбери (вид малина) цъфтящи храсти три вида спирея, люляк , магнолия - най вероятно ще пропусна нещо , но както казах в началото- искам през сезон 2017, градината ми да ме посрещне с много зеленина и цвят! :heart :thumbup:
Живот и здраве , ще показвам снимки! :nod:
Истината е като водата- винаги , намира път...

Изображение

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 26 ное 2016, 18:29

:eek: :D :thumbup: :nod: :cross :flower :kiss
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 26 ное 2016, 18:40

Грандиозни планове. Чета и плагиатствам, да знаеш.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
ivaninka
Фиданка
Фиданка

Мнениеот ivaninka » 26 ное 2016, 23:14

bimbargo написа:Грандиозни планове. Чета и плагиатствам, да знаеш.

...Няма лошо!- в тази игра всичко е позволено, стига да си последователен и да не позволяваш да те напуска Волята... :nod: Ще успееш! :thumbup:
Истината е като водата- винаги , намира път...

Изображение

Потребителски аватар
troll
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот troll » 27 ное 2016, 02:40

Плагият е ако преписваш от един.
Ако преписваш от много е докторат!
:mrgreen:
А за мен 2017 ще е годината на съпътстващите култури.
Аз досега сеех/ садях спанак, моркови, репички и салати през пролетта, а после като ми дойде на сгода.
Тази 2016 за първи път имаше богато домати. Миналата година сложих 30 буркана таз година поне двойно. Не ми се проверява. И яденето и консервите са в повече от необходимото и туй е добре.
Да не говорим, че едно 15-20 кг съм раздал, подарил.
2016 за първи път садя масивно чушки.
Пак ще садя, но основно за ядене и консерви ще разчитам на фермерския пазар.
Същото важи за цветното зеле , зелето и картофите.
Лютите чушки ще наблегна на не толкоз лютите, а за другото има пазар, хубав и евтин. Е ся може да се изглезя с нещо.
Мисля да наблегна на спанак, моркови и лук, чесън и салати.
Подправки и цветя.
Разбира се ще сея много и различни домати , но до градината ще стигнат не повече от 45 и то 15 в кофи.
Туй е стратегията, а тактиката ...

Потребителски аватар
radalia
Дръвче
Дръвче
Контакти:

Мнениеот radalia » 27 дек 2016, 15:53

Нали сме новоизлюпени селяни, учим се грешките си и тази година значително ще намалим бахчата (в този край така наричат мястото в градината, където се отглеждат зеленчуци). Още другия месец мъжът ми ще спретне ястъка - ако трябва да пояснявам, питайте, че то иначе 2/3 от мнението ми ще е в скоби. Успоредно с това решихме в източната част на двора да направим овощна градина, като в същото време ще я заградим, за да се получи птичи двор за щастливи кокошки, патки и... собственици. Имаше там две стари кайсии, които бая окастрихме, засяхме череши, кайсийка, но ще трябват още към десетина дръвчета - мястото е към 500 квадрата. В западната част ще си гледаме зарзавата, но ще трябва да внимаваме с количествата, че се молех някой да дойде на гости, за да ме отърве от продукцията. Така и не мога да се престраша да продавам, дори и на приятели. Иначе пак ще заложим на разнообразието. Дадоха ми семена на домати, които се отглеждат само в едно шуменско село и си пазят сорта от поколение на поколение. Пипери, люти чушки, камби, патладжани, краставици, курнишони, боб, грах, картофи, моркови, лук, чесън, подправки, тикви, тиквички, патисони. Искам и някоя диня и пъпеш да отгледаме - ей така заради биологичното разнообразие. Мястото около къщата е изцяло мое владение. Беше голяма пустош преди две години, като я купихме, но си личи вече, че не е изоставена, макар че имам още много работа. Надявам се тази пролет да цъфне и вистерията, и луковичните, които си купих. Летните и есенните цветя сякаш си заеха местата, но винаги има място за още. Ех, че се размечтах. Качвам две снимки от сезон 2016.
Изображение

Изображение
Луда, която цял живот събира възглавници и се мъчи да превърне техния пух отново в птици

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=243087&view=2

Върни се на “Градински и балконски цветя”