ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2016

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2016

Мнениеот bimbargo » 07 сеп 2015, 19:17

Поне за мен дойде момента да се замисля какво ще правя следващата година на балкона. Имам няколко идеи, които тук ще си нахвърлям и споделя с вас. Пък може и нещо по-интересно да изникне.

Семената ще си купя от сайта, от който пазарувах и миналата година - http://www.swallowtailgardenseeds.com/

Така на първо четене си мисля за балкон в цвят екрю. Не знам как ми хрумна, но жената взе, че хареса идеята. Та съм се спрял на следните неща.

PETUNIA DOLCISSIMA FLAMBE
Изображение

LOBELIA REGATTA LILAC SPLASH
Изображение

VERBENA PEACHES AND CREAM
Изображение
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2016

Мнениеот zvete » 08 сеп 2015, 09:03

Много красиви цветя, bimbargo! Не съм виждала такава вербена и лобелия. Екрюто е също мой любим цвят за стени и при мен е основен, погледът си отпочива в него, не е задължаващ и не затъмнява. На балкона тази година имахме малък ремонт и не знам защо, но ми се прииска небесносиньо, може би като малка компенсация на цветята , които са на закрито ,за небето. Цветът се получи много добре и забелязах, че е чудесен фон , освен на зеленото, и на цветя, с които прави контраст - жълти, оранжеви... Някак си повече изпъкват. Разбира се, всеки си има предпочитания и може да се експериментира много. :) Успех в реализирането на плановете, още повече, че при теб цветята и без това ще се чувстват чудесно при тези грижи и нововъведения . :nod:
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 08 сеп 2015, 12:52

Красиви цветя :heart
Аз обичам жълти цветенца. И за 2016-та също имам идея да се оцветя в един основен цвят, но ще е жълтичко. Единствените цветни петна ще са старите ми растения от години : дърветата ми хиби / червено и розово /, сигнално червената ми канна и бъдещата покупка на нюанси сини петунии. Много ме сърбят ръчичките за 5-6 ароматни лилиума - още съм в дълбок размисъл. Остават и сандъчета с мушкатото ми и ... май ще е това. Ако не ме хване друга мисъл - знам ли :think Човек легне да спи и на сутринта е родил идеи.
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 23 окт 2015, 19:54

Нямам идея защо никой не пише в тази тема. Ами аз ще си пиша.

Направих си поръчката в http://www.swallowtailgardenseeds.com/. Това ще е догодина, ако пристигне.

PETUNIA DOLCISSIMA FLAMBE
Изображение

LOBELIA REGATTA LILAC SPLASH
Изображение

VERBENA PEACHES AND CREAM
Изображение

SPANISH EYES
Изображение

Bacopa SNOWTOPIA WHITE IMPROVED
Изображение

Dichondra EMERALD FALLS
Изображение
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
MimaFlora
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот MimaFlora » 23 окт 2015, 21:02

Емо,страхотен избор си направил! Ще се получи чудесна комбинация!
Стелла и аз като теб съм фенка на жълтото.
Догодина ще наблегна основно на градинските цветя - рози, азалии, хризантеми и още много други.

Потребителски аватар
Angelina_S
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот Angelina_S » 25 окт 2015, 21:10

bimbargo написа:Нямам идея защо никой не пише в тази тема. Ами аз ще си пиша.

Щото градинският сезон още не е свършил, очертава се още някой ден хубаво време и възможност за работа навън, та затова не съм се затворила пред камината, за да пуша с луличка, да тропкам с краче, обуто в пухкав чехъл и да се размечтая пред твоите снимки, докато навън вали митичен сняг.
Аз не пуша нищо, но представата за аромата на някои видове тютюн ми създава особен уют. :D

Потребителски аватар
anipa
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот anipa » 25 окт 2015, 21:20

Моите основни планове са свързани с плумерии, адениуми и абутилони.
Ако в живота ви завали - фокусирайте се върху цветята, които ще разцъфтят благодарение на дъжда! :flower

Потребителски аватар
sand wedge
Експерт
Експерт

Мнениеот sand wedge » 26 окт 2015, 15:04

Аз продължавам да действам по градината... Първо да уредя вода за напояване...
Изображениеи.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 26 окт 2015, 16:25

Моя план за сезон 2016 е свързан предимно с градинката в Родопите и по конкретно как да я направя красива и цъфтяща.Замислям се да я зарозя защото обожавам рози,а на балкона не успявам да ги отгледам.Но за градината май ще ми е доста трудно предвид времето,което прекарвам в Родопите,трябва да помисля и да избера правилния подбор цветя ,но времето ще покаже. А за балкона съм решила да се отдам на хибискусите си,повечко мушката и сакъзи,че много ме радват и са ми слабост.Определено ще се въздържа от покупки на други цветя,че няма къде да ги прибирам.Ще помисля и за едногодишните цъфтящи защото като гледам какви красоти показвахте 2015 определено съм ги подценила.
Но това мисля сега, с тези поръчки и с тези красоти,с които ме изкушавате дългата зима може и да ми отвори апетита.

Потребителски аватар
tanu6a_91
Кълн
Кълн

Мнениеот tanu6a_91 » 27 окт 2015, 11:58

Здравеите, аз от сега съм се снабдила със семена на лобелия, флокс,ипомея Quamoclit sloteri,топ кирамфил и шабо, върбена, далия, годеция, шибои и за първи път обички (за тях не знам как ще се справя). Също от сега съм си поръчала разсъд калибрахое много го харесвам и много добре се справям с тях от колкото петунийте. Някои ще сея в градината др.в саксий и имам планове да се опитам да направя опити за декоративни кашпи. Зонални мушката в градината набучеви. На балкона различни видове мушката, сакъзи и налби, лянове, пасифлора и някои от изброените по горе цветенца. Набавих си и доста видове хибискуси и сега ги вкоренявам. Стаините също ги изнасям навън, но от тях нямам многа само един бенджамин, дифенбахия, драцена, кордилине,антуриум, восъче и каланхое.Искам да се снабдя и с кампанула, но те съм виждала да се продава освен двугодишната. И сега остава само да се моля нещо да не се обърка зимата.

Потребителски аватар
Poli62
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот Poli62 » 28 окт 2015, 21:30

Прелестни градинки,красота..мммм. :thumbup:Пу,Пу,пу.Заеиждам ви благородно . Аз за сега мога само да ви се възхищавам Това лято занемарих малко моята градинка/по независещи от мен причини/,но тия дни си мислех,че има нужда от "ремонт",пък и не само това.Разбрах,че някои от вас обичат жълтичко.Случайно събрах семенца от златен дъжд/лабурнум/ :) Та ако някой желае да ми пише на лични,да изпрати и адрес .Имам също жълта йонотера.Със семената на лабурнума тепърва ще експериментирам, :think ,а ако някой вече има опит да пише

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Borjana » 18 ное 2015, 03:04

Аз съм в творческа криза по отношение на цветята. Исках лятото да имам много цвят на балкона и миналото лято приготвих сандъчета с мушката и сакъзи. Те не цъфтяха на инат. Сега имам много цветове за разлика от лятото. Но талазите от цветове не се състояха. Не знам какво се случи, най-вероятно жегите... И не знам какво да предприема за другото лято. Наистина не знам. Даже калдаръмите ми не се държаха подобаващо, сега цъфтят повече. Може би зимата ще си помисля. :) Но няма да се фокусирам върху сеене, не трябва да се поддавам (въпреки, че януари ще се поддам, знам си).

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 18 ное 2015, 10:43

Разбирам те, и аз така се чувствах по отношение на мушкатата, бугенвилеите и пасифлората ми. Ами трябва явно да се съобразяваме с промените в климата и местоположението си, условията. Да се залага през различните сезони -пролет, лято и есен на различни цветя, които ще се редуват като цъфтеж. За лятото при мен не спряха да цъфтят и в най-голяма жега, не спират и сега винките. Откакто съм го купила - юни, цъфти хелиотропа, лантаната на няколко пъти, както и дипладениите и хибискусите/ и в момента две цъфтят/. Адениумът също се отчете два пъти и сега вътре в стаята пак се пъне да цъфти. Така, за да не съм разочарована, ще си ги поддържам тези видове/разбира се и орхидеите/, а с другите ще експериментирам, няма да се спра със сигурност :mrgreen: .
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 18 ное 2015, 16:18

Е, аз започнах - поръчка на 4 Монарди и 8 Глоксинии - оферта Русков от новия сайт на Емо. И не съм приключила поръчката, защото още се боря със себе си за други китки от там. А не съм започнала още с мушкатото, петуниите и Бог знае още какви ще ги родя до март :wall
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 18 ное 2015, 17:15

ОООО глоксинии ,аз как не съм видяла тцтцтцтц

Върни се на “Градински и балконски цветя”