ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2016

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Re: ПЛАНОВЕ ЗА СЕЗОН 2016

Мнениеот stasi85 » 19 фев 2016, 13:46

Сезон 2016 г. отново е насочен към ремонтни дейности и зарозяване на градинката в Родопите. Предстоят ми много неща за правене и доста по план ще ми се очертава да пътувам до там (да не ми мине котка път де) и няма да имам много време за цветята у апартамента. Мушките и сакъзите от миналата година някой оцеляха,много не.Имам някой цветя (от нецъфтящите,който зимата се чудих къде да сложа и ще ги подарявам ако някой ги иска де,че в темата за подаряване нямаше много интерес миналата година,но ще видим)
От подарените цветя за градинката ми (още веднъж хиляди благодарности на отзовалите се ) нямам търпение да видя какво е станало.С две думи ме тресе еуфория ,очакване,хем съм до никъде,хем се случват нещата.
Но за градинката в Родопите ще мине още време.Има си работа там и то доста,но пък ми се въртят идейки ,а Ттова значи,че имам за какво да си храня бръмбарчетата в главата си.Определено ще заложа на рози.Обичам го това цвете и в градината розите се развиват чудесно. Имам купени два корена и за сега са в саксия докато ги сложа в градината :)
Еми това са ми плановете за 2016 г. тази година ще има и снимков материал ,но ако нещата се случват по план,ако ли не ,,,,хахах че видим.

petrova149
Бонсай
Бонсай

Мнениеот petrova149 » 22 фев 2016, 13:43

mariyanag права си .За розите знам от опит ,имат големи и дъбоки корени, добре за моята градина с пестеливо поливане! Мисля да търся устойчиви и да не искат рязане, имам една такава , не мога да се сетя дали цвета сам си пада, или го рязах при прецъфтяване!? Ще мисля и обмислям плана - мечта.
Имам доста храсти ,ми не ми вървят, водата не им е достатъчна, пек от всякъде лятото - по 3-4 м. без дъжд. Няколкто рози които имам изкарват с малко вода, налага се само да ги пръскам против въшки, .....това да е.
От хибискусите имам 3 бр. с развити пъпки! Единия е в градината - директно засят, другите два в саксии и тях ще ги засаждам! Благодаря ти!
Дай предложение за храсти!?

Митака.Ст
Кълн
Кълн

Мнениеот Митака.Ст » 28 фев 2016, 17:07

Всички имаме мечти за нашите чудни градинки цветари скъпи . А моята е да оформя някъде кръг за далии защото тази година накупих около 17 различни и за гладиолите ще търся място а те са още повече. Искам да ви питам какви едногодишни бихте сложили на тераса която я пече цял ден.

Потребителски аватар
imdnme
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот imdnme » 28 фев 2016, 18:32

Ей-така е при мен, като се има предвид, че това е резултат от две-годишен ремонт и продължаваме.
ИзображениеИзображение
В средата на тревичката имам една Magnolia liliiflora "Nigra", която всъщност е възрастна, но мина през разни премеждия и надявам се да цъфне вече тука.
Цветарника го направиха мъжа ми и един съсед с много старание и ми е любим :heart . В него зададих кампанула (бяла и лилава) и мъхнат рожец (поне така го определих, краднат е и не съм сигурна), има и още малко място.
Имам също 2 платикодона, които още не са се показали + бордюр с двайсетина ягоди и накрая в (почти) вечна сянка - една японска папрат.
Празното слънчево място в близкия ъгъл още не съм решила какво да е.
Поздрави, Анджи.
---------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.
---------------------------------------------

petrova149
Бонсай
Бонсай

Мнениеот petrova149 » 28 фев 2016, 18:45

Много добре се получава, цветарника е станал истинско бижу -акцент!

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 29 фев 2016, 16:06

imdnme много добре е станало,моята градинка не прилича на такава,ще чакаме снимки да видим как я променяш,но и сега ми харесва как е станало да знаеш.

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 29 фев 2016, 18:34

Интересен цветарник, да сте живи и здрави да си изпълните и преизпълните плановете си, и все по-хубави и нови идеи да имате!
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Атлантика
Кълн
Кълн

Мнениеот Атлантика » 01 мар 2016, 23:49

[quote="Митака.Ст]..... Искам да ви питам какви едногодишни бихте сложили на тераса която я пече цял ден.[/quote]

Мушката, сакъзчета, тагетеси, ниски цинии...
Ако можеш да поливаш всекидневно -петунии и подобни.

Върни се на “Градински и балконски цветя”