Въпрос за каскадна петуния в градината

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
tagetes
Фиданка
Фиданка

Въпрос за каскадна петуния в градината

Мнениеот tagetes » 08 фев 2015, 17:34

Значи,тази година обмислям да си направя едно място, в което да засея петунии (каскадни) ,а около мястото да засея различни едногодишни цветя. Но се чудя за каскадната петуния - като я засея на земята, дали ще върви, дали ще се развие хубаво или задължително трябва да виси. Или освен да почне да пълзи по Земята ...аз за първи път планирам да отглеждам такава петуния, каскадна, моля,споделете мнения. Въпросът ми е по-точно, дали ще се получи каскадна петуния, засята на земята,където няма да може да виси или е по-добре да си взема от ниските :) ??!!

Потребителски аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Въпрос за каскадна петуния в градината

Мнениеот Пери » 08 фев 2015, 18:25

Каскадната ще се застеле по земята и ще е красива, ако не я изядат охлювите, което е 99,99% сигурно.
Най-добре си засади от обикновените, а каскадната - в саксия.
И тогава саксията можеш да я сложиш на някаква по-висока поставка в градината.

tagetes
Фиданка
Фиданка

Мнениеот tagetes » 08 фев 2015, 19:05

Значи охлювите я обичат много? Ами ако засея от тези ниските, дето са с едър цвят, ще стане ли?

Потребителски аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Пери » 09 фев 2015, 22:12

Пробвай. Все нещо ще стане.
Най-малкото ще споделиш опит.

Потребителски аватар
Primavera
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Primavera » 10 фев 2015, 16:46

tagetes ,ще стане с ниските бордюрни Петунии,но трябва да третираш с препарати.Отделно след дъжд познай какво става с цветовете :?
Аз миналото лято опитах директно в градината,но опита беше неуспешен.Една част ги унищожиха охлювите,а другата изгниха от многото дъждове.Това е лошото,че директно засадени няма как да се контролира поливането.Ако толкова си запален да са в градина/може да ги засадиш в съдове/,които да сложиш в градината :) Така и каскадните може да засадиш примерно в по-голям и висок съд от който да пълзи растението,мисля че ефекта ще е убийствен :)

tagetes
Фиданка
Фиданка

Мнениеот tagetes » 10 фев 2015, 20:45

Разбирам, че този вид петунии в градина се отглеждат трудно. Благодаря за съветите и мненията. :) :)

Потребителски аватар
funny.sunny
Семенце
Семенце

Мнениеот funny.sunny » 30 мар 2015, 16:42

Макар и доста късно и аз да споделя малко опит с петунии в градината :)
Вероятно имат значение конкректните климатични условия и вида почва, но моят личен опит показва, че петунията се чувства много по-добре в градината, отколкото на терасата. По-миналото лято понеже ме излъгаха, че петуния от събрани семена "не може", та събирах и сях много смело с идеята да си отгледам поне 2-3, а се оказах с над 400 корена петуния и огромната част от тях реших да занеса и засадя на село, пък каквото оцелее - оцелее. Резултатът беше, че почти всичко, което посадих ( с изключение само на някои от най-слабите коренчета) се прихвана и направо полудяха. Пресаждах и раздавах до последно :D Имаше всевъзможни видове, вкл. и каскадни. Растяха, цъфтяха, много от тях и ухаее доста силно и най-важното не ги моряха никакви вредители. Само за 2 корена си спомням, че малко се маносаха долните листа, но точно те бяха посадени на най-припекливото място, където почти не се задържа вода и почти никакво цвете не оцелява.

Върни се на “Градински и балконски цветя”