Автоматичното напояване...

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
sand wedge
Експерт
Експерт

Автоматичното напояване...

Мнениеот sand wedge » 06 дек 2014, 13:48

Гледам разни глезотийки за автоматично напояване... :think Някой ползва ли такива неща?

http://www.aliexpress.com/item/Timing-A ... 39489.html

http://www.aliexpress.com/item-img/Drip ... 51575.html
Изображениеи.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ

Потребителски аватар
hartt
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Автоматичното напояване...

Мнениеот hartt » 06 дек 2014, 18:10

Системки за домашно поливане, за случаи когато отсъстваш за известно време. Проучвал съм, и у нас се предлагат разни. Трудна работа, по сравнение със системите за градински участъци. Колко от нас имат кранче на балкона, както в първия вариант? И какво ли ще напоиш с тази торбичка от втория?
Има известна възможност, ако такова нещо комбинираш с 100-120 литров бидон на напорен принцип, ще свърши работа през отпуската. Ако имаш добросъвестна съседка, е по-добрия вариант.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 07 дек 2014, 04:39

Това за следващата година съм го измислил. При мен няма водопроводен кран на балкона, затова ще се обзаведа с един сто и нещо си литров бидон и с Classic Помпа за резервоари за дъждовна вода 4000/2. И това като се комбинира със системата за капково напояване, където могат да се закупят точно тръбите и фитингите, които са нужни за конкретната конфигурация, смятам да си спестя разнасянето на туби и бутилки. А и така веднъж на няколко дни ще се пълни бидона и водата ще е престояла. Което е още един плюс.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 07 дек 2014, 17:32

колко парични знака ще ти струва комбинацията " НЕ влача бутилки"
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
hartt
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот hartt » 07 дек 2014, 18:20

Примерно 140-150. Има и двойно по-евтини. По-скоро ме интересува как точно ще се използва - това е потопяема помпа за "мръсна вода" - къде и е мястото в балконската система :? ?

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 08 дек 2014, 04:43

Това е потопяема помпа за дъждовна вода, не за мръсна. С един таймер мястото и в системата е .... захранване с вода. На линка на страницата на GARDENA си го пише.
С помпата за резервоари за дъждовна вода GARDENA 4000/2 можете да използвате, например, безплатната дъждовна вода от резервоара за напояване на вашата градина. Можете удобно да напълните лейката или да свържете към свързващата тръба струйници, пръскачки или Системата за капково напояване дори още по-удобно.

Колкото до парите, 140 - 150 лв. е цената на помпата. Цялото оборудване - вероятно минимум по две.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот DIDKA_BG » 08 дек 2014, 21:34

Емо, това и на мен ми се върти в главата :)
Моля, те прави снимки стъпка по стъпка. Ще ни е много полезно :thumbup:

Потребителски аватар
hartt
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот hartt » 08 дек 2014, 22:57

bimbargo написа:Това е потопяема помпа за дъждовна вода, не за мръсна.

Малък нюанс: помпата за питейна вода черпи от кладенец. Тази за "мръсна" - от напоителни канали, резервоари, вкл. за дъждовна вода - предполага се, че тази вода съдържа малко, или повече механични замърсявания. Както и да е - пак не разбрах приложението на помпата за балконско напояване. Или нещо погрешно тълкуваме първоначалния пост? :)

Потребителски аватар
bricki
Бонсай
Бонсай

Мнениеот bricki » 08 дек 2014, 23:02

Казал го е шефа :wink:
bimbargo написа:При мен няма водопроводен кран на балкона, затова ще се обзаведа с един сто и нещо си литров бидон ...
А и така веднъж на няколко дни ще се пълни бидона и водата ще е престояла. Което е още един плюс.

Хубаво е щом имаш незаето място от цветя :D

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 09 дек 2014, 04:18

Ще поосвободим малко за делото народно. :D

Та с две думи - един 100 литров бидон с вода на балкона, в него е потопена описаната помпа, която е свързана със системата за капково напояване. Помпата е включена в тока посредством таймер, който два - три пъти на ден за по пет минути например я включва и всичко подвързано се полива. Така си го представям и не виждам причина да не стане.

Колкото за помпите за чиста и мръсна вода - това не е помпа за мръсна вода! На тази страница на GARDENA са всички помпи - за кладенец, за дренажна вода и за мръсна вода са различни. А за мръсната вода също са доста видове в зависимост от мръсното.

Потребителски аватар
Бобсъна
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Бобсъна » 09 дек 2014, 16:53

Капковото иска налягане ...а то идва от помпата в бидона.... :eek: :eek:
Изображение

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 09 дек 2014, 17:05

Да, капковото иска 1,5 bar налягане, а помпата осигурява 2 bar. Не мога да схвана кое точно ви тревожи в тази система? :think

dg2012
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот dg2012 » 18 апр 2015, 19:32

Здравейте! Тъй като моята тераса е малка и нямам възможност за напоителна система с бидон и помпа :(, искам да попитам някой ползвал ли е подобна от 2ри линк на 1 пост от темата, но самоделна с пвц бутилка захваната за тавана и тръбички за медицински системи примерно от нея до саксиите. Дали ще работи?

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 19 апр 2015, 07:45

Днес ще се разходя до Баухаус да сметна грубо колко пари ще ми струва удоволствието. Поне със сигурност си изясних какви диаметри тръби ще ми трябват, за да се полива всичко. Има някаква степен на вероятност да се откажа от двата кръга, като единият да е за торене. Доста май ще се оскъпи системата, защото по парапета на балкона ще трябва да се пуснат два паралелни маркуча с голям диаметър. Но ще сметна и ще преценя, че ако и торенето се автоматизира, просто цена няма да има.

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ka$mEtLiIkA » 19 апр 2015, 09:29

Между другото , понеже аз, като си купувах комплекта- за капковото напояване, не ми стигнаха тънките трабички , в Джъмбо има на много по добри цени :mrgreen: :thumbup:

И нещо друго : Няма ли да ти е по лесно, да си прекараш един водопроводен кран , отколкото да си купуваш бидон? + това заема и много място :? ( грозно е за балкон :mrgreen: ) и самата помпа, струва повече от да си купиш, целия комплект :wink:
"Изправи се в името на това ,в което вярваш ,дори да се изправиш сам !" - Софи Шол

цветята в дома ми

Фейсбук страница Изображение
Подари бижу DELIA

Върни се на “Градински и балконски цветя”