Подходящи цветя за южна тераса

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
nikita10
Бая дръвче
Бая дръвче

Подходящи цветя за южна тераса

Мнениеот nikita10 » 18 мар 2014, 07:49

Опитвам се да открия цветя ,освен кактусите и сукулентите, които биха издържали на жаркото слънце на южната тераса. В нета пише, за всяко цвете различни неща. Моля, споделете от опит.

Потребителски аватар
denima75
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Подходящи цветя за южна тераса

Мнениеот denima75 » 18 мар 2014, 08:28

На преден план на ярко слънце гледам газании,калдаръмче,кученце,бугенвилеи.После мушката,сакъзи,върбинки,петунии.Това се сещам за сега.

Потребителски аватар
Venezia
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Venezia » 18 мар 2014, 08:42

Калибрахое, калистемон, бругманзия, датура, пасифлори, остеоспермум, астри, седуми, дихондра, четирилистен оксалис, лагерстремия, рози.

Потребителски аватар
petina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот petina » 18 мар 2014, 09:16

Никита, и аз съм с южна тераса. Гледам сакъзи, мушката, калдъръмчета, хоите ми стоят на терасата, но там където пада сянка, не ги пека на слънцето, адениумите също са цяло лято на терасата, дори и на припек. На фуксиите определено им е много топло там, но пусти мерак. Бугенвилеите, клематиса също са на терасата, харесва им. Тази година ще пробвам с калибрахоа пък да видим ще ли издържи жегата. Кампанулата и тя щеше да издържи, ама май аз я скопосах. На циганетата им е топло и не са за толкова жежко. С тях имах провал. Плумбагото също вирее на терасата и даже се побърка да цъфти миналото лято. Май засега за тия се сещам.

Потребителски аватар
nikita10
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот nikita10 » 18 мар 2014, 10:25

А какво ще кажете за зокумите. :think

Потребителски аватар
marmozana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот marmozana » 18 мар 2014, 10:46

Зокумите са перфектните растения за това изложение. Пасифлорите също :nod:

Потребителски аватар
simplyred
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот simplyred » 06 апр 2014, 17:07

Моят голям балкон е южен, и не само това, наддаден е и пече от още две места, запад и изток. След източния балкон това е най-доброто изложение за отглеждане на цветя. Не знам какво не може да се оглежда на него, при мен дори фуксии, бегонии и ахименеси се чувстват добре, но са на вътрешните по-засенчени стени или висят в саксии от тавана. И хойхери имам по пода или зад люлката. Циганчето при мен също се чувства добре, но като второ вътрешно растение на перваза на балкона. Опитай се с пълзящи растения (пасифлори, клематиси) по решетки за цветя да си направиш засенчени местенца, това също го използвам. Но да са прикрепени към перилата на балкона. И тогава ще можеш да отглеждаш още повече цветя. А опръскването лятото важи за всички балкони.
На такъв балкон съм отлеждала или отглеждам мушки и сакъзи, петунии, остеоспермум, астри, върбинки, калибрахое, хибискуси, амарилиси, трилистници, петльов гребен, копривки, калдъръмче, флокс, бакопа, рози, пасифлори, сукуленти, цинии, бугенвилеи, маргаритки, латинки, мимулус, тагетис, камбанки, дребни карамфили, кученца, платикодон... Сигурно има и още. :lol: И говоря за местата със силно слънце. :nod:
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
rederere
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот rederere » 06 апр 2014, 17:57

Това са част от статиите по темата, които успях да намеря в архива си. Разнообразието от цветя за южни балкони наистина е огромно:

http://www.domigradina.com/%D1%80%D0%B0 ... %BE%D0%BD/

Тук са описани и останалите изложения:
http://cvetna-gradina.blogspot.com/2011 ... -post.html

Успех!
"истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите."
Антоан дьо Сент-Екзюпери

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 07 апр 2014, 07:26

И пак да обърна внимание, че на нашия сайт FlowersNet.info има инструмент за търсене на цветя по условия на отглеждане. Задайте търсените от вас условия за отглеждане, време за цъфтеж, цветове, форма на растеж или токсичност. Ако не поставите отметка в някоя група, където има повече от един възможен избор, резултатите от търсенето ще бъдат равносилни на отметки в цялата група. Например, ако не изберете Цветове, резултатите ще са за всички цветове.

Обхванати са около 70% от цветята, за които има статии, но дава някои идеи. Просто обработката на над 700 цветя в базата данни изисква доста време, което напоследък е много дефицитно.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
кокче
Бонсай
Бонсай

Мнениеот кокче » 07 апр 2014, 15:48

Аз имам успех само със зокумите, пасифлорите, хибискуси, бугита и зефирантеси ........А провала ми е с мушката и плумбагото ми нещо поизгоря може и водата да ми е била малко :think

Йовка
Семенце
Семенце

Мнениеот Йовка » 14 яну 2015, 19:36

aз съм новодомец южно изложение и на 8 етаж какво би могло да вирее,искам да имам зеленина цяло лято

Потребителски аватар
Виола
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Виола » 15 яну 2015, 10:31

Ако искаш цъфтящи едногодишни, калибрахоето е идеално. Както и нисък тагетес, калдаръмче. От многогодишните - бугенвилея, плумбаго, мандевила и дипладения, пасифлора и много други.

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 15 яну 2015, 12:13

Годжи Бери вирее чудесно на южна тераса - цъфти и плододава до късна есен, та дори и до сняг. Може да се разположи в единия ъгъл а клоните да се прехвърлят от вън.
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Йовка
Семенце
Семенце

Мнениеот Йовка » 15 яну 2015, 13:11

БЛАГОДАРИА ,НО НЯМА ЛИ ДА ИМ ПРЕЧИ ВЯТАРАТ

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 15 яну 2015, 13:33

Йовка, ако питате мен - няма. Те са многогодишни градински растения/храсти, но виреят прекрасно и на балкон, изпитано е. Обичат много слънце, така че можете да използвате най-огряната част на балкона.
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Върни се на “Градински и балконски цветя”