Подходящи цветя за южна тераса

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Подходящи цветя за южна тераса

Мнениеот hinotori2772 » 15 яну 2015, 14:13

Йовка написа:aз съм новодомец южно изложение и на 8 етаж какво би могло да вирее,искам да имам зеленина цяло лято

От по-екзотичните растения много добре на слънце расте Cycas revoluta - направо полудява (доколкото е възможно за такова бавно растящо нещо), освен това е и сравнително студоустойчив (но все пак зимата не може да се оставя на открито). И някакво друго цикасово имам там, но не знам точно какъв вид е - по-дребничко някакво...

На южната тераса имам също и голяма саксия с Гинко - то си зимува там - студа и снега не му пречат, освен че слънцето изобщо не го притеснява. Също имам и едно дръвче маслина - и тя учудващо се оказа че може да зимува на открито (поне във Варна)... всъщност ще я видим сега след големите студове, но и миналата година имаше толкова ниски температури... може би тази година ще си пресадя 2-те дръвчета (ако са оцелели зимата) в малко по-големи контейнери - гледам да ги подържам около метър високи - един вид бонзаи, но не точно... Лятото изкарвам на слънце и един Каламондин (малко цитросуво дръвче)

Имам и някакви по-дребнички растения - седум, здравец, ешеверия... по едно време имаше и петунии, но нещо не ми допаднаха...предпочитам по-големите растения, като че ли.

Сега ще видя да си потърся годжи бери :) щом става за южна тераса...
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Йовка
Семенце
Семенце

Мнениеот Йовка » 15 яну 2015, 15:53

винаги съм живяла в къща,двор голям сееш ,каквото се хване хване ,но сега местото е ограничено и взех да се замислям ,ще пробвам изброените растения,и щте додладвам за резултата ,дано да е положителен.като разглеждах вашите балкони останах без думи ,дано някои ден и аз да се похваля с такава красота.аууууууу какво е това орхидеено царство падна ми шапката .адмирации

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 15 яну 2015, 18:00

hinotori2772 написа:...Сега ще видя да си потърся годжи бери :) щом става за южна тераса...

Моето Годжи е на вилата, в градината, март/април ще ходя там за няколко дена така че мога да дам клонка с коренче, много лесно се захваща, има огромен потенциал това растение, до края на годината ще плододава :).
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Йовка
Семенце
Семенце

Мнениеот Йовка » 16 яну 2015, 07:38

ако може една клонка и за мен ,много сам се запалила по разни храсти и дарв ета дано да ми се получи.сношти посях клонки от дива лоза и се моля да се вкоренят до пролетта,макар че неим е времето сега,засях и луковички на мускари и 3 зюмбюла но незнам какви цветовеса надявам се да цъфнат макар и в късна пролет.даваите савети какво се засажда по това време на годината ,само да не са разсади че няма да се справя с тях

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 16 яну 2015, 11:06

"ако може една клонка и за мен ...."

Няма проблем, дала съм на няколко мои близки, които ги гледат на балкони, и всички успешно се развиват :nod:
Успех с озеленяването на терасата
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот hinotori2772 » 16 яну 2015, 16:16

РосиТК написа:
hinotori2772 написа:...Сега ще видя да си потърся годжи бери :) щом става за южна тераса...

Моето Годжи е на вилата, в градината, март/април ще ходя там за няколко дена така че мога да дам клонка с коренче, много лесно се захваща, има огромен потенциал това растение, до края на годината ще плододава :).

Само ако ти се занимава да ми го пратиш по Еконт до Варна... предполагам че и тук може лесно да си намеря, но все пак твоят сорт е вече изпитан явно :)
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 16 яну 2015, 20:46

Роси, може ли една клонка и за мен ;; щом може да е на тераса, мен ме устройва ;; имам изток и запад тераси - става ли за тях ;; мерси
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 17 яну 2015, 00:11

Стелла, ако може да му осигуриш достатъчно слънце, става, май това е единственото условие за това невероятно растение. Също иска торене и поливане заради огромният му потенциал - цъфти и плододава до сняг. Т.к. пуска издънки непрекъснато, които израстват на височина, хубаво е да е в ъгъла на терасата за да ги прехвърлиш навън да растат на воля.

Ще засадя няколко клонки през април и ще донеса на всеки който иска.
Това е линк към не съвсем добра негова снимка от миналата година (мисля че я публикувах в друга тема):
http://flowersnet.info/Album-1508/1/1/r ... mage-26504

Потребителски аватар
nikelona751
Дръвче
Дръвче

Мнениеот nikelona751 » 27 фев 2015, 13:13

Искам да ви кажа, че на много малко растения не им харесва на моята южна ОСТЪКЛЕНА тераса
с тънко прозрачно перде, където става като във фурна през лятото. най-много се кефят хоите, но
ги пулверизирам сутрин и вечер :) :) :)
може и да нема ред, ама требва да се спазва ! :eek:
Изображение

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 27 фев 2015, 13:27

nikelona751 написа:Искам да ви кажа, че на много малко растения не им харесва на моята южна ОСТЪКЛЕНА тераса
с тънко прозрачно перде, където става като във фурна през лятото. най-много се кефят хоите, но
ги пулверизирам сутрин и вечер :) :) :)

Ние явно имаме сходна цветарска съдба :D Аз преди седмица ревах, някъде в тема за балконите, че имам южна закрита тераса, и си изброявах растенията, които виреят там, може би имаш бугенвилея, там й е мястото, трябва да ти кажа, че даже дипладенията си привикнах на такива температури, адениумът се чувства добре, хибискусът не протестира :) . А хоята, писах насам -натам из форума и лични, че искам много от пубикаликса, ама йок, не се види надежда за сега, нямам отговор :( .
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
zara9
Семенце
Семенце

Мнениеот zara9 » 09 юни 2015, 14:36

Аз гледам пасифори и кученца :)

Потребителски аватар
nikelona751
Дръвче
Дръвче

Мнениеот nikelona751 » 02 апр 2016, 14:48

Моята тераса е южна, остъклена на винкел, и щом пекне слънце вътре става като фурна. На пук на това,
обаче, хоите ми почти опечени, се развиха бързо, но виждам че на момичетата хоите са вътре в стаите,
и затова мисля това лято да не ги изнасям, и да се надявам тази трета година някоя да цъфне... :) :heart
може и да нема ред, ама требва да се спазва ! :eek:
Изображение

Върни се на “Градински и балконски цветя”