Миналогодишните грешки, които няма да повторим

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Re: Миналогодишните грешки, които няма да повторим

Мнениеот stasi85 » 14 сеп 2015, 14:52

Обещавам си,че следващият път,когато ми се наложи да отсъствам няма да се успокоявам,че ММ си е вкъщи и ще удари едно рамо в грижите за цветята,а ще дам ключ на някой от форума, на който му се занимава та да знам,че след толкова грижи няма да изхвърлям трупове после :?
Не,че няма пак да си купя :twisted: (ако си намеря такива де ), но все пак трудно го преживявам явно :D

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Borjana » 25 сеп 2015, 03:19

Това лято много зле при мен. Не знам защо. Не знам какво съм сбъркала, ако съм. Почти никакъв цъфтеж или само спорадичен. На всичко. Включително и растения, които традиционно се развиват прекрасно при мен, с години. Това лято крах!
Ясно е, че след като от десетки години гледам цветя, едва ли нещо различно съм направила това лято. А може би трябва? :think
Взех решение - няма да се ядосвам. Което иска да ми е растение, добре. Което не иска, да мре. Няма вече да го повтарям.

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 25 сеп 2015, 08:59

Боре, не се измъчвай, и аз нещо такова отчетох при мен, е, много жертви нямам, няколко само, но и аз очаквах повече. Изложението ни е южно и при теб и при мен, предполагам, че тези големи жеги/ и високи нощни температури/ имаха значение това лято. За някои балконски цветя мислех, че имат хлороза, започнаха жълти листа да растат в най-горещото време и вече щях да добавям желязо, като се захлади и се оправиха, те въобще не са можели да фотосинтезират горките. Сега имам опит отново за цъфтеж, както цъфтяха някои през юни, но е рисковано, заради по-големите температурни амплитуди дали ще успеят повечето да цъфнат.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
Натуся
Дръвче
Дръвче

Мнениеот Натуся » 25 сеп 2015, 09:30

Боряна,все едно аз съм го писала.И при мен няма цъфтеж,помислих ,че малко торя.Но явно годината е такава,защото гледам по други тераси(обичам да гледам цветята на хората)положението не е като други години.Да се надяваме,че другата година ще е по-добра
А относно грешките които няма да повторя,това е да не садя повече вербена на моята тераса.Все хваща разни гадини и почти не цъфти.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 26 сеп 2015, 06:34

От много неща зависи и причината може да не е у нас.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
cvetnica
Бонсай
Бонсай

Мнениеот cvetnica » 27 сеп 2015, 00:20

Аз обвинявам жегата, но дали е само тя. Месец и отгоре всичко беше замряло, при 38-39 градуса няма как да цъфти. Но пък на калдъръмчето, тагетиса и винката не им пукаше, че и мушкатата умираха. А в градината ако не бяха циниите и гайлардията сигурно щеше да е само пръст.

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Контакти:

Мнениеот kikabelata » 12 апр 2016, 08:18

не правете това у дома!
някой (да не споменавам имена :twisted: ), си играл като бучил доматени семки из саксиите със стайни китки. в резултат цяла зима расли домати, обърнати към прозореца, та да не ги видя, а аз поливам като луда и се чудя що ми съхнат китките. доматите са дърпали всичката вода и са ми убили от жажда няколко растения, което се установи чак оня ден, като ги изнасях навън. е вярно, сега си имам почти цъфнали домати, ама... :wall

Изображение

Изображение
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
Proletno Cvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Proletno Cvete » 12 апр 2016, 08:37

:mrgreen: Браво на "някой", аз бих се радвала на домати собствено производство по това време :D
На мен големия син ми върти този номер, но с кутиите по парапета на терасата.... че не само домати ами и дини отглеждам. Папагалът обаче е направил цяла плантация при орхидеите :wall - просо, семки разни, ечемик... и каквото там друго има в смеската за хранене. Не мога да му насмогна да ги махам.
Живот, изживян в страх, е половин живот...
Ако покажеш на някого бъдещето му, той няма бъдеще...
Отнемеш ли загадката, отнемаш и надеждата...

Върни се на “Градински и балконски цветя”