Миналогодишните грешки, които няма да повторим

Всичко за отглеждането и проблемите на градинските и балконски цветя

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
elka_53
Бая дръвче
Бая дръвче
Контакти:

Re: Миналогодишните грешки, които няма да повторим

Мнениеот elka_53 » 23 сеп 2014, 17:20

И аз си имам своите обещания. Ще намаля цветята на които правя разсад и ще наблегна на тези чийто семена се сеят направо в градината. За разсад ще останат задължително лобелиите и малките далии. Всичко останало направо ще сея в градината.
Тази година си останах без лаватера , а ми е любимо цвете. Ако някой го има и реши , че може да събере повечко семенца за бедните цветарки аз съм на опашката:) Тази година останах и без ниските турти. Имам семемна от миналата година , дали ще мога да ги ползвам на пролет? Подцених туртите защото ми бяха поомръзнали, но сега съжалявам. Другата година ще ги ръся където ми падне :D
"По-умния винаги отстъпва.......Това обяснява господството на глупоста в света"

Потребителски аватар
PyMuTo
Дръвче
Дръвче

Мнениеот PyMuTo » 24 сеп 2014, 11:31

Все си викам, че няма ама...този път наистина последно!
Взех си лалета и зюмбюли за сандъче. До сега имах успех само със зюмбюлите, с лалетата нещо не се получават нещата. Ако станат - станат, ако не - няма повече да ги/се мъча!
:flower Веднъж запалиш ли се, после сам изгаряш :nod:

Потребителски аватар
cvetnica
Бонсай
Бонсай

Мнениеот cvetnica » 30 сеп 2014, 09:09

Отчитам като грешка, това че се опитах да правя редички от едногодишни. За догодина си обещавам да насадя единични бройки, но повече видове. :D От тазгодишните ще намаля само броя на петуниите, на тяхно място мисля да си купя семенца на други висящи. И грудковите бегонии нещо много ме ядосват, така че и за тях ще помисля с какво да ги заместя. :lol:
Колкото до стайните - те три умряха :crybaby: - затова тържествено обещавам да увелича броя на саксиите! :lol:

Потребителски аватар
PyMuTo
Дръвче
Дръвче

Мнениеот PyMuTo » 01 окт 2014, 14:39

О грудкови бегонии и аз няма да купувам повече! Ако се съживят тези, които имам...добре, а ако не ще пребирам празните саксии в някой шкаф.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 02 окт 2014, 05:51

То не точно грешка, но повече няма да купувам разсади. Губи ми се голяма част от тръпката със сеенето и грижите за семената. Когато сея, емоциите започват още от февруари, а с готовите разсади си ги чакаш април, боц в сандъците и поливане. Ами не ми е интересно така.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
PyMuTo
Дръвче
Дръвче

Мнениеот PyMuTo » 02 окт 2014, 11:12

bimbargo написа:То не точно грешка, но повече няма да купувам разсади. Губи ми се голяма част от тръпката със сеенето и грижите за семената. Когато сея, емоциите започват още от февруари, а с готовите разсади си ги чакаш април, боц в сандъците и поливане. Ами не ми е интересно така.

Нали? Няма тръпка!
Няколко пъти като не се получи и сменям семената с на друго цвете, че да не се ядосвам само :lol:
Аз забелязах, че в саксиите пред офиса като не са от разсади цветята, никой не ги забелязва и не ги краде :eek: Колко пъти слагахме готови цветя и на другия ден ги няма половината :twisted:
Затова само семена! Тагетисите виреят идеално. От най-обикновените ще сложа, че да не се изкушават бабичките в района. :D и от тези влачещите лилави фунийки - най простички и обикновени! Даже теменужки няма да им сложа

Потребителски аватар
deni_sea
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот deni_sea » 02 окт 2014, 11:53

Да не се опитвам да гледам азалии ... :( Все си обещавам и после не устоявам, а нещо не се разбираме...или прекалявам с грижите, понеже много ги харесвам :wall
"Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!" Мечо Пух
http://www.humanimaltrust.org.uk/ https://www.youtube.com/watch?v=YF0FAI0eAKc
https://www.youtube.com/watch?v=RHC0nNw ... NO&index=4

tagetes
Фиданка
Фиданка

Мнениеот tagetes » 10 фев 2015, 20:53

Няма да засявам богородички на онова сенчесто място вече :) На то място само циния се получава. :)

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 11 фев 2015, 16:50

дано запомня, че не искам повече многогодишни цветя ;; ми цяла зима хвърлям цветни трупчета - ту преполети коренчета, ту измръзнало цяло цвете ;; аман ;; :wall
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 11 фев 2015, 17:02

Като сме почнали със самобичуване - да не тормозя цветята, които не търпят климатик през зимата/дано оцелее малката ми дипладения/ :cross и да не оставям на южната затворена тераса такива, които обичат ветрец/отиде ми абутилончето/... :crybaby:
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Пери » 11 фев 2015, 22:57

Тази тема трябва да се казва "Миналогодишни грешки, които си мисля, че няма да повторя, ама само си мисля" :lol:
Или поне аз правя това.
Имам стари, прораснали мушкати, които садя в градината и всяка есен си казвам, че ще ги оставя на доизживяване и все не ми дава сърце и ги прибирам или в саксии или във вестник без пръст.
Сега ги гледам какви грозни стъбла имат, чудя се дали ще се облистят и пак се заричам, че на есен .......и пр. :?

Потребителски аватар
kote123
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот kote123 » 25 апр 2015, 17:17

Няма да блъскам повече от едно растение от един и същи вид в саксия. И в никакъв случай да не слагам две или повече рози в една саксия!
п.п. извинявам се, че се червя с горния текст, но моля и вие не правете моята грешка. Подлъгах се от едни снимки в нет-а, ама там много фотошоп, много нещо - а, на практика нещата стоят по съвсем друг начин...

Потребителски аватар
denidimitrova
Семенце
Семенце
Контакти:

Мнениеот denidimitrova » 15 юли 2015, 11:41

Няма да сбъркам водата с ракия и да полея отново цветята.... :D:D:D
Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна. http://www.sisi-bg.com/

Потребителски аватар
dancheto
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот dancheto » 16 юли 2015, 09:12

denidimitrova написа:Няма да сбъркам водата с ракия и да полея отново цветята.... :D:D:D

Това и аз съм го правила..... :D
rosefromstars написа:Няма да блъскам повече от едно растение от един и същи вид в саксия. И в никакъв случай да не слагам две или повече рози в една саксия!
п.п. извинявам се, че се червя с горния текст, но моля и вие не правете моята грешка. Подлъгах се от едни снимки в нет-а, ама там много фотошоп, много нещо - а, на практика нещата стоят по съвсем друг начин...
и това също :lol:
Заповядайте в групата!
https://www.facebook.com/groups/1742382206079869/
независим дистрибутор на АкваСорс за връзка и заявки 0894222659
http://zazdrave.net
http://aquasourcebg.com/shop/index.html?ref=50062055

Потребителски аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Пери » 12 сеп 2015, 22:36

Моето не е миналогодишна грешка, а съвсем прясна.
Реших тази година да засадя по-късно гладиолите, за да цъфтят, когато почти всичко е прецъфтяло. До тук добре.
Но защо реших да не ги привързвам към колчета и подпорки???? За да изглеждат по-добре на снимките :?
Да, но онзиденшната буря реши друго. Изпочупи ги и ги попиля, все едно слон ги беше настъпил :mad:
Позакърпих положението, но след дъжд.....подпорки :wall

Изображение

Изображение

Върни се на “Градински и балконски цветя”