Лоницера, орлови нокти (Lonicera)

За цветята в нашите градини и балкони
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
gardenia
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Лоницера, орлови нокти (Lonicera)

Мнениеот gardenia » 24 авг 2007, 14:52

лоницера или японски нокът ,орлови нокти така наричат още това чудесно растение.изчетох доста тук из форумите и се учудих защо никой все още не е разнищил тази тема.или може би растенито ви се струва твърде невзрачно.до тази година за мен беше наплъно непознато но ме плени с разкошния аромат който се разнася от нежните цветчета.страхотно растение за градина или балкон.моля ви споделете мнения и опит с отглеждането му

Daniela
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Daniela » 24 авг 2007, 15:19

За пръв път го чувам, а за снимка да не говорим! Но ще ми е интересно да разбера нещо повече за него!

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот Delphinium » 24 авг 2007, 15:31

А, лоницерата си е доста известен градински храст. Ето какво намерих писано във форума за него:
http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?t=3657&start=0, http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?t=3044

klapan
Бая дръвче
Бая дръвче

Re: лоницера

Мнениеот klapan » 24 авг 2007, 15:35

gardenia написа:лоницера или японски нокът ,орлови нокти така наричат още това чудесно растение.изчетох доста тук из форумите и се учудих защо никой все още не е разнищил тази тема.

Аз пък се учудвам защо не пускаш търсачката първо,преди да пишеш - тя се намира най - отгоре и просто трябва да въведеш думата лоницера,та да видиш какво ще ти излезе.Аз така направих,за да ти докажа,че вече сме разнищвали темата и ти давам даже и адрес.
http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php ... 6%E5%F0%E0
и друг още,а общо са към 10-тина теми от търсачката....
http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php ... 6%E5%F0%E0
Даже бих помолил модераторите,ако намерят за възможно и нужно,да обединят или изтрият повтарящи се работи,че то станаха няколко теми за лоницерата...

Потребителски аватар
whiteapple
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот whiteapple » 24 авг 2007, 15:46

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот slez » 24 авг 2007, 15:51

Вчера преместих резниците от Лоницера в градината и един моменталически изсъхна.Другите още се държат. :crybaby:

gardenia
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот gardenia » 25 авг 2007, 16:39

възможно е да е от жегите.не мисля че сега им е време за вкореняване.аз съм натопила няколко резника във вода но не знам дали ще пуснат корени.благодаря за адресите във форума прочетох и сега ще пробвам и с пясък.и моля ви не се сърдете просто съм нова тук и не всичко ми е ясно толкова ли е голяма грешката ми ,ако е така моля да ме извините

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот slez » 25 авг 2007, 20:34

Единият в крайна сметка загина,но останалите си се развиват и са в много добро състояние.Незнам защо точно този реши,че трябва да се прости...Аз резниците ги бях взел рано на пролет,когато лоницерите са най-нацъфтели.Бяха 7.Някъде началото на юни ги отхлупих и 4 от тях имаха коренчета.Останалите 3 загинаха.Първоначално бяха в пясък после бяха в същите съдове,но в почва.Развиха добра коренова система и ги преместих в градината..сега останаха само 3 живи резника,ще видим как ще тръгнат нещата.
Добре дошла,Gardenia!Мисля,че няма за какво да ти се сърди някой,просто имаше вече теми за растението.Заповядай,дано ти хареса тук! :)

gardenia
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот gardenia » 26 авг 2007, 20:30

благодаря ти за подкрепата и споделения опит.да наистин ами харесва защот окупувам книги но с аскъпички а и не всичко пише друго е личния опит.имам няколко резника от лоницера но за сега ги държа във вода но утре ще сложа в пясък.резници бол -минавам покрай една ограда и редовно си късам (дано не ме бие някой).дано стане

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот slez » 26 авг 2007, 22:33

gardenia написа:благодаря ти за подкрепата и споделения опит.да наистин ами харесва защот окупувам книги но с аскъпички а и не всичко пише друго е личния опит.имам няколко резника от лоницера но за сега ги държа във вода но утре ще сложа в пясък.резници бол -минавам покрай една ограда и редовно си късам (дано не ме бие някой).дано стане

И аз така се сдобих с моите :wink:

gardenia
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот gardenia » 28 авг 2007, 13:30

една колежка днес ми каза че така е вкоренила няколко стръка което доста ме обнадежди дано и аз имам успех.една част от резниците съм сложила в мокър пясък другите във вода че да видим

Потребителски аватар
armeria
Дръвче
Дръвче

Мнениеот armeria » 28 авг 2007, 22:19

Аз също така си вкорених резник от лоницера. Татко ми каза, че хората още му казват "изуй гащи" , каквото и да значи това. Мисля, че е доста колоритно име.

gardenia
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот gardenia » 29 авг 2007, 14:52

наистина странно име не съм го чувала до сега.но не разбрах баща ти ли го е кръстил така.защото храстчето е хубаво и ароматно и не му прилича такова име :?

Потребителски аватар
Ren
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Ren » 04 сеп 2007, 13:45

Абе аз това го знам като жасмин.При нас така му викат.Вярно ли е? :?: Ако не,то поне да си поправя информацията.

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот slez » 04 сеп 2007, 13:54

Ren написа:Абе аз това го знам като жасмин.При нас така му викат.Вярно ли е? :?: Ако не,то поне да си поправя информацията.

Лоницерата няма нищо общо с жасмина.Наричат го така може би заради страхотния аромат.Спада към семейство Caprifoliaceae,докато жасмина е към Oleaceae.

Върни се на “Други градински и балконски цветя”