Вкореняване на резници

За любителите на тези прекрасни цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Вкореняване на резници

Мнениеот zvete » 25 яну 2016, 09:29

От написаното разбирам, че имаш сложени във вода, и в торф. Не знам защо не ти се получават във вода, ако не са съвсем вдървесинени стъблата, би трябвало да се получи. Аз съм използвала торфена таблетка, но смесих за останалия субстрат няколко вида почва, и перлит и пясък, и за всеки случай като полях първия път сложих калиев перманганат, за да повиша влажността покрих с найлонче, и това не за обикновените, а за марков хибискус - друго не мога да те посъветвам, вече ти дадоха и линк към темата.
Ако си чак такъв карък и не ти се получава, на пролет търси някой, който вече е вкоренил резник, да ти го изпрати. Аз лично нямам обикновен червен кичест хибискус.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Митака.Ст
Кълн
Кълн

Мнениеот Митака.Ст » 25 яну 2016, 17:52

Zvete днес проверих тези в ботилките сас корени но как да ги привикна към въздуха тези шишета кога и как да ги проветрявам това ми е проблема

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 25 яну 2016, 21:52

Не ми е ясно, в бутилките с вода ли са, в торф ли са? Покриват се резници, които са засадени, тези, които са натопени във вода нямат нужда от захлупване.Ако са били във вода, изчакваш малко повече корени да направят и ги засаждаш. Ако са в торф, погледни на първата страница на темата, там пише за технологията.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 24 дек 2016, 08:43

Изображение
Това е измисленият парник за резниците от Тайван. На дъното сложих два пръста вода, която отоплявам с нагревател с термореле. Опаковах със стреч фолио е отгоре сложих нощна лампа. Видях се в чудо с тия лампи.Никъде не намирам малка кварцова лампа има само от тези за отопление на животни -прасета, пилета. Заложих два резника на подложки и четири в торфени таблетки. Тях ги затворих в шишета. Дайте идея за лампа, която да топли повече.

Върни се на “Хибискуси и абутилони”