Проблеми при хибискусите и тяхното решение

За любителите на тези прекрасни цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Проблеми и тяхното решение

Мнениеот magimei » 30 окт 2016, 11:16

Много моля за съвет, какво е това по хибискуса?Реших че са акари и пръсках с Ортус, след това с Децис и нищо. Интересното е, че по новите листа няма :wall . Ама нищо не разбирам какво става.
Изображение

polli
Дръвче
Дръвче

Мнениеот polli » 30 окт 2016, 12:37

Според мен е едема. Акарите поразяват и най-младите листа.

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 30 окт 2016, 18:41

Да ама като разгледах в интернет не ми изглежда на едема.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 31 окт 2016, 05:26

Не е едема според мен. При едемата има едни коркови образувания по долната страна на листата, най-добре се вижда при сакъзите.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 31 окт 2016, 06:53

На пипане е като песъчинки по листата.

Потребителски аватар
Рози
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Рози » 31 окт 2016, 09:09

Това, според мен е някакъв кристализирал сок от самите растения.Аз имам подобни кристали по ктенантето. Предполагам,че е някаква защита може би от акари. Аз не правя нищо за да ги махам или да пръскам против акари и за сега растението си е живо и здраво.

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 31 окт 2016, 13:43

Ще го наблюдавам тогава, иначе си се развива добре.

kosama81
Семенце
Семенце

Re: Проблеми при хибискусите и тяхното решение

Мнениеот kosama81 » 02 май 2017, 20:39

Здравейте, имам нужда от помощ за моята китайска роза. Вече няколко години я имам и расте само на височина и има няколко големи разклонения, но стеблото не дебелее, за да може да стои стабилна. Сложил съм пръчка, за да може да стои права, но вече няма как по-високо да я закрепвам. Какво може да се направи, за да се засили стеблото и да не и трябват "опори"? Може би да отрежа върха? Ще покажа снимка за някаква представа. Разклоненията съм ги вързал към стеблото.
http://imgur.com/a/QnRJs

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 02 май 2017, 22:06

Резни го, много е висок. За да се разклони трябва да му отрежеш върха.

kosama81
Семенце
Семенце

Мнениеот kosama81 » 02 май 2017, 22:43

magimei написа:Резни го, много е висок. За да се разклони трябва да му отрежеш върха.

Ок ще го резна. Той за разклоняване има 3-4 големи разклонения, но стеблото му е тънко за да може да го издържа. Това дали ще се оправи с рязането на върха?

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 03 май 2017, 09:46

Ако мога и аз да изкажа мнение, стъблото за няколкогодишно растение, не е чак толкова тънко, ако се гледа долната му част, имам роза на повече от 10 години и е малко по-дебело отдолу стъблото. Проблемът е в голямото издължаване, не знам къде я гледаш, но за да расте толкова бързо на височина, без да цъфти, причина може да е по-ниската осветеност. Виждам, че е вътре в стая, не виждам наблизо прозорец, теменужките и кротона, не би трябвало да са му близка компания, особено след зимата. Тези растения обичат ярка светлина, ако е вътре, трябва да е до прозореца, през лятото по възможност на тераса, на открито. Разбира се има и капризни екземпляри, имам едно такова, на колкото и светло да го държа бърза да се издължава и непрекъснато го режа, затова засега не виждам цвят, но пък не искам едни дълги дръжки и стъбла, които с времето се и оголват. За да цъфти по-обилно, розата трябва да се реже, есента или ранна пролет, след това разбира се поне няколко месеца няма цветове. Тори се за цъфтеж с тор с високо съдържание на калий и по-ниско на фосфор, мисля, че беше добре за хибискусите.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

kosama81
Семенце
Семенце

Мнениеот kosama81 » 03 май 2017, 15:42

zvete написа:Ако мога и аз да изкажа мнение, стъблото за няколкогодишно растение, не е чак толкова тънко, ако се гледа долната му част, имам роза на повече от 10 години и е малко по-дебело отдолу стъблото. Проблемът е в голямото издължаване, не знам къде я гледаш, но за да расте толкова бързо на височина, без да цъфти, причина може да е по-ниската осветеност. Виждам, че е вътре в стая, не виждам наблизо прозорец, теменужките и кротона, не би трябвало да са му близка компания, особено след зимата. Тези растения обичат ярка светлина, ако е вътре, трябва да е до прозореца, през лятото по възможност на тераса, на открито. Разбира се има и капризни екземпляри, имам едно такова, на колкото и светло да го държа бърза да се издължава и непрекъснато го режа, затова засега не виждам цвят, но пък не искам едни дълги дръжки и стъбла, които с времето се и оголват. За да цъфти по-обилно, розата трябва да се реже, есента или ранна пролет, след това разбира се поне няколко месеца няма цветове. Тори се за цъфтеж с тор с високо съдържание на калий и по-ниско на фосфор, мисля, че беше добре за хибискусите.

Да, познахте, че не цъфти изобщо. Ще изрежа върха, а страничните разклонения да ги резна ли малко и тях? А за светлина, не е много далече от прозорец, но често спускам щора откъм неговата страна и е леко по в сянка.
Развързах я и показвам какво е реалното и състояние, май ще трябва да се кастри всичко:
http://imgur.com/a/6Qm7D
http://imgur.com/a/FXfUK

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 03 май 2017, 17:05

Аз съм се заблудила, помислих дръвцето, за което привързана в долната част за стъблото . :lol: Наистина е твърде хилаво стъблото, за да не се вдървесини в долната част достатъчно, сигурно не достига светлина. Не казвам да го изтъпанчиш веднага на пряко слънце, но след като поизрежеш по-сериозно, започни да привикваш към светлината, докато получи ярка светлина, без засенчване от щори. Поливай докато е горещо редовно, да не изсъхва много и тори с тор за цъфтеж, ще си пусне нови разклонения и до есента може и да изненада приятно. Успех!
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

kosama81
Семенце
Семенце

Мнениеот kosama81 » 03 май 2017, 17:42

Благодаря ви много. Ще го поизрежа основно и ще му намеря по-светло място.

MSS
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Мнениеот MSS » 15 авг 2017, 13:36

Здравейте имам един сериозен проблем с един хибискус значи пролетта го подрязах и изведнъж спря да расте не искара нови клончета а беше всичко като хората поливане тор светлина бърсане пръскане и го шутирах навън на място на което пече от сутрин до следобяд и така ми изгоряха всички листа и останаха голи клони сега има малки клончета и цъфти но почти целия няма листа иначе има дебело стъбло сега е на сянка моля да ме посъветвате нещо и да ми кажете какво му се е случило ще приложа снимки но просто сега нямам възможност П.С. тои е обикновен червен кичест само него не мога да отгледам само червените умират. :crybaby: :oops:

Върни се на “Хибискуси и абутилони”