Проблеми при хибискусите и тяхното решение

За любителите на тези прекрасни цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Проблеми при хибискусите и тяхното решение

Мнениеот bimbargo » 30 яну 2007, 21:31

Айде аз първи да изрева тук. Направо не зная какво да го правя този мой нещастен хибискус. Има си хлороза и това е! Иначе листата си растат, кани се да цъфти, всичко сякаш си му е наред. Но листата продължават да са си светло зелени, а жилките малко по-тъмни. Да не е преполиване? Ще взема да го засуша, пък да видим какво ще стане. :(
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
vanila_varna
Бонсай
Бонсай

Мнениеот vanila_varna » 30 яну 2007, 22:46

Защо не изчакаш до пролетта, смени му пръстта и тогава виж как ще тръгне.

Blue sky
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Blue sky » 31 яну 2007, 01:31

Ванила е права, пръстта е много важна и смяната й много често помага, особено при хлорози - вместо да си играеш да отблокирваш усвояването на разни елементи и т.н просто я сменяш. Можеш да го направиш и сега.
Надявам се че никой няма да сметне това за нерагламентирана реклама, но с две ръце и изключително горещо за хибискусите препоръчвам VAM geranium пръст. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО подходяща за тях, както и за петунии и разбира се - мушкати.
http://www.kedrica.snimka.bg/album.php?album_id=395767 "He who plants a garden plants happiness."

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 31 яну 2007, 05:50

Аз през есента му я смених, но почти не се подобри. Надявам се напролет нещата да стоят по друг начин.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Blue sky
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Blue sky » 31 яну 2007, 10:21

Зависи много с какво е сменена. Не съм забелязвала да има значение кога, а само с какво.
http://www.kedrica.snimka.bg/album.php?album_id=395767 "He who plants a garden plants happiness."

Потребителски аватар
sugar_free
Фиданка
Фиданка

Мнениеот sugar_free » 31 яну 2007, 17:17

Blue sky написа:Надявам се че никой няма да сметне това за нерагламентирана реклама, но с две ръце и изключително горещо за хибискусите препоръчвам VAM geranium пръст. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО подходяща за тях, както и за петунии и разбира се - мушкати.

Blue sky, като подкара рекламата, кажи къде се предлага тази пръст VAM geranium.
И аз имам хибискус, който не е в добра форма, комай го преполях, но напролет ще го пресадя непременно.
Сега ще цъфти, няма да го тормозя, но някои от листата му, освен че жълтеят, по-късно изсъхват и падат. Не знам какво да го правя, а и не съм много наясно как да "засуша". Не знам добре ли е или зле че го пръскам, но пръскам, всеки ден. На парно сме, топло е и въздухът е сух.
"Аз, например съм се родил с кецове, дънки и фанелка на Моторхед!"

Blue sky
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Blue sky » 31 яну 2007, 18:58

Тази пръст е холандска, в зелени чували, на опаковката й има снимани сакъзчета. Това е професионална пръст и досега съм я намирала само при холандците на 4-ти километър. Продават я от 2 години, като напоследък са пуснали и торби по 20 литра, в началото бяха само по 70. 70-тката струваше около 14 лева, 20 -ката - незнам.
От същата серия се продават още пръст за фуксии, орхидеи, кактуси и азалии, универсална, както и кори за мулчиране. Азалиевата им също е възможно най-добрата на пазара.
Разновидностите ги има само там, универсалната я има и на борсата в Св.Троица /Роял Флора/, мисля че и в Била съм я виждала, но тя не е толкова добра.

Blue sky
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Blue sky » 31 яну 2007, 18:59

Просто спираш поливането и така засушаваш. Мисля че не пречи и сега да го пресадиш - няма да му попречи на цъфтежа, дори и да падната 1-2 пъпки, следващите ще се развият, а пък ако чакаш края на цъфтежа - ами той може да е и след месеци :)

Потребителски аватар
sugar_free
Фиданка
Фиданка

Мнениеот sugar_free » 01 фев 2007, 09:47

Благодаря ти много, Blue sky :)
Искам да опитам първо със засушаването, не знам дали да спра и да пръскам. Струва ми се, че не трябва.
"Аз, например съм се родил с кецове, дънки и фанелка на Моторхед!"

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 01 фев 2007, 10:13

Аз определено няма да поливам поне 2 седмици (е те това е най-трудното - да спреш да поливаш особенно ако си човек, който обича да дави) за да се уверя, че това е част от проблема. По онова безценно методче на sand wadge отново диагнозата е липса на желязо. Е да, ама аз при всяко поливане добавям бял кристалон и английска сол. И те пак така си вървят светло зелени с тъмни жилки. А почвата е доста влажна и се надявам да е от преполиване.
А, и още нещо. Купих си от Стрелиция жълти лентички за белокрилти и си реших проблема май - лепнаха се десетина и толкоз. Други не виждам в района на хибискуса.

PS И с тая нова секция ще взема за се запаля по тия цветя!

Потребителски аватар
IONbonbon
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот IONbonbon » 01 фев 2007, 10:18

bimbargo написа:Аз определено няма да поливам поне 2 седмици (е те това е най-трудното - да спреш да поливаш особенно ако си човек, който обича да дави) за да се уверя, че това е част от проблема. По онова безценно методче на sand wadge отново диагнозата е липса на желязо. Е да, ама аз при всяко поливане добавям бял кристалон и английска сол. И те пак така си вървят светло зелени с тъмни жилки. А почвата е доста влажна и се надявам да е от преполиване.
А, и още нещо. Купих си от Стрелиция жълти лентички за белокрилти и си реших проблема май - лепнаха се десетина и толкоз. Други не виждам в района на хибискуса.

PS И с тая нова секция ще взема за се запаля по тия цветя!

Шефе, с английската сол се добавя магнезий, а не желязо. Знам, че кристалона съдържа желязо, но ти препоръчвам да си купиш хелатно желязо и да му слагаш. Моята гардения мисля, че е по-добре вече :cross
Животът не се мери с броят на вдишванията, а с моментите, които спират дъха ни!...
Сбъднах си мечта голяма - вече си имам малка дама!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 01 фев 2007, 10:27

А така! То затова все едно нищо не правя. Пък и в кристалона си има магнезии.
А това хелатно желязо от къде да си го купя?

Потребителски аватар
IONbonbon
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот IONbonbon » 01 фев 2007, 10:31

bimbargo написа:А така! То затова все едно нищо не правя. Пък и в кристалона си има магнезии.
А това хелатно желязо от къде да си го купя?

Ами аз обиколих всички магазини по женски пазар, аптеката в Младост, на Сточна гара има 3 и пак не открих. Трябва в агроаптеката да продават, но някъде не са и чували за такова животно. На мен Mori_a ми прати чак от Русе. :kiss
Животът не се мери с броят на вдишванията, а с моментите, които спират дъха ни!...
Сбъднах си мечта голяма - вече си имам малка дама!

Потребителски аватар
zmei4o
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот zmei4o » 01 фев 2007, 11:08

според мен трябва да му сложиш една хубава богата почва :)
тва хелатно желязо много модерно нещо :) аз досега не съм ползвал ама хибискусите са ми много добре :)
скоро почнах да слагам по малко MgSO4 :) мисля че добре действа :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Moria
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Moria » 01 фев 2007, 11:10

За съжаление сега няма. Обаче ако намеря пак ще взема да го изкупя и да ви го пратя в София. :)

Върни се на “Хибискуси и абутилони”