Проблеми при хибискусите и тяхното решение

За любителите на тези прекрасни цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Митака.Ст
Кълн
Кълн

Re: Проблеми и тяхното решение

Мнениеот Митака.Ст » 04 апр 2016, 22:54

Градинари имам запитвате към вас особено към stasi 85 имам проблем с един хибчо след подрязвате на 4 февруари изкара клони и цъфте от всеки клон но много бавно се отварят пъпките на 1 и отнемат 15 дни и са много бледи не розов цвят а нещо като слонова кост и са мн по малки като размер . Как да оправя цвета и размера . {Торя с бял кристалон , и цветето е до прозореца и е на нивото на прозореца} Благодаря.

Потребителски аватар
Рози
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Рози » 05 апр 2016, 09:39

Когато стане лято,растението порасне добре,ще се оправи.Но имай предвид,че всеки цвят е различен.Няма два еднакви цвята.

Митака.Ст
Кълн
Кълн

Мнениеот Митака.Ст » 05 апр 2016, 11:00

Благодаря рози само не разбрах като порасне ще се оправи тои е на 1 год и половита и е висок 1.50 повече ли трябва да порасне . { ако знаех как да пусна снимки директно във форума щях }

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 05 апр 2016, 15:09

Митак, пак много се шашкаш. :D При повечето, хибискусите си почиват през зимата, като ги приберем вътре в стая, дори и близо до прозорец често не им е достатъчно осветление или топлина, за да направят добри пъпки и да цъфнат в ярки цветове. Моите например само листенца си пускат през зимата, въпреки, че съм с южно изложение, но не им стига светлина вътре в стаята и отпред имам тераса остъклена. Като го изкараш навън през лятото, ако тогава има проблем с цветовете, тогава се притеснявай. Щом и ториш, /аз моите съвсем отскоро започнах след зимния период/ като спазваш дозата, не би трябвало да има проблеми.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 05 апр 2016, 15:53

Митак,чак сега виждам какво си писал.Голямо е китайчето ти (т.е предполага се е,че се е аклиматизирал ). След подрязване,аз лично не торя.Оставям ги да си починат.То и аз по принцип зимата торя по-малко,защото трябва да съберат сили за лятото.Щом твоя изкарва листа и нови млади клонки значи е добре.Моя личен съвет е да не го ториш за известно време.Не мога да видя от къде си та да се ориентирам за климата,но така или иначе с тези температури скоро ще го изкарваш на въздух и слънце. Една от причините да образува пъпка,но тя да не стигне до цъфтеж или както при теб в случая да тръгва да цъфти,но да отнема време и да не се отварят е наличие на гадинки (има такива,който се хранят от цвета ).Сух въздух и засушаване също са фатални за цвета.Имай предвид,че колкото и да им се струва странно на някой хора,някой хибискуси са капризни и свикват с определен ритъм на поливките и всяка промяна им се отразява.Хубавото е,че при нужните малки грижи бързо се оправят.Друга възможност е ако има течение от някъде.Те не обичат течение и това е също предпоставка за загуба на пъпка.Ако имах снимки да погледна щях да съм по-конкретна.На 70% при теб мисля,че е от преторяване .Спри за известно време и ако всичко е ок значи внимавай с торенето.Ако ли не пак ще коментираме :)

Митака.Ст
Кълн
Кълн

Мнениеот Митака.Ст » 05 апр 2016, 16:21

Благодаря ви за отговорите мн полезна информация ми дадохте а хибитата кога се изкарват на вън.

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 05 апр 2016, 16:27

Тропически растения са, така че нощните не са подходящи все още. Може да започнеш през по-топлите дни да изкарваш през деня, на по-защитено място, вечер да го прибираш.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 05 апр 2016, 16:57

Минималните нощем да не падат под 10 гр. Слънчево,закрито място (разбрахме за течението) и така.Ще те зарадват с много цвят защото са благодатни дръвчета. Успех и да покажеш снимки :)

Митака.Ст
Кълн
Кълн

Мнениеот Митака.Ст » 05 апр 2016, 20:50

Направо сте супер благодаря много . Днес само главите ви надувам за хибита. Простете ако съм ви раздразнил с нещо.

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 05 апр 2016, 22:32

Е,глупости нали за това сме тука да се помагаме.Аз по цял ден си мисля за тез хибискуси така чееее спокич

Потребителски аватар
Рози
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Рози » 05 апр 2016, 22:45

Според мен, е най-добре да ги изкараш към края на април.Това изваждане-прибиране,не е удачно.Растението трябва да свиква,с температурите,светлината,топлината,а така само ще се стресира.
Наистина,както е казала Стаси,някои хибискуси са много капризни,но не се шашкай,много от нещата които се пишат не са съвсем верни. ;)

Митака.Ст
Кълн
Кълн

Мнениеот Митака.Ст » 17 апр 2016, 21:50

Здравейте. Възможно ли е след подрязване през февруари цъфтеж до сега (има още 10 пъпки) може ли да се подреже сега за разширяване на короната и ще цъфти ли това лято. Ако я подрежа.

Потребителски аватар
Рози
Фиданка
Фиданка

Мнениеот Рози » 17 апр 2016, 22:50

Нямаш никаква гаранция,че ако подрежеш хибискуса,ще се разшири короната ,и как ще се развие,самото растение.По-добре,го остави така,и да ти цъфти.

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 25 апр 2016, 13:11

Ако я подрежеш розата ще бъде заета да изкарва нови резници и да закрепя нови листа.Не е невъзможно да цъфне,но аз не бих я резала сега.Има си период за резитба на хибитата и това е есента и ранна пролет.Както те е посъветвала и Рози не го режи.Хибито не е бонзай,че да му оформяш корона,имай го предвид ;)

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 26 апр 2016, 18:59

Някой дали има телефон Самсунг Галакси S 5 да даде съвет как да оправя настройките на камерата за да прави чисти снимки и да фокусира? Ей измъчи ме тая гад, но много си го обичам пък и покрай синовете вече трудно се дореждам за нов.

Върни се на “Хибискуси и абутилони”