Пролетни градини 2009 - от март до май

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Re: Пролетни градини 2009 - от март до май

Мнениеот Calico » 27 Апр 2009, 10:43

nelumbo, разБира се че имаш бели ириси, толкова колкото искаш, те се въдят като луди. :flower
Благодаря за верониката, чудесна е. И нали не мръзне зимата?
Далиите ги садих май беше на 6 април, а калите десетина дни преди това. Верно че зимата може да е по-мека тук, но май ще трябва да ги вадя, ако изобщо нещо изкара от тях. Ще внимавам за голите охлюви, приготвила съм им купон с бира. Но повече от голите охлюви ме притесняват гъсениците, гледам има много пеперуди вече и при нас това е напастта дето мори всичко.Тагетчета съм поръсила навсякъде където видях черна земя, сигурно и върху далии, и върху други семена, ама то помни ли се кое къде се слага, бях маркирала но котките ми овършаха всичко. Впрочем сега се сетих: и гладиолите не са прокалали, нито един.

elenaregulus, за догодина вече ще знам: предварително ще слагам далиите в пясък. Тази година сложих само три и когато ги засаждах бяха тръгнали, сега вече са около 10 см и изобщо не им пречат сутрешните студове, а тия дни имаше и около нулата.
  • 0

Аватар
Calico
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 22 Окт 2007, 10:15

Мнениеот just » 27 Апр 2009, 11:08

Снимки от този уикенд - от ТУК до края. Следобяд ще ги опиша :)
Първите са от събота, когато беше топло и слънчево и повечето лалета се бяха разтворили напълно, а следващите от неделя - след дъжда.
  • 0

Аватар
just
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 28 Ное 2007, 10:38

Мнениеот Калина-малина » 27 Апр 2009, 12:33

Юле, много е хубаво при теб :) - и в слънчево и след дъждовно време :wink: Ех, тези лалета, ще взема да ги захаресвам след тези снимки... :D

Като сме се заприказвали за далиите, да кажа и аз как се справят бабите и лелите в селото, където ни е градинката - там, месец преди да ги садят ги покриват в щайги, където са наредени, с оборска тор, тя ги сгрявала и така по-лесно избивали. Засаждат ги, вече добре прокарали. Все още не съм изпробвала този метод, от как се сдобихме с къщата, все се научава нещо от комшиите, но за далиите всеки дава този акъл.
  • 0

"Във луничките на Пипи се оглеждам,
с Макс и Мориц палаво лудувам.
На самотната планета с принца малък
розата отглеждам......"
Аватар
Калина-малина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Мар 2007, 18:06

Мнениеот -Наталия- » 27 Апр 2009, 15:06

Това е част от моята градина, дано да ви хареса.
  • 0

Аватар
-Наталия-
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 07 Юни 2008, 11:14

Мнениеот ilimili » 27 Апр 2009, 15:15

Прекрасно е при теб!Поздравления! :thumbup:
  • 0

Аватар
ilimili
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 01 Дек 2008, 15:23

Мнениеот gyulcem » 27 Апр 2009, 15:25

При мен цъфнаха и прецъфтяха всички зюмбюли, но и снега ги опърли малко, бях купила микс зюмюли от евробулб и съм много доволна цъфнаха едри и хубави, различни цветове. Че чак съседите ми завидяха. И нарцисите бяха много хубави ,само от лалетата цъфнаха няколко , някои боледуваха а някои бяха изядени от голите охлюви , теменужките какво винаги ме радват с красивите си цветове. И мини ирисите също ме изненадаха приятно ,толкова много цвят имат в момента ,че листата не се виждат. А люляка ухае чудесно. Обичам да е пролет това е . Впрочем с възторг разгледах албумите ви всички са много хубави. Има много за оформяне в градината , но сега нямаме възможност ,след година две може би ще бъде по подредено. И тъй като ми е голяма градината и подръжката е трудна едвам смогвам с плевелите.
Ето и моята още има какво да се снима но друг път:
от тук до края.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365854
  • 0

Последна промяна gyulcem на 27 Апр 2009, 18:13, променена общо 1 път
Цветята -без които не мога.
моят албум
Аватар
gyulcem
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 13 Мар 2008, 14:04

Мнениеот ilimili » 27 Апр 2009, 15:42

И аз да съм на комшиите,и аз ще завиждам! :nod: Има за какво!Поздравления!
  • 0

Аватар
ilimili
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 01 Дек 2008, 15:23

Мнениеот greeneyed » 27 Апр 2009, 18:52

Maйк, магнолията е трепач! Кога ли ще пораснат моите, че и да цъфнат?
Калина-малина, чудесна градина! Мноооого си напред с материала, от колко години се занимаваш с нея?
Наталия , зеленината в твоя двор наистина действа релаксиращо. :nod:
Гюлсем, нискостеблените ириси, които ми изпрати, цъфнаха! Големи сладури са! Видях зимзелен в твоята градинка, ще курдисам и аз , винаги съм го харесвала. :)
При мен започна война с подземни крадци- изчезна цяла туфа кампанула, от 5 посадени лилиума, поникна само 1. То е ясно, няма да ги чакам другите, кой знае къде са складирани! :mad: Пуснах 20-тина бобчета рицин, до четвъртък ще купя електронен уред за борба с подземни гризачи. :think Общо взето не очаквам бърза победа, но ще се боря.
Това е остеоспермум, който сложих на местото на кампанулата.

Рододендроните- бебета засега са добре, дори се опитват да цъфтят.

Пролетни градини 2009 - от март до май Пролетни градини 2009 - от март до май

Част от лалетата от есенната поръчка вече цъфнаха.

Пролетни градини 2009 - от март до май Пролетни градини 2009 - от март до май Пролетни градини 2009 - от март до май Пролетни градини 2009 - от март до май

Момината сълза се разпростира като плевел, дори отиде у комшиите.

Пролетни градини 2009 - от март до май Пролетни градини 2009 - от март до май

Имам само два корена шибой, за догодина ще са повече.

• 0

Аватар
greeneyed
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 13:40

Мнениеот elina » 27 Апр 2009, 19:50

Аз не съм от комшиите, ама и аз завиждам :D Те такива градини ,как да нe завижда човек :wink:
  • 0

Аватар
elina
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 30 Авг 2008, 13:29

Мнениеот Калина-малина » 27 Апр 2009, 22:34

greeneyed написа:Калина-малина, чудесна градина! Мноооого си напред с материала, от колко години се занимаваш с нея?

Грийни, благодаря :) , тази ще ми е четвърта година :nod: . Много съжалявам, че не направих снимки на къщата, двора и градината при закупуване на мястото - беше като джунгла обрасла с какво ли не, едвам се влизаше през вратата. Когато видях това, казах - а, не, тук трябва да се заробим в близките 100 години!!! Сега съм благодарна на амбициите, желанието и мерака на баща ми и мъжът ми, да са живи и здрави! :heart Може би, за това се радвам съвсем чистосърдечно и искрено на всяко стръкче, цвят, плод...
Чувала съм добри отзиви за този уред за подземните гризачи, дано се избавиш от тях. :thumbup:
Ти, изглежда сега се захващаш с това градинарско начинание? Много е приятно и заразно, да знаеш. :)

Гюлсем, много е красиво и пъстро при теб! Толкова зюмбюли, нарциси, лалета...., ще вземете да ме замислите сериозно за следващия сезон :think Всичките кремове от теб се развиват чудесно :)

Наталия, при теб, наистина е някак адски спокойно :nod:

И защо, аз не успях с тези момини сълзи? Миналата година взех три корена, розови, съвсем спокойна и сигурна бях, щото са кат троскот, но те взеха че изчезнаха? :(
  • 0

"Във луничките на Пипи се оглеждам,
с Макс и Мориц палаво лудувам.
На самотната планета с принца малък
розата отглеждам......"
Аватар
Калина-малина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Мар 2007, 18:06

Мнениеот isa » 28 Апр 2009, 01:38

И малко пролет от планината. Тук цъфтежа е по-късен , но вече имам някакви цветове.и много пъпки.Тази година най-много ме кефи декоративната ябълка, която засях от семе.Цъфти за първа година Пролетни градини 2009 - от март до май Снимки от градината ми
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=370429&view=2
  • 0

isa
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 02 Юни 2006, 02:15

Мнениеот Calico » 28 Апр 2009, 07:10

isa написа:И малко пролет от планината. Тук цъфтежа е по-късен , но вече имам някакви цветове.и много пъпки.Тази година най-много ме кефи декоративната ябълка, която засях от семе.Цъфти за първа година Пролетни градини 2009 - от март до май Снимки от градината ми
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=370429&view=2

Уауууу... :eek: Ей тва е градина, и природа, и чудо. Мога само да си мечтая за такава градина :flower
Един комин видях на една панорамна снимка, да вземеш да го събориш че ми разваля мечтите :D
Моля те прави нови снимки, по много. Лятото сигурно ще е мястото на приказките
  • 0

Аватар
Calico
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 22 Окт 2007, 10:15

Мнениеот just » 28 Апр 2009, 08:45

Calico написа:Моля те прави нови снимки, по много. Лятото сигурно ще е мястото на приказките

:thumbup:
  • 0

Аватар
just
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 28 Ное 2007, 10:38

Мнениеот gyulcem » 28 Апр 2009, 10:58

Калина-малина- аз нещо не можах да видя албума ти , може да си дала линк ,но съм го изпуснала може ли пак да пуснеш линка да разгледам и аз.
  • 0

Цветята -без които не мога.
моят албум
Аватар
gyulcem
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 13 Мар 2008, 14:04

Мнениеот greeneyed » 28 Апр 2009, 17:45

Kалина-малина, наистина съм новак , втора пролет се боря с градината . А сега и тези врагове под земята доста ме обезкуражиха, като ви чета постовете. :mad: Аз слагам цветя, те ги отмъкват, аз пак слагам, те пак ще ги отмъкнат! :think Ще докладвам есента за резултата от рицина и уреда.
Момината сълза е на абсолютна сянка. Пуска коренище под земата и се размножава без моя намеса. За някое кьоше става , поне плевели там не никнат.
Гюлсем, това линк към градината на Калина-малина.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363891&pid=11828566
  • 0

Аватар
greeneyed
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 13:40

ПредишнаСледваща

Назад към Градини и озеленяване