Пролетни градини 2009 - от март до май

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Re: Пролетни градини 2009 - от март до май

Мнениеот Calico » 27 Апр 2009, 10:43

nelumbo, разБира се че имаш бели ириси, толкова колкото искаш, те се въдят като луди. :flower
Благодаря за верониката, чудесна е. И нали не мръзне зимата?
Далиите ги садих май беше на 6 април, а калите десетина дни преди това. Верно че зимата може да е по-мека тук, но май ще трябва да ги вадя, ако изобщо нещо изкара от тях. Ще внимавам за голите охлюви, приготвила съм им купон с бира. Но повече от голите охлюви ме притесняват гъсениците, гледам има много пеперуди вече и при нас това е напастта дето мори всичко.Тагетчета съм поръсила навсякъде където видях черна земя, сигурно и върху далии, и върху други семена, ама то помни ли се кое къде се слага, бях маркирала но котките ми овършаха всичко. Впрочем сега се сетих: и гладиолите не са прокалали, нито един.

elenaregulus, за догодина вече ще знам: предварително ще слагам далиите в пясък. Тази година сложих само три и когато ги засаждах бяха тръгнали, сега вече са около 10 см и изобщо не им пречат сутрешните студове, а тия дни имаше и около нулата.
  • 0

Аватар
Calico
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 22 Окт 2007, 10:15

Мнениеот just » 27 Апр 2009, 11:08

Снимки от този уикенд - от ТУК до края. Следобяд ще ги опиша :)
Първите са от събота, когато беше топло и слънчево и повечето лалета се бяха разтворили напълно, а следващите от неделя - след дъжда.
  • 0

Аватар
just
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 28 Ное 2007, 10:38

Мнениеот Калина-малина » 27 Апр 2009, 12:33

Юле, много е хубаво при теб :) - и в слънчево и след дъждовно време :wink: Ех, тези лалета, ще взема да ги захаресвам след тези снимки... :D

Като сме се заприказвали за далиите, да кажа и аз как се справят бабите и лелите в селото, където ни е градинката - там, месец преди да ги садят ги покриват в щайги, където са наредени, с оборска тор, тя ги сгрявала и така по-лесно избивали. Засаждат ги, вече добре прокарали. Все още не съм изпробвала този метод, от как се сдобихме с къщата, все се научава нещо от комшиите, но за далиите всеки дава този акъл.
  • 0

"Във луничките на Пипи се оглеждам,
с Макс и Мориц палаво лудувам.
На самотната планета с принца малък
розата отглеждам......"
Аватар
Калина-малина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Мар 2007, 18:06

Мнениеот -Наталия- » 27 Апр 2009, 15:06

Изображение
Изображение
Изображение

Това е част от моята градина, дано да ви хареса.
  • 0

Аватар
-Наталия-
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 07 Юни 2008, 11:14

Мнениеот ilimili » 27 Апр 2009, 15:15

Прекрасно е при теб!Поздравления! :thumbup:
  • 0

Аватар
ilimili
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 01 Дек 2008, 15:23

Мнениеот gyulcem » 27 Апр 2009, 15:25

При мен цъфнаха и прецъфтяха всички зюмбюли, но и снега ги опърли малко, бях купила микс зюмюли от евробулб и съм много доволна цъфнаха едри и хубави, различни цветове. Че чак съседите ми завидяха. И нарцисите бяха много хубави ,само от лалетата цъфнаха няколко , някои боледуваха а някои бяха изядени от голите охлюви , теменужките какво винаги ме радват с красивите си цветове. И мини ирисите също ме изненадаха приятно ,толкова много цвят имат в момента ,че листата не се виждат. А люляка ухае чудесно. Обичам да е пролет това е . Впрочем с възторг разгледах албумите ви всички са много хубави. Има много за оформяне в градината , но сега нямаме възможност ,след година две може би ще бъде по подредено. И тъй като ми е голяма градината и подръжката е трудна едвам смогвам с плевелите.
Ето и моята още има какво да се снима но друг път:
от тук до края.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365854
  • 0

Последна промяна gyulcem на 27 Апр 2009, 18:13, променена общо 1 път
Цветята -без които не мога.
моят албум
Аватар
gyulcem
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 13 Мар 2008, 14:04

Мнениеот ilimili » 27 Апр 2009, 15:42

И аз да съм на комшиите,и аз ще завиждам! :nod: Има за какво!Поздравления!
  • 0

Аватар
ilimili
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 01 Дек 2008, 15:23

Мнениеот greeneyed » 27 Апр 2009, 18:52

Maйк, магнолията е трепач! Кога ли ще пораснат моите, че и да цъфнат?
Калина-малина, чудесна градина! Мноооого си напред с материала, от колко години се занимаваш с нея?
Наталия , зеленината в твоя двор наистина действа релаксиращо. :nod:
Гюлсем, нискостеблените ириси, които ми изпрати, цъфнаха! Големи сладури са! Видях зимзелен в твоята градинка, ще курдисам и аз , винаги съм го харесвала. :)
При мен започна война с подземни крадци- изчезна цяла туфа кампанула, от 5 посадени лилиума, поникна само 1. То е ясно, няма да ги чакам другите, кой знае къде са складирани! :mad: Пуснах 20-тина бобчета рицин, до четвъртък ще купя електронен уред за борба с подземни гризачи. :think Общо взето не очаквам бърза победа, но ще се боря.
Това е остеоспермум, който сложих на местото на кампанулата.
Изображение

Рододендроните- бебета засега са добре, дори се опитват да цъфтят.

Изображение Изображение

Част от лалетата от есенната поръчка вече цъфнаха.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Момината сълза се разпростира като плевел, дори отиде у комшиите.

Изображение Изображение

Имам само два корена шибой, за догодина ще са повече.

Изображение
  • 0

Аватар
greeneyed
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 13:40

Мнениеот elina » 27 Апр 2009, 19:50

Аз не съм от комшиите, ама и аз завиждам :D Те такива градини ,как да нe завижда човек :wink:
  • 0

Аватар
elina
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 30 Авг 2008, 13:29

Мнениеот Калина-малина » 27 Апр 2009, 22:34

greeneyed написа:Калина-малина, чудесна градина! Мноооого си напред с материала, от колко години се занимаваш с нея?

Грийни, благодаря :) , тази ще ми е четвърта година :nod: . Много съжалявам, че не направих снимки на къщата, двора и градината при закупуване на мястото - беше като джунгла обрасла с какво ли не, едвам се влизаше през вратата. Когато видях това, казах - а, не, тук трябва да се заробим в близките 100 години!!! Сега съм благодарна на амбициите, желанието и мерака на баща ми и мъжът ми, да са живи и здрави! :heart Може би, за това се радвам съвсем чистосърдечно и искрено на всяко стръкче, цвят, плод...
Чувала съм добри отзиви за този уред за подземните гризачи, дано се избавиш от тях. :thumbup:
Ти, изглежда сега се захващаш с това градинарско начинание? Много е приятно и заразно, да знаеш. :)

Гюлсем, много е красиво и пъстро при теб! Толкова зюмбюли, нарциси, лалета...., ще вземете да ме замислите сериозно за следващия сезон :think Всичките кремове от теб се развиват чудесно :)

Наталия, при теб, наистина е някак адски спокойно :nod:

И защо, аз не успях с тези момини сълзи? Миналата година взех три корена, розови, съвсем спокойна и сигурна бях, щото са кат троскот, но те взеха че изчезнаха? :(
  • 0

"Във луничките на Пипи се оглеждам,
с Макс и Мориц палаво лудувам.
На самотната планета с принца малък
розата отглеждам......"
Аватар
Калина-малина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Мар 2007, 18:06

Мнениеот isa » 28 Апр 2009, 01:38

И малко пролет от планината. Тук цъфтежа е по-късен , но вече имам някакви цветове.и много пъпки.Тази година най-много ме кефи декоративната ябълка, която засях от семе.Цъфти за първа година Изображение Снимки от градината ми
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=370429&view=2
  • 0

isa
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 02 Юни 2006, 02:15

Мнениеот Calico » 28 Апр 2009, 07:10

isa написа:И малко пролет от планината. Тук цъфтежа е по-късен , но вече имам някакви цветове.и много пъпки.Тази година най-много ме кефи декоративната ябълка, която засях от семе.Цъфти за първа година Изображение Снимки от градината ми
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=370429&view=2

Уауууу... :eek: Ей тва е градина, и природа, и чудо. Мога само да си мечтая за такава градина :flower
Един комин видях на една панорамна снимка, да вземеш да го събориш че ми разваля мечтите :D
Моля те прави нови снимки, по много. Лятото сигурно ще е мястото на приказките
  • 0

Аватар
Calico
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 22 Окт 2007, 10:15

Мнениеот just » 28 Апр 2009, 08:45

Calico написа:Моля те прави нови снимки, по много. Лятото сигурно ще е мястото на приказките

:thumbup:
  • 0

Аватар
just
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 28 Ное 2007, 10:38

Мнениеот gyulcem » 28 Апр 2009, 10:58

Калина-малина- аз нещо не можах да видя албума ти , може да си дала линк ,но съм го изпуснала може ли пак да пуснеш линка да разгледам и аз.
  • 0

Цветята -без които не мога.
моят албум
Аватар
gyulcem
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 13 Мар 2008, 14:04

Мнениеот greeneyed » 28 Апр 2009, 17:45

Kалина-малина, наистина съм новак , втора пролет се боря с градината . А сега и тези врагове под земята доста ме обезкуражиха, като ви чета постовете. :mad: Аз слагам цветя, те ги отмъкват, аз пак слагам, те пак ще ги отмъкнат! :think Ще докладвам есента за резултата от рицина и уреда.
Момината сълза е на абсолютна сянка. Пуска коренище под земата и се размножава без моя намеса. За някое кьоше става , поне плевели там не никнат.
Гюлсем, това линк към градината на Калина-малина.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363891&pid=11828566
  • 0

Аватар
greeneyed
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 13:40

ПредишнаСледваща

Назад към Градини и озеленяване