Моята осъществена мечта - къщичка с градина

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Re: Моята осъществена мечта - къщичка с градина

Мнениеот bimbargo » 06 дек 2017, 21:13

Смених името на темата. Да, приключихме. Доста нерви изхабих, сънят си загубих, отслабнах поне 5 кг. Но си струваше. Днес и Никулден отпразнувахме в новата ни къщичка.

Сега чакам с нетърпение пролетта и да се захващам с градината. :)

PS И благодаря на всички за безценните съвети през тази толкова вълнуваща за мен година. :flower :heart :kiss

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
cantiga
Дръвче
Дръвче

Мнениеот cantiga » 06 дек 2017, 21:30

Поздравления! Много интересна тема и чудесен резултат, в къщата с градина е истината, другото не е работа... :D Много мотивиращи страници са това за хората с подобни планове...
Радвайте се на чудесното местенце! :thumbup: :flower
Just think jewel!
Поздрави!
Светослав

Потребителски аватар
valenopsis
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот valenopsis » 06 дек 2017, 22:47

Поздравления и от мен за осъществената мечта точно на днешния хубав празник! :thumbup:
Най-хубавото е, че тази мечта отваря път за много нови мечти - колко китки и аранжировки има да се садят и гласят, ехеееее ... :D
Живял съм в къща с градина и знам какво е като излезеш навън и да си пак вътре, на своя земя. :)
Оградата ни беше от жив плет, люляци и вишни и пролетно време беше страхотно. Ако обичате вишни и малини, непременно си посадете, чудесни плодове са.
Бъдете живи, здрави и щастливи в новия си дом! :thumbup: :flower :)

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот Delphinium » 06 дек 2017, 23:10

Емо, честито. Може да имате още много за довършване, но вече си имате къщичка. Стискам палци бързо да се оправи бюрокрацията, да си имате всички бумаги и да ви пуснат най-после тока.

Потребителски аватар
Alien
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Alien » 07 дек 2017, 02:29

Това наистина е сбъдната мечта. Която обаче тепърва предстои да разцъфтява и да се отплаща за вложените ресурси. Именно така трябва да живеят нормалните хора - едноетажна сграда с голяма градина. Имам колега, който купи готова къща някъде из Искърския пролом. Знам как се радва, когато наближи уикенда и му предстои пътуване натам, нищо че го чакат 2 дни тежък физически труд. И какъв кеф е да събереш деца и внуци на верандата през лятото или пред камината през зимата...
Свършили сте чудесна работа по сградата. С интерес ще чета как ще продължите с градината. :)

Потребителски аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Пери » 07 дек 2017, 09:04

Шефе, поздравления! :thumbup:
Къщата стана за нула време, но не мисли, че с градината ще е толкова бързо. Колкото и планове да имаш в главата си, все нещо ще се променя. Но това пък е хубавото - да започнеш от нула и постоянно да има какво да добавяш и надграждаш.

Потребителски аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Alpina » 07 дек 2017, 12:16

Поздравления за бързото завършване! Четох някъде, според статистиката, прекарването на ток у нас отнемало средно 260 дни. По принцип, за некомплицирани случаи. Не знам в твоя случай колко време чакаш, да не говорим че това е средна стойност - явно може и повече от 260 дни. Трябва си време - ЧЕЗ да узреят, да се почешат по всички сърбящи и несърбящи ги места, молбата ти да мине през куп безполезни чиновници, докато я одобрят - все едно не им е това работата. Това е да си моноплист - разполагаш с всичкото време на света и всички са ти в ръчичките. Като говоря за тях и в главата ми бръмчат всички ругатни и нецензурни думи, които знам. Че и на творчеството се отдавам. Може да ме разбере само човек, който си е имал работа с тях. Но и това ще мине, Емо. И за да завърша позитивно - толкова поводи за изстрадана радост имаме у нас, като никое друго място по света. Всеки ден е едно приключение с неочакван край. Истински късметлии сме!

petrova149
Бонсай
Бонсай

Мнениеот petrova149 » 07 дек 2017, 22:38

И аз честичко надничах тук.
Чудесно се е получило, поздравления! Със здраве и удоволствие да си ползвате имота!

Потребителски аватар
Дансиела
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Дансиела » 08 дек 2017, 06:16

Вълнуваща тема....
Да мечтаем и да сбъдваме мечтите си!
Браво. :) :flower

Потребителски аватар
anipa
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот anipa » 08 дек 2017, 14:19

Честито и от мен! Много щастливи моменти в новата къща пожелавам!
Ако в живота ви завали - фокусирайте се върху цветята, които ще разцъфтят благодарение на дъжда! :flower

Потребителски аватар
hrisi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот hrisi » 08 дек 2017, 19:11

Хубаво е човек да мечтае и да сбъдва мечтите си! Емо, желая ти много прекрасни години в твоята осъществена мечта - къщичка с градина! :flower :heart

Върни се на “Градини и озеленяване”