Идва буря!

Система за ранно предупреждение за всички опасности, които заплашват перфектния вид на нашите цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Re: Идва буря!

Мнениеот stoian » 24 юли 2008, 01:12

Ако сте с браузер Mozilla Forefox може да ползвате многото полезни добавки към него от сайта на Мозила, като напринер тези add-ons https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... er&cat=all за прогнози и моментно състояние на времето. Задавате си местоположението, настройвате за колко дена напред да показва, с км/ч ли да мери скоростта на вятъра, и Целзий или Фаренхайт за градуси. После ще си го наблюдавате най-долу на браузера и ако искате може да цъкнете за да покаже последни сателитни снимки на циклоните.
Преди ползвах 1-ClickWeather и бях много доволен, но сега съм с по-нова версия на браузера и този add-on не е ъпдейтнат за нея, та ползвам в момента ForecastFox , като и тя става, но предната си е по-детайлна- показва не само колко градуса е ами и като колко се усеща (например 25 С, но духа северен вятър 20м/с и се усеща като 17 С)
サボテン

ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот ravik » 24 юли 2008, 11:07

Като измислят и add-on, който да ми полива и орхидеите в зависимост от температурата и влажността, е тогава ще бъде перфектно. :D Също и да ми прибира цветята от терасата като стане зима, да пръска с инсектициди, да редува торовете, да пресажда. Ех, тогава какъв живот ще бъде. :D

Titi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Titi » 24 юли 2008, 11:16

ravik написа:Като измислят и add-on, който да ми полива и орхидеите в зависимост от температурата и влажността, е тогава ще бъде перфектно. :D Също и да ми прибира цветята от терасата като стане зима, да пръска с инсектициди, да редува торовете, да пресажда. Ех, тогава какъв живот ще бъде. :D

Накрая ще поискаш и в леглото да замести мъжа ти :D

ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот ravik » 24 юли 2008, 21:47

А, на т'ва не държа. Ама виж ако чисти, готви и мие чинии, директно го лепвам на браузъра. :mrgreen:

:idea: До намирането на тази персона или програма, заключвам тази тема.

За споделяне на сексистките си и софтуерни предпочитания можете да използвате Бърборилника.

За климатични и подобни агро-неблагобриятни събития, пускайте нова тема.
:idea:

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 15 сеп 2014, 16:51

От запад се задава нещо неприятно. Идва много бързо!
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
imdnme
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот imdnme » 15 сеп 2014, 17:37

При нас прегърмя и вали, ама централна България ще я кваси повече утре.
Прибрах адениумите и половината кактуси на есенните им места.
Поздрави, Анджи.
---------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.
---------------------------------------------

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Borjana » 17 сеп 2014, 02:57

Миналата вечер пътувахме през Витиня. И зимата не съм имала такъв екшън! Дъждът едно на ръка, ама такава мъгла! И то е още лято календарно! На моменти нищо не се виждаше, а е уж магистрала. Осовата линия не се виждаше. Не знам дали скоро е подновявана. Светлоотражатели по края - обраснали с растителност и тук-там се появяват. На моменти нищо не се виждаше, нищо, не само пътя, но и границите му! Най-добре беше по виадуктите, а перфектно в тунелите. :mrgreen: Но като излезеш от тунела, не знаеш какво ще видиш, най-често нищо. Ужасно беше! Като влязохме в София пуснах колана, който стисках с две ръце яко и ме боляха ставите от стискане. Не помня такова екшън минаване на Витиня! По едно време почнах да си мисля едни неща, какво пък, така е писано, дано да се хвърлим от някой виадукт и да приключим, а не да се забием в мантинела и да се осакатим и мъчим.
Допълнително гадно въздействие имаха няколкото катастрофи, покрай които минахме.
През цялото време какви светкавици имаше! Като ден ставаше!
Пристигнахме вкъщи цели, слава богу!

Вкъщи нямаше ток. После дойде, после спря, после пак дойде, после пак спря... Така може би 10 пъти, кой знае, не ги броях, ама може и повече. Цяла нощ продължи това. Мисля си, да е от бурятя, може, ама и друг път е имало бури и спиране на тока. До 2-3 пъти. А сега си имаме Мол в махалата. Знам, че по принцип за такова съоръжение си е нормално да си има предвидени мощности. И сигурно е така. Ама щерката каза, че и предишната вечер е спирал тока. Тази вечер не е имало проблеми. :think Не знам, може би съм прекалено мнителна, ама това снощи беше ужасно!

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 06 апр 2016, 20:07

В момента при мен - зала Фестивална - вали дребна градушка :crybaby: :cross
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
MimaFlora
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот MimaFlora » 06 апр 2016, 20:12

В Лозенец само гърми и плаши.

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 06 апр 2016, 20:14

Дано да няма поражения! При нас беше няколко дни доста по-хладно от вътрешността на страната, но вечерта в момента е необичайно топла, наистина се създават условия за такива явления.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 03 сеп 2017, 11:08

Бурята дойде. Много силен вятър и проливен дъжд в Надежда.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 03 сеп 2017, 21:17

В Редута минахме по-леко - имаше силен вятър и дъжд, но за сравнително кратко време. И от тогава до сега си превалява - ту силно, ту слабо. Но пак за кратко.
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Върни се на “ВНИМАНИЕ-БУРЯ!”