Змия?

За всички, които обичат и дивите животни
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
galcho
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Змия?

Мнениеот galcho » 14 апр 2007, 12:35

Ето на това се натъкнахме по Великден, докато се катерехме към едни пещери на село:
Изображение и Изображение

Някой може ли да каже каква е тази змия? Доста време се помотахме до нея, снимахме я... Докато не си показа езика и не изчезна в храстите (а уж приличаше на съсухрена).

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот LUXO » 14 апр 2007, 12:44

Честита великденска почивка, Галчо :wink: Това е една чудесна пепелянка с много красив цвят.

Потребителски аватар
galcho
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот galcho » 14 апр 2007, 12:51

:eek: :eek: :eek:
Пу пу
Понеже ми беше малко стръмно докато се катерехме се хващах за разни треволяци. И аха да се хвана за поредния и гледам :eek: пред мен змия. Но противно на очакванията ми тя нито мърдаше, нито ме нападна. После и мъжО дойде да види какво става, та почна едно снимане... Даже бях сигурна, че е умряла и мислех дали да не я взема за племенничката и да й я подаря. Но понеже малко ме е гнус, се отказах. И като я видях да си показва езика... бррр... Но преди да избягаме от нея, тя избяга от нас...
И така... :mrgreen:

Най-странното е, че кучето категорично отказваше да ни следва (хем доста баири сме изкатерили заедно). Дали усеща змията или аз си въобразявам?

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот LUXO » 14 апр 2007, 12:57

Още не се е била напекла сигурно и е било трудно да се движи, затова не е побягнала веднага. Ама късмет, вероятно щеше да те клъвне, ако беше посегнала да се хванеш за нея. Майка ми я беше ухапала усойница и не беше приятна история. Без никакви сериозни последствия, освен може би още една психоза (не много силна, защото така и не видя змията) :mrgreen:
За кучето не мога да кажа нищо. Дори и да ги усеща, ако не е имало предишен опит със змии не ми звучи реалистично да знае, че са опасни.

Потребителски аватар
maria_d
Дръвче
Дръвче

Мнениеот maria_d » 20 апр 2007, 17:17

Баща ми така си взел една уж умряла змия в колата да си я носи в къщи. Тя там се затоплила и изчезнала, после я изгонил все пак, но мисълта ми е че като не са се нагряли от слънцето имат бавни реакции, или пък се вдървяват. Аз също веднъж настъпих една на пирин на пътеката, и после тя бавно се скри в храстите, беше рано сутринта и затова е била толкова бавна, студено и е било. :D

Потребителски аватар
Clivia
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Clivia » 21 апр 2007, 10:23

Кучето със сигурност е знаело какво прави. Тук искам да кажа , че и мен така ме спаси едно куче само че от усойница. Един ден като ученичка си правех преход от хижа "Левски" до хижа "Рай" в Стара планина и бях взела кучето на хижаря за компания и тогава имах навика тези преходи да си ги правя с най-обикновени гуменки от плат. Та на една прекрасно огряна от слънцето пътечка кучето замръзна и не искаше да върви напред и тогава чак аз забелязах змията, иначе като нищо щях да си мина през нея с платненките. :D Тя просто се сливаше с пътеката като цветове.

Та... благодарности на кучето /сигурно се е споминало вече от старост,горкото/

Потребителски аватар
w.mote
Фиданка
Фиданка

Мнениеот w.mote » 29 май 2007, 01:56

Така си е, на един приятел баща му отишъл един ден из планината със едно куче-ловно, по накое време кучето взело да ръмжи по едни храсталаци когато ги огледал що да види пепеланка, както той се изрази "тва кучето усеща кво е мръсна гад" от друга страна на това куче майка му беше ухапана от пепелянка но оживя -тоя моя приятел я грабнал и тичал с нея на долу по стръмните пътеки ,свалям му шапка за здравото тичане!

Потребителски аватар
OT6ELNIK
Покълнало семенце
Покълнало семенце

Vipera ammodytes

Мнениеот OT6ELNIK » 09 окт 2007, 13:23

galcho написа:Ето на това се натъкнахме по Великден, докато се катерехме към едни пещери на село:
Изображение и Изображение

Някой може ли да каже каква е тази змия? Доста време се помотахме до нея, снимахме я... Докато не си показа езика и не изчезна в храстите (а уж приличаше на съсухрена).

Страхотни снимки преди около година си бях хванал една пепелянка (Vipera ammodytes) сравнително голям екземпляр около 60-70 см смятам , че беше мьжка , но след месец я вьрнах обратно на сьщото място .
Някаде в апартамента се подмяташе един диск сьс снимки на Vipera ammodytes - тази която улових ако го намеря ще ги кача . :mrgreen: :nod:

Потребителски аватар
5ia
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Re: Змия?

Мнениеот 5ia » 16 апр 2008, 22:00

Това ли е цвета на пепелянките? Имам предвид - само това ли? Щото и мъж ми на един 6 май уби "змея", ама беше в друг цвят.
Последна промяна от 5ia на 16 апр 2008, 23:59, променена общо 1 път.
Капка по капка - преполиване!

Потребителски аватар
iiccoo
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот iiccoo » 16 апр 2008, 23:03

То май се познава по рогчето на муцуната й, че е пепелянка. Ох толкова сблъсъци на село съм имал със змии, че не мога да ги понасям вече. Гадни твари :twisted:

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Мъни » 20 май 2008, 13:58

Обикновено са оцветени в сивата гама, но има кафяви, бежови, червеникави, черни...
Само пепелянката е с рогче, усойницата няма.
Готини гадинки, особено пепелянките - благи са и не хапят освен ако наистина не са предизвикани.
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

Потребителски аватар
5ia
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот 5ia » 20 май 2008, 17:31

Имаше си рогче. Ама имаше и ивица на гърба, зигзагообразна.Всъщност това ми беше интересно, дали са едноцветни или шарени :think
Капка по капка - преполиване!

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Мъни » 21 май 2008, 00:25

Винаги има зигзагообразна шарка! (Освен ако не е редския случай на меланизъм, т.е. да е чисто черен екземпляр):
http://images.google.bg/images?hl=bg&q= ... ytes&gbv=2
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

Потребителски аватар
temenuga
Бонсай
Бонсай

Мнениеот temenuga » 19 юни 2008, 10:59

И аз два пъти вече имах такава среща, но за щастие не със змия. Мисля, че и едното и другото е смок.

ИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот LUXO » 19 юни 2008, 11:11

Той и смокът е змия, ама на втората снимка си е чист гущер, само че безкрак. Не че са му отрязали караката, такъв си му е видът.

Върни се на “Дивата природа”