Борба с белокрилката и трипса...

За паникьосани потребители
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Борба с белокрилката и трипса...

Мнениеот Borjana » 06 яну 2014, 11:46

О, не се впрягай, не исках да те обидя. :flower
За отровите си напълно права. Но и лакът не ми се вижда добра идея.

stefaniforestyr
Фиданка
Фиданка

Мнениеот stefaniforestyr » 19 апр 2014, 08:15

Има ли актуализиране-някой да е открил ефективен безвреден начин за борба :think
Аз карах до скоро с подръчни средства, но вече съм на нуреле :( Напастта стана прекалена. Нурелето веднага ги изчисти, но след месец ще пръскам профилактично пак. Отделно поливам и с моспилан-така ми каза аптекаря :?

stefaniforestyr
Фиданка
Фиданка

Мнениеот stefaniforestyr » 23 авг 2014, 22:54

az s гадните белокрилки направо съм пред отчаяние. Имам двайсетина саксии с хибита, които не мога да ги отърва вече година от белокрилките.
Щом нурелето не им действа представете си, пръскам нуреле, а те върху него отново си кацат :eek:
И постоянно ги мия и местя от стая в стая, но навсякъде ги намират след ден-два:(
Този лакто...какво му беше името, ще погледна пак, има ли го навсякъде :think

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Borjana » 24 авг 2014, 02:16

Еми привикнали са към нурелето. Смени отровата.
Аз в другата тема се оплаках. След неуспешна борба с нуреле третирах с моспилан. След първото третиране намаляха, след второто вече не виждам ни една. И то вече 3-ти ден. А ми казаха, че е слаб. Актра ми препоръчаха в другата тема.
И шшшш, не съм го казала, не дърпам рогатия за опашката. :twisted:

stefaniforestyr
Фиданка
Фиданка

Мнениеот stefaniforestyr » 24 авг 2014, 08:31

Akктарата при мен изобщо не я отразяват-вече няколко пъти изобщо не им действа.
Ще взема и аз моспилан да пробвам, въпреки, че и аз съм го регистрирала като слаб.
Последно преди две седмици ги прибрах от терасата, където след последното третиране с нуреле си бяха целите пак окичени с белокрилки. Та като ги прибрах им измих всички листа едно по едно със сапун, оставих малко сапуна на листата и след час изплакнах. После всяко листо минах отдолу и отгоре с памук, напоен в спирт и така изтърках от долната част на листата всички яйца.
Превантивно след седмица пак минах със спирт и уж бяха изчезнали. Но снощи пак видях няколко, а не съм ги вадила още навън, крия си ги в стаята.
От къде се взеха сега пак не знам, ужасна напаст са направо.
Постоянно сега ги пощя, но все намирам по две три да ми подскачат като размърдам.
Четох обаче, че на студено - между 2 и 5 градуса умирали, та не знам, дали ноември да не ги подържа малко на по-студенко :think

Потребителски аватар
Rositsa
Фиданка
Фиданка
Контакти:

Мнениеот Rositsa » 24 авг 2014, 19:07

Аз изтрепах моите гадини с един био препарат - OLEAT BIO. Купих го на късмет, защото исках нещо дето хем да звучи добре като действие, хем да е безвреден за котарака.С две приказки - това е "отрова", чиито принцип на действие е, че разрушава хитиновата обвивка на гадините и те умират. Поради тази причина не се развивало и резестентност към препарата. Така пишеше на проспекта и май се оказа верно.
Значи направих разтвор и ги напраскъх цветето хубаво -оотгоре и отдолу - изобщо навсякъде където можах да стигна. След около ден да кажем, 80% условно,ог белокрилките бяха умряли. Напраскъх пак общо три пъти през няколко дни - резултатът беше, че всичко умря напълно в рамките на около 10 дни по груби сметки. Рузелтятът е доста траен бих казала. Сега като видя чат-пат гадина пак пръскам и така.
"Отровата" действа едновременно спрямо всякяква пълзяща гад - въшки, белокрилки, акари, трипси.
Важно е да се знае, че пръскането трабва да е вечер и цветята след това да НЕ се оставят на слънце - че инак може да им прегорят крайчетата на листенццата или младите листенца.
За който се интересува - купих препарата но интернет.
Малко ми се видя скъп - около 20 лв. по спомени от пролетта, но количеството е доста, та с времето парите не излизат толкова много.
Ами дано съм помогнала и аз малко.... :)
Благодаря ви за удоволствието да общувам с вас и за възможността да науча нови неща!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 25 авг 2014, 05:08

Звучи доста добре. Ще го потърся туй чудо.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Borjana » 27 авг 2014, 02:26

Borjana написа:Аз в другата тема се оплаках. След неуспешна борба с нуреле третирах с моспилан. След първото третиране намаляха, след второто вече не виждам ни една. И то вече 3-ти ден. А ми казаха, че е слаб. Актра ми препоръчаха в другата тема.
И шшшш, не съм го казала, не дърпам рогатия за опашката. :twisted:

Да не ви заблуждавам. Оказа се, че имам белокрилки. Много са малко, наистина единични (а бяха огромни рояци), но има и трябва да продължи борбата, че иначе ще се увеличат пак.

Потребителски аватар
cvetnica
Бонсай
Бонсай

Мнениеот cvetnica » 27 авг 2014, 12:01

Пръскала съм с децис, моспилан,карате, нуриле, ортус, калиев перманганат + веро, тютюнева вода - е, тая гад няма трепане! Остана само по една обичка, но продължава да има. :crybaby:

stefaniforestyr
Фиданка
Фиданка

Мнениеот stefaniforestyr » 27 фев 2015, 20:55

без да искам установих, че мрат от....студ. Едни болни хибискуси за да не заразят останалите нямаше къде да гги сложа и ги оставих в една студена стая-с дограма, но просто неотопляема. И докато намеря време да купя нуреле те измряха до крак. От месец пак са на топло и няма набези, но от време на време пръскам профилактично с актара.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 28 фев 2015, 07:08

Този трипс с години не мога да го преборя. Адски гадни и упорити гадини са. И съсипват цветовете, което ги прави най-омразните ми същества.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
titicaca
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот titicaca » 28 фев 2015, 10:38

За трипса успешно ми помогна химикалчето Калипсо. Миналото лято
ми идеше да си тегля въжето без сапун, но Калипсо като магьосница
ме издърпа от дълбините на отчаянието. :nod:
-ние-се-извиняваме-за-безпокойството-
Моите цветя

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 28 фев 2015, 18:42

вярвате, или не , но аз се оттървах от тях с пръскане директно с чиста домашна ракия - растението и почвата ;; просто ракиджоса в пръскалото, без да разреждам с вода ;; реших, че варианта китки с белокрилки е по-гаден от пияни китки ;; и те изобщо не протестираха - живи са и са зелени и свежи :D
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
Zlobi
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Zlobi » 28 фев 2015, 20:32

Стелла написа:вярвате, или не , но аз се оттървах от тях с пръскане директно с чиста домашна ракия - растението и почвата ;; просто ракиджоса в пръскалото, без да разреждам с вода ;; реших, че варианта китки с белокрилки е по-гаден от пияни китки ;; и те изобщо не протестираха - живи са и са зелени и свежи :D

Знаех си ,че домашната ракийка решава всички проблеми :D
Даде лекарството ,сега дай и оправданието ,като ме пита мъжа ми защо цялата къща мирише на ракия :D
Няма да е все така ! И това ще мине .

Потребителски аватар
Дансиела
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Дансиела » 02 мар 2015, 11:13

Реших и аз да опитам с ракия.... :)
Разредих я с вода, защото е с висок градус. При ефект ще споделя. :cross

Върни се на “Бърза помощ!”