Борба с белокрилката и трипса...

За паникьосани потребители
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Борба с белокрилката и трипса...

Мнениеот Ива.нка » 02 мар 2015, 16:08

не я разреждам, въпреки, че моята е 45-50 градуса ;; нищо им няма - гарантирам ;; може и да са ви благодарни за ракийката ;; проблема ще ви настигне, когато китките ви поискат и мезето :wink: а иначе --- оправданието е Белокрилка на рояци ;; на мъжО може да предложите размяна - ракийка за китките срещу моспилан за него :D :wink:
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
Дансиела
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Дансиела » 03 мар 2015, 12:27

Ама май наистина ракията ги мори! :)
Дано не си въобразявам, но след поливане онзи ден с актара, а вчера къпане с ракия (разредена) сега като отидох да ги видя - летящи бели обекти няма, а яйцата отдолу по листата са изхънали, или нещо такова. Става въпрос за една фуксия и едно английско мушкато, които иначе са в много добро състояние, а явно нямат нищо против и домашната ракийка. :D
Благодаря, Стела :flower

Потребителски аватар
daskal77
Фиданка
Фиданка

Мнениеот daskal77 » 03 мар 2015, 14:22

Ей, да няма после изгонени жени заради прахосаната ракийка! Не е шега работа, момичета!
Извинете ме за спама, ама не се сдържах, като ви чета какви ги вършите с безценната огнена вода. :D

Потребителски аватар
Дансиела
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Дансиела » 03 мар 2015, 16:03

daskal77 написа:Ей, да няма после изгонени жени заради прахосаната ракийка! Не е шега работа, момичета!
Извинете ме за спама, ама не се сдържах, като ви чета какви ги вършите с безценната огнена вода. :D

Смокиновата не я пипам. :D Тази е една силна и стара, та тъкмо и намерих приложение....

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 03 мар 2015, 19:53

и аз мноооого внимавам коя ракия пипам ;; не пипам кайсиевата, щото ще ме боли главата после :wink: ;; ама какво пък - щом не се пие от хората, то поне да изтреби белите гадинки ;; и го прави абсолютно веднага и при пълен успех :D :cross поне за сега де :nod:
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
Alien
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Alien » 03 мар 2015, 20:34

Преди пръскането с ракия, не е зле да насипете пясък в саксиите. Идеята е, че белокрилките ще се напият и ще паднат долу. Там ще се сбият, ще почнат да се замерят с камъни и ще се изпотрепят.

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 23 мар 2015, 13:49

И аз да се включа в редиците с белокрилка. Вчера гледам нещо хвърчащо едва едва се вижда. И то си е белокрилка възрастна...Почнах да гледам листата и хоп имаме късметлия...на един резник мушкато многоооо яйца. Махнах листото,но то едва ли е самичко в люпилника.Днес след работа ще ровим листата. За сега идеята с ракията на първо четене ми е на предна линия, че не мога да пръскам с нищо заради детето,но ще видим :(

Потребителски аватар
cvetnica
Бонсай
Бонсай

Мнениеот cvetnica » 24 мар 2015, 10:35

Alien написа:Преди пръскането с ракия, не е зле да насипете пясък в саксиите. Идеята е, че белокрилките ще се напият и ще паднат долу. Там ще се сбият, ще почнат да се замерят с камъни и ще се изпотрепят.

Alien, разсмя ме! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ама с ракията върви и цигара, така че и тютюн малко ще им дойде добре! :lol:

Потребителски аватар
Дансиела
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Дансиела » 24 мар 2015, 11:15

Факт е, че от белокрилките ми няма и следа.
Наложи се второ третиране без да я разреждам (ракията). Много съм доволна, и двете растения, които бяха нападнати от тях сега са супер. А английското мушкато го тормозиха 10 мес. и все го бях изхвърлила след всякакви други опити.....

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 24 мар 2015, 14:03

Значи и аз започвам опръскване :) Да си питам, пръскане на всичко-листа,корени ,пръст... въздух,стени хахахаха шегувам се за последните ;)

Потребителски аватар
Дансиела
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Дансиела » 24 мар 2015, 14:09

Моите ги опръсках отвсякъде, стълбището замириса, но за кратко... :)

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 24 мар 2015, 21:43

мога да ви кажа, че колкото и да ви звучи невероятно, от пръскането преди месеци, та до днес, резултата продължава да е в моя полза ;; няма кьорава гад дори за семе ;; който не вярва на моя метод с ракия - неразредена - рискува да си ги отвъжда :wink: пръскам от върха , през дръжката, та до почвата вкл. ;; явно и гадовете не носят на нашенската :D

Потребителски аватар
Zlobi
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Zlobi » 24 мар 2015, 23:30

Аз на 23.02 напръсках с масло от Нийм . Повторих на 02.03 и досега няма гадове ,но за по-сигурно ,ще ги почерпя и една ракийка . Само да издебна мъжа ми да го няма .
Няма да е все така ! И това ще мине .

Потребителски аватар
stasi85
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот stasi85 » 25 мар 2015, 10:13

Стела, смея се с глас и в офиса ще ме обяват за луда :) Аз ще пръскам с купешка дет се вика,че домачнярка нямаме :) То и да имахме сигурно мъжа ми ще си маркира бутилката за да е сигурен,че скъпата няма да му я изпие....
Ще следвам съветите ви и ще пръскам смелоооо, на мен няма да ми пречи най-много да си сипя една 100 грамка и да си пием с белокрилката за здраве :D

Потребителски аватар
rederere
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот rederere » 25 мар 2015, 10:38

Знаех си аз, че в един момент ще й намерим цаката на белокрилената пакостница. :) Следя с интерес темата и благодаря за споделения положителен опит с ракията. В момента нямам белокрилка, но е хубаво човек да е подготвен. :)
"истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите."
Антоан дьо Сент-Екзюпери

Върни се на “Бърза помощ!”