Електрически култиватор

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Електрически култиватор

Мнениеот Delphinium » 07 май 2017, 18:23

С напредването на годините и ръцете, и краката ми издържат все по-малко на натоварване.
За това преди няколко седмици от Лидъл се сдобих с това чудо на техниката, наречено култиватор. За около 120 лв. На ток, с мърляво двигателче от 750 вата (дори и блендерът ми е по-мощен).
Преди час направих севтето с него. Оказа се много полезна машинка. За никакво време раздроби идеално всички бучки. Толкова добре обработена почва никога те съм имала. И цял ден да бъхтам с мотиката, все остават буци с различна големина.
Естествено не става за копане, но при моята почва по-трудоемко и трудно е разбиването на буците.
Така че съм много доволна от него.

Потребителски аватар
troll
Бая дръвче
Бая дръвче

Re: Електрически култиватор

Мнениеот troll » 07 май 2017, 19:09

Честито!
Със здраве да си го ползваш!
Аз имам такова малко по-мощно от 8 години и му взимам здравето. Днес точно гледах едни намалени много бензинови. Те са много мощни и с тях се и копа.
Просто го държиш на място и то си слиза надолу.
Моето разпрашава горните 10-15 см от почвата и като подравниш с греблото и се получава перфектен резултат, радващ очите. А и умешва перфектно тор с почва.
Дори да слагаш в дупка, можеш да измесиш отстрани.
Само трябва да се внимава за камъчета и бурени, които като се накъсат се размножават.
Пак честито!
Много сгоден помощник!
:mrgreen:

Потребителски аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Alpina » 07 май 2017, 19:24

Троле, дай марка и параметри. Вероятно при вас се предлага съвсем друга техника, но си търся нещо, с което и аз да мога да работя. Щото мъжа ми си купи машина, тежаща 150 кг. Времето не позволява да я тестваме в реални условия засега. Но за мен не става. А това на Рали (Честито!) е електрическо, на мен ми трябва автономно. Искам трактор (мотокултиватор) само за мен. :mrgreen:

Потребителски аватар
troll
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот troll » 07 май 2017, 21:22

:mrgreen:

Върни се на “Техники и материали”