Домат

Отглеждане на други растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Re: Домат

Мнениеот Delphinium » 25 авг 2017, 21:48

Alpina написа:Рали, от теб имам едни оранжеви като райски ябълки - вкусни са. Даже Стефан, дето не си пада много по екзотики, иска да си ги отглеждаме и догодина. Нали са директен сорт?

Искре, сортът е Оранжевое сердце. Би трябвало да е директен, защото никъде не съм прочела и дума да е хибрид. С молба да има няколко семенца и за мене, че градушките ми съсипаха първите китки и не е ясно дали ще устискам да остане на корена домат, годен за семе, преди да го изям не съвсем узрял.

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Контакти:

Мнениеот kikabelata » 26 авг 2017, 08:56

От 4те сорта от рали, се радваме най-много на зелените, от тях се хванаха и оцеляха най-много корени и доста обилно дават. На вкус ни харесват, аз обичам сочни домати, а те са такива. Оранжевите са по-слаби, но са много интересни вътре - почти нямат сърцевина и сочна част, само плътно месо и цвят на тиква. Не са лоши и те на вкус. Черен принц не ми оцеля, а от тези, които трябваше да са червени май, станаха пак зелени.
Не знаех, че стават от собствени семена, щях да заделя. Ще пробвам от следващите зрели доматчета.
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот Delphinium » 26 авг 2017, 11:09

Кика, ако не ми мине котка път, ще имаш семена от Черния принц. Зелените и едни розови продълговати и много вкусни (мисля, че ти бях пратила и от тях, лесно се разпознават - по-тънки стъбла, издължени и тесни листа), са от мои семена. Черният пинц също е директен сорт и може да събираш семена.

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот Delphinium » 26 авг 2017, 15:38

Ето и от мене малко разнообразни на цвят и вкус домати -червен, оранжев, разови, черни и зелени (вече узряли, просто са си зелени на цвят). Снимката е кофти,но от телефона толкова.

Изображение

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 26 авг 2017, 20:13

Рали, да ти се похваля, и трите сорта които ми даде - зелени, черен принц и северна принцеса (розов) се представят отлично - много са вкусни! Благодаря ти :kiss . Опънах мрежа против градушка над тях и оцеляха, а сега се вихрят и някои от тях още цъфтят и връзват
Оставила съм домати от първа китка за семе, така че ако ти трябват семена, с удоволствие ще ти върна жеста :)
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот Delphinium » 27 авг 2017, 07:11

Роси, при всяко положение ако не на мене, на някой друг ще послужат семената. Защото като гледах сега, зелените ги няма в естонския сайт, а черният принц предлага само една фирма, на която семената са ужасни (от собствен опит - по 2-3 доматчета на корен. Добре, че бях запазила по-стари семена от друга фирма).
А може и други да решат да опитат екзотиката зелени домати.
А розовият сорт е Северна красавица, а не принцеса. От купените семена растенията доста се различаваха - някои като тези, които ти дадох. Но имаше и растения с дребни и по- тънки доматчета с размер като средни консервни. Естествено от тях не съм събирала семена.
Семена по принцип се събират от този домат (плода, а не цялото растение), който най-много ни харесва - като едрина и форма. Може и да не е от първата китка. От растения, които са вързали повече и по-едри плодове от съседните.

Потребителски аватар
troll
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот troll » 27 авг 2017, 23:36

Черния принц и Черния крим са много хубави, ма аз харесвам червени .... айде може малко розови.
:mrgreen:

Върни се на “Отглеждане на други растения”