Лимон и други цитруси

Отглеждане на други растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
ReniSiyana
Кълн
Кълн

Re: Лимон и други цитруси

Мнениеот ReniSiyana » 02 мар 2016, 14:33

imdnme написа:Това, дето не трябвало да оставяш всички цветове, не е вярно. Може би е ставало дума да се махнат някои от завързалите лимончета, ама мисля че и от това няма нужда. Растението само ще си "прецени силите" и ще изхвърли някои ако са му в повече.

Благодаря, няма да махам нищо в такъв случай.
А за узряването нищо не споменахте, имате ли представа кога ще пожълтеят? Вече година са зелени.

Потребителски аватар
Бобсъна
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Бобсъна » 02 мар 2016, 17:21

Цветните пъпки ,цветовете не се пипат!!Ако растението е малко/слабо може да се редуцират броя за завръзите!!Различните автори дават съотношение 8-15 листа на плод за да се изхранят нормално и да не се претоварва малкото растения..

Ще ги узрее когато им дойде времето...зависи кой завръз от лани са(пролетен ,лятен...)..
Изображение

Потребителски аватар
ReniSiyana
Кълн
Кълн

Мнениеот ReniSiyana » 02 мар 2016, 18:34

Бобсъна написа:Цветните пъпки ,цветовете не се пипат!!Ако растението е малко/слабо може да се редуцират броя за завръзите!!Различните автори дават съотношение 8-15 листа на плод за да се изхранят нормално и да не се претоварва малкото растения..

Ще ги узрее когато им дойде времето...зависи кой завръз от лани са(пролетен ,лятен...)..

Благодаря за отговора. Вече съм по-спокойна. Значи все пак ще имам нормален жълт лимон. :)

Потребителски аватар
rony11
Кълн
Кълн

Мнениеот rony11 » 13 апр 2016, 10:59

Тази година и аз паднах в плен на цитрусите, след като навестих разсадника на Палм Център Пловдив. Набързо се сдобих с две портокалови и две грейпфрутови дръвчета, отрупани с цвят, а едното портокалово дръвче има и два узрели плода. Досега не съм гледала цитруси, дано да се справя и да успея да им осигуря всичко необходимо за да се чувстват добре тук. Пресадих ги в по-големи саксии, 45 см диаметър в специална пръст за цитруси, прочетох че не трябва да се поливат с вода от чешмата заради хлора и им купих изворна на Девин, дано да е подходяща. Ето ги:

Изображение

Изображение

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 13 апр 2016, 11:05

Красота! Много средиземноморски изглежда тераската ти, направо си представям масичка и столчета в бяло и синьо, и все едно си на юг край морето, привиждат ми се плискащи се вълнички :D ! А сигурно и приятно ухание се разнася наоколо! Дано те радват както датурата!
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
rony11
Кълн
Кълн

Мнениеот rony11 » 13 апр 2016, 11:12

Благодаря :) Надявам се да ме радват повече от датурата, защото се наложи да се откажа от нея, заради тях. :? Уви, терасата ми е малка и мястото е кът.
Няма да са столчета, пейка в бяло и синьо ще е, днес ше я купувам, как позна за цвета :lol:

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 13 апр 2016, 11:37

Жалко наистина, че е трябвало да се откажеш от датурата, разкошна беше, но пък и аз страдам от теснотия и знам какво е :( . А за цветовете, това е класиката в този жанр, който се е разхождал малко по-надолу, остава запленен от комбинацията, направо замирисва на море при вида й! :D Няма да е зле, да се снабдиш и с някое не много голямо буги, яркоцикламено, добър контраст ще има и с него.

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот hinotori2772 » 13 апр 2016, 14:14

Аз моите цитрусови (е те са 2 - един кумкуат и един каламондин) ги поливам направо то чешмата, но ако те притеснява хлора, то просто остави водата в открит съд (кофа, леген, отрязана бутилка от минерална вода и т.н.) за 24 или още по-добре 48 часа и готово... иначе доникъде няма да ти излезе сметката - големите дръвчета на открито харчат доста вода...
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ka$mEtLiIkA » 13 апр 2016, 15:14

Рони, честити цитрусчета :flower
Аромата е страхотен , тук покрай нас и не само е пълно със цитрусови дръвчета и като почнат да цъфтят декември - до сега , направо умирам от кеф , като се разхождам покрай тях . Лошото е , че по това време има доста вятър, който им разнася прашеца навсякъде :wall всичко в жълто става , прахоляци навсякъде :?
А за водата , мисля че не проблем , защото всичко тук се полива с автоматични пръскачки , не вярвам водата да е изворна :mrgreen: и имай на предвит че при нас има доста хлор ...даже :wall
"Изправи се в името на това ,в което вярваш ,дори да се изправиш сам !" - Софи Шол

цветята в дома ми

Фейсбук страница Изображение
Подари бижу DELIA

Потребителски аватар
rony11
Кълн
Кълн

Мнениеот rony11 » 13 апр 2016, 19:40

Благодаря за съветите :) Ще ги поглезя още малко с изворна, докато се аклиматизират и свикнат на новото място и после ще видим. Чудя се дали да не ги пръсна профилактично с масло от Нийм :think Четох че и те са любима храна на акарите, а имам лоши спомени от тези гадинки с бругманзиите, и ми се ще да се презастраховам.

Ето я терасата, напълно готова вече:

Изображение

Изображение

Изображение

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 13 апр 2016, 21:06

Чудна! Можеш да се отдадеш на заслужена почивка вече! :D Сега се сещам за комбинацията от калибрахое, която се търсеше, дано се получи кичесто, то ще даде приятния цветови акцент!

Потребителски аватар
rony11
Кълн
Кълн

Мнениеот rony11 » 13 апр 2016, 23:37

Да, ще заложа на калибрахоето за цвят, иначе би ми се искало и един олеандър, но уви, няма къде да го сложа :?

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 14 апр 2016, 07:06

Рони много уютно е на твоя балкон, а и дръвчетата са много хубави . Дано дълго да те радват с цвят и плод.

kaloqn_0998
Фиданка
Фиданка

Мнениеот kaloqn_0998 » 04 май 2016, 14:55

Някакви идеи това какво е? В същата кофичка от мляко засадих мандарина, но след като дълго време нищо не излезе засадих и 1-2 семки грейпфрут, но по същата причина след това боднах и лимон, та после излязоха три растения, от които две умряха та остана това. Доста слабо, сложих му тор и сега тръгна да разлиства някакво листо. Не знам при засаждането на другите семки едните съм вкарал по-надълбоко без да съм ги видял, после следващите и сега взе че излезе това и не знам какъв цитрус е. Ако някой може да го определи, ще се радвам. Аз мисля че не е лимон, а нещо от мандарината или грейпфрута. :)

kaloqn_0998
Фиданка
Фиданка

Мнениеот kaloqn_0998 » 04 май 2016, 14:58

kaloqn_0998 написа:Някакви идеи това какво е? В същата кофичка от мляко засадих мандарина, но след като дълго време нищо не излезе засадих и 1-2 семки грейпфрут, но по същата причина след това боднах и лимон, та после излязоха три растения, от които две умряха та остана това. Доста слабо, сложих му тор и сега тръгна да разлиства някакво листо. Не знам при засаждането на другите семки едните съм вкарал по-надълбоко без да съм ги видял, после следващите и сега взе че излезе това и не знам какъв цитрус е. Ако някой може да го определи, ще се радвам. Аз мисля че не е лимон, а нещо от мандарината или грейпфрута. :)

ИзображениеИзображение

Върни се на “Отглеждане на други растения”