Авокадо

Отглеждане на други растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
delonix
Кълн
Кълн

Re: Авокадо

Мнениеот delonix » 04 ное 2014, 20:21

Ka$mEtLiIkA написа:Уж , мен цитираш , а не ми отговори на въпроса :think
Да чакам ли , да или не ? :mrgreen:

Фазите на покълване на авокадото са следните : първо имаме разкритие отдолу, след това корена започва да расте здраво, като достигне определени размери семето получава разкритие и отгоре и тогава ще забележиш истинско хипогейно покълване , ако разбира се си го засадила в почвата както трябва, а именно половината да е на вън ( отгоре )
Нали знаеш , че зародишния корен ще бъде заместен с адвентивен, така, че търпение, това което трябва да се случи, ще се случи.

Потребителски аватар
daskal77
Фиданка
Фиданка

Мнениеот daskal77 » 04 ное 2014, 21:00

Да споделя и аз как захванах моето авокадо. Първо изядохме плода :) После боднах костилката с три клечки за зъби от трите края равномерно и я сложих в бурканче с вода. Така долната част на костилката остава винаги във вода, а горната не се мокри. Следите всеки ден водата да не пада, като доливате равномерно. Първо се разпука отдолу и се появи един голям бял корен, а после отгоре започна да се подава нещо като стъбълце. Тогава посях в почва, като внимавах да не покривам костилката изцяло. Сега имам авокадо. :)
Миналата година му пречупих върха с идеята да се разклони, но не се получи и сега пак си расте само нагоре, но и така си го харесвам.

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ka$mEtLiIkA » 05 ное 2014, 14:42

delonix написа: ако разбира се си го засадила в почвата както трябва, а именно половината да е на вън ( отгоре )

Да, точно така е засадено :nod: :thumbup:
Хайде, стискайте палци :mrgreen: :cross
"Изправи се в името на това ,в което вярваш ,дори да се изправиш сам !" - Софи Шол

цветята в дома ми

Фейсбук страница Изображение
Подари бижу DELIA

benna
Семенце
Семенце

Мнениеот benna » 26 фев 2015, 19:20

И аз имам едно авокадо, но кажете, моля листата започват да изсъхват и стават кафеникави... Какво му става? Четох че от препроливане може да е, но аз го поливам веднъж на 10-тина дни и преди това проверявам почвата. Суха е.
Някакви идеи?

Потребителски аватар
daskal77
Фиданка
Фиданка

Мнениеот daskal77 » 26 фев 2015, 19:27

Авокадото не обича да е сухо. Аз поливам на три дни по малко. По-скоро сте го засушили.

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 26 фев 2015, 21:04

Късметче, какво става с авокадото ти ;; поникна ли ;;
и аз имам три авокада в общ съд ;; зимуват нормално и въпреки 10-ината градуса в стаята , ги поливам през 4-5 дни по малко ;; за сега са в прилично състояние
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

benna
Семенце
Семенце

Мнениеот benna » 26 фев 2015, 23:24

daskal77 написа:Авокадото не обича да е сухо. Аз поливам на три дни по малко. По-скоро сте го засушили.

Благодаря за бързият отговор.
Притеснявах се да поливам чессто, защото лятото така прецаках първото авокадо. Окапаха му листата и остана една гола пръчка. Аз обаче я оставих и сега цяла зима и сипвам и на нея водичка. Та вчера гледам, има една пъпчица в долния край на стебълцето. Дано да изкара нови листенца :)
Това второто, което е с листенца е високо вече към 50см. Расте само на височина цяла зима вътре и поддържа по около 7 листенца. Ще пробвам сега с повече вода, пък да видим... :D

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ka$mEtLiIkA » 27 фев 2015, 17:52

Стелла написа:Късметче, какво става с авокадото ти ;; поникна ли ;;
и аз имам три авокада в общ съд ;; зимуват нормално и въпреки 10-ината градуса в стаята , ги поливам през 4-5 дни по малко ;; за сега са в прилично състояние

Нищо не е станало , така си стои в саксийката вън :) нищо не е поникнало от него :?
"Изправи се в името на това ,в което вярваш ,дори да се изправиш сам !" - Софи Шол

цветята в дома ми

Подари бижу DELIA

Потребителски аватар
KARASIR
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот KARASIR » 27 фев 2015, 23:14

Аз понеже съвсем нищо не разбирам от авокадо до сега само четях тука :oops: обаче днес вече немога да не включа понеже имам повод :cool: През 2011-та посадих на майтап едно авокадо и след повече от половин година то взе че поникна :nod: но почнах ремонт и го преселих у мама. уж за временно амама после рече "как ... авокадото ми? да не сосмяла да местиш :twisted: " и то така си остана за постоянно там :oops: тези дни като й ходих на гости и какво да видя :eek:

Изображение
Изображение

май ще ядем авокадо :eek: :D
П.П. а някъде бях чела че давали плод на 30-тата година :think

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ka$mEtLiIkA » 28 фев 2015, 01:09

Еха.. Супер, браво и поздрави на мамчето ! :)

цветята в дома ми

Подари бижу DELIA

Потребителски аватар
Nelia
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Nelia » 10 мар 2015, 09:01

И аз реших да си отгледам авокадо.През м.ноември писах в темата,че заложих костилка във вода и зачаках .След 3-4 седмици поникна коренче.Засях. И ето как се развива.Много издължено стебло направи. мисля да отрежа върха,за да направи разклонения!
ИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 10 мар 2015, 19:31

а ще се разклони ли
моите три авокада са ми вече до кръста
да ги режа ли
да не ги съсипя - не разбирам от това растение
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 10 мар 2015, 19:43

Nelia, Стелла, спокойно подрязвайте, ще се разклонят. Аз имам дърво на 3 години (от семка) и тази година го орязах сериозно, сега е пуснало по няколко разклонения на всяко отрязано място. Утре ще гледам да пусна една снимка за да видите.
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 10 мар 2015, 20:18

мерси Роси :kiss ;; пусни фото, моля ;; а кога да режа - сега ли , или да почакам двуцифрена температура ... : само че :wink: над нулата

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнениеот РосиТК » 10 мар 2015, 21:03

Режи сега, нали го гледаш в стая!
Миналата година срязах средния клон, а началото на тази година подрязах другите два, беше пуснало само три клона, някак криво се развиваше; сега на всяко срязано има по няколко нови клонки.
Ето една снимка от преди няколко дена, ужасна е, но можеш да видиш средния клон който подкастрих есента, миналата година, вижда се как се е разклонил
Изображение

Виждат се също новите разклонения на клона в дясно.
Утре ще направя по-добра снимка за да добиеш впечатление
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Върни се на “Отглеждане на други растения”