Какво ни ядоса днес :(

На който му се говори каквото и да е различно от цветя - това е мястото
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Re: Какво ни ядоса днес :(

Мнениеот bimbargo » 08 апр 2017, 16:11

Отвратително е времето навън. От доста седмици не си спомням да съм си стоял вкъщи в събота и неделя.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
tonybgtop
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот tonybgtop » 08 апр 2017, 17:43

Alien написа:@tonybgtop: На добичето явно му харесва въртележката! :D :thumbup:

:lol: Само дето като падна малко залиташе,ама туй не е важно. :lol:
bimbargo написа:Отвратително е времето навън. От доста седмици не си спомням да съм си стоял вкъщи в събота и неделя.
    Аааа,Емо, то въпрос на навик,братче. :lol: Ако не се излива потоп,мяткам дъждобранчето и в градината. :thumbup: :nod: Вярно,че не е особено приятно,ама свикваш,щот вали доста при мен,но пък тази пролет е ужасяваща. :oops: :think Само си представям какви ядове ще си имам с розите след като не мога да пръскам превантивно. :(
ПО-ДОБРЕ ДА РАБОТИШ С ПИЯНИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ,ОТКОЛКОТО С ТРЕЗВИ ИДИОТИ!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 08 апр 2017, 18:53

Тук духа доста силен и студен вятър. Поне тихо да беше - отивам, ако да вали.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 11 апр 2017, 20:41

Може да се каже, че днешният ден беше най-кофти денят ми за последните 15 години. Толкова злини накуп не ми се бяха струпвали на главата от много време.

Днес ми е единственият ден без одити за повече от месец напред и назад. Това е важно и трябва да свърша 1000 неща. Сам съм с малкия, който е във ваканция. Станал съм по случая в 03:30.

Вчера оставям колата на сервиз за смяна масло и филтри. Имаше и някакъв шум отпред, което казвам на майстора. Та излязоха неща за над 300 лв. - накладки, шарнири и разни неща, които не мога да възпроизведа. Та вместо вчера, колата ще стане днес по някое време. А ми трябва днес жестоко.
Чакам днес доставка на почви и разсадни табли от доставчик. Седя си вкъщи и чакам да ми ги достави до обяд. Няма никой.
Работя по един сайт, оправям една страница в 04:30 сутринта и я пращам на отговорника във фирмата да я прегледа, за да оправя останалите 30 - 40 страници. Планирал съм времеви ресурс за това точно днес. Никаква обратна връзка. Времевия ресурс отива по празниците.
В 10:00 часа ми звъни клиентка с поръчка, която е до адрес и зададен час на доставка до 10:00. Куриерът го няма. Звъня в Еконт, после на клиентката. Тя звъни на куриера, той не вдига. Тя звъни на мен, аз правя рекламация на Еконт. До този момент се проведоха още 10 разговора за тази пратка с клиентката, куриера, Еконт, отдела им за качество, нашият офис на Еконт.

Към 13:00 ми се обажда майстора, че колата ще е готова около 15:00 - 15:30. Днес съм и детегледачка, та хващам хлапето и се понасям по-рано така, че към 15:15 да съм при майстора. Той е точен и в 15:30 се качвам в колата. Отпрашвам към Нови Искър да подам документи за виза за бараката. И успявам да се правя за 5 минути там. След това отивам при доставчик за сандъчета и стойки, че имам поръчки в магазина. И там се справям за 10 - 15 минути. Звъня на доставчика на таблите да видя дали мога да мина и през него, че ми е на път - не можело днес. Утре щял да ми ги достави.

Прибирам се вкъщи и се хващам да оправям поръчките за днес и семената на Tweety. Вече усещам края на работния ден и вкусът на бирата. Да, ама не. Звъни телефона - "Добър ден! Търся Емил", "Емиле, ти защо си губиш документите?". Шок! Проверявам раницата - няма ми портфейла. Мъжки глас ми обяснява, че е в МОЛ Парадайс и ще е там до около час. Да ходя да ми ги даде. Зарязах поръчките и семената на Tweety.

Първо не се сетих кой е МОЛ Парадайс, че бях леко замаян. После ги видях кой е и хуквам с колата. Без документи. Добре, че е жената да ме върне навреме, че с метрото от нас до МОЛ-а са 30 минути. Срещам се с човека - всичко е вътре без парите. Важното е, че документите и картите са вътре. Но докато пътувам към МОЛ-а си блокирам картите, че не знам дали ще са в портфейла.

Та така си вземам портфейла, но нямам пукната стотинка. Даже за билетче нямам пари, а картите блокирани. Намирам клон на банката ми да изтегля пари. И понеже сметката е фирмена, трябвало ми фирмен печат. Познайте дали имах в себе си фирмен печат. Изписах един тон бумаги за да изтегля малко пари.

И вече на път за вкъщи с метрото си викам, че гадостите за днес са свършили. Да, ама не. Звъни ми клиентка в магазина, която днес си е взела пратката от Еконт. Имаше доста поръчани неща и в тях и Детрал за цветя. Не знам какво са правили от Еконт, но цялото съдържание на Детрала се е изсипало вътре. Всичко омазано. Рекламация. Утре пак ще пращам.

Сега съм си вкъщи и се надявам гадостите наистина да са приключили. И си пия биричката. Странното е, че дори и главата не ме боли. Та такива ми ти работи.

Искам отпуска!

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Контакти:

Мнениеот kikabelata » 11 апр 2017, 21:47

днес явно си е било куц ден. моят започна с обаждане от куриер, който ме уведоми, че водещата на търси се - нели хаджийска, която докато бях в софия ме мота с доставката на едно колие, което си поръча от мен, е отказала да си го получи след сто пренасочвания и пренасрочвания. междувруменно сметката му за транспорт вече доста е набъбнала, щото то не бяха доставки до майната си, където живее, не бяха точни часове, не бяха нови нареждания и т.н. цял ден се моля някой от софия да го хареса и да го вземе, па макар и да съм на загуба, само и само да не се разхожда и наобратно.

вчера забравих да взема за еконт една пратка по поръчка от магазина ми. сутринта реших да викна куриер - той пък нямало да може да дойде днес. докато се вайках и се чудех как да обясня, че не само вчера, а и днес няма да изпратя, се отвори една възможност и пратката замина, с триста зора.

освен това започвам да пиша за нов блог и днес поисках точни указания за изискванията им, защото утре е срокът за първата статия, а аз от петък чакам указанията. половин ден чаках и накрая получих едно изречение с нищо конкретно по моите питания. сега седя и се чудя какво да правя и пак ще пиша в последния момент.

пак днес получих и отказ от една фирма да вдигнат заплащането за писане, което ми предложиха, така че да не работя всеки ден по цял ден за минимална заплата. а бяха единствените, които предлагаха осигуровки...

паралелно с това за втори път (след неуспеха вчера), опитахме да минем колата на преглед и пак не успяхме. вчера нямали протоколи, а днес просто бяха опънали една софра в сервиза и познай как ако все пак ги бяхме вдигнали от нея, щяхме да минем, па ако ще и да излиза колата от магазина, чистак нова. а мъжо от утре тръгва на дълга и продължителна работа и прегледът остава на мен, пък до сега никога не съм го правила. :oops:

за капак се оказа, че вчера по недоглеждане съм зафичила в софия корите на старозагорки :wall вместо да им спестя малко пари, като съчетаем една командировка с вземането им директно от мен, сега ще обиколят за по-напряко през софия. :? и моичкият само мърмори що се занимавам, като не го мога... :twisted:

а имах да садя боб :(
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот magimei » 11 апр 2017, 21:50

Мдааа, има дни в които по-добре да не ставаме от кревата :mrgreen: .Деня вече почти изтече Емо, пий си биричката и не мърдай от дивана :) .

Потребителски аватар
Alien
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Alien » 11 апр 2017, 22:19

Ако Ви е кофти днес, замислете се - все пак имате поводи за радост:
- Самият факт, че сте се събудили жив и здрав, Ви прави по-щаслив от 1 милион души по света, които няма доживеят до другата седмица;
- Никога не сте преживяли война, самотата на затворническата килия, агонията на физическите мъчения или системен глад? Вие сте по-добре от 500 милиона други;
- Ако можете да отидете на църква без страх от затвор или убийство, сте по-добре от 3 милиарда души;
- Ако в хладилника Ви има храна, а Вие сте облечени, обути, имате покрив над главата и собствено легло, Вие сте по-богат от 75% от хората;
- Ако пък имате сметка в банката и малка сума за черни дни, то Вие принадлежите към 8-те% осигурени хора;
- И накрая (но не по важност), ако четете това, значи не сте от онези 2 милиарда, които не могат да четат;
Усмихнете се и весели празници!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 12 апр 2017, 03:00

Съчувствам ти Кико. :flower :heart :kiss

Да, прав си Alien. И аз се опитвам да гледам така философски на нещата. Но въпреки това днес бих убил онзи доставчик, който вчера не ми докара стоката. Щото парите, които заминаха с портфейла бяха неговите пари. Специално за него ги изтеглих.

Потребителски аватар
troll
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот troll » 12 апр 2017, 03:10

Бе днес е по-зле от вчера,
но е по-добре от утре!
:mrgreen:
:mrgreen:

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Контакти:

Мнениеот kikabelata » 12 апр 2017, 04:35

bimbargo написа:Съчувствам ти Кико. :flower :heart :kiss ...

то и аз на теб. тва с портфейла го преживяхме сега на връщане от софия, когато майка ми чак във варна установи, че си е забравила чантата на омв оризово, след пловдив. слава богу, намерили са я и я изпратиха, ама минаха 3-4 дни, в които тя си изяде всички нокти, защото се чудеше да си блокира ли картите, като от омв-то твърдяха, че всичко си е вътре и дали няма да изгърми, ако не ги блокира... но да, всички тия кахъри са малкия дявол, просто дразнят и е кофти като се струпат накуп.
ти що пак си караконджул по нощите бе?
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
ku4o
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот ku4o » 12 апр 2017, 06:19

Леле, големи сте блейки, Кика и Емо :wink:
На мен пък вчера каръщината от преди ми спаси д-то :mrgreen: Един колега се премести, та вчера разпределяхме неговата работа и .... на мен не ми дадоха нова, защото ще изпуша, изведнъж им се сторило,е си имам предостатъчно работа
dvorche.com - Създаваме красота и уют

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 12 апр 2017, 06:45

kikabelata написа:ти що пак си караконджул по нощите бе?

Пълнолуние. Не мога да спя като хората когато има пълна луна. И жената заварих в хола.
ku4o написа:Леле, големи сте блейки, Кика и Емо :wink:
На мен пък вчера каръщината от преди ми спаси д-то :mrgreen: Един колега се премести, та вчера разпределяхме неговата работа и .... на мен не ми дадоха нова, защото ще изпуша, изведнъж им се сторило,е си имам предостатъчно работа

Това си е направо за другата тема. Вероятно са прочели онези статии за 45000 дефицитни специалисти и са се уплашили. :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Ива.нка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Ива.нка » 21 апр 2017, 18:24

Накратко : искам да не бях се връзвала с Мтел !
Накратко :
Преди близо два месеца отказах подновяване на договор с тях за ТВ, интернет и телефон / интернета и телевизията им пропадаха минимум по 2 пъти седмично - техниците вече искаха ключ от нас/. Преместих се при друг оператор, запазвайки номера си. И настана кошмара :
- близо месец отказваха да ми вземат оборудването --- успях ;
- в приемно-предавателния протокол пропуснаха да впишат част от оборудването --- оправих ;
- месец и половина ми искаха 100 лв за оборудването / служителката не беше прехвърлила протокола в централата / --- оправих;
- два месеца искат да заплатя някакви две фактури, които не са ми представени ; искат само сумите ; не мога да взема фактури от магазините, защото нямали в програмата достъп до тях - да ги взема от сайта на Мтел ; в сайта на Мтел не ми дава инфо, защото съм си закрила номера към тях; на имейлите ми до Мтел отговора е : вземете си фактурите от удобен за вас магазин ; начисляват ми лихви за просрочие и не ми дават фактури да видя за какво и за кога са :mad:
Е, кажете ми
- как да платя за нещо, което не зная какво е ;
- и втори въпрос : от кого да взема фактурите ?
Пълен кошмар - нямам вече сили да се тормозя с Мтел :crybaby: :lol: :wall
"Животът не е оцеляване в бурята, а танц в дъжда" - "Коледен списък" - Ричард Пол Еванс

Потребителски аватар
слав
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот слав » 26 апр 2017, 22:13

Котките съсипаха любимият ми хемерокалис, направо е на салата. Явно са се сбили върху него и са му разказали играта. Вървеше чудесно и се надявах тази година най-после да цъфне, но... :wall Направо ми се скапа настроението! :crybaby:
Нищо чудно при някой следващ рунд да прецакат и други китки. Да не говорим, за естетичният вид на градинката ! :(

Rumiana_N
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Rumiana_N » 07 май 2017, 20:01

Не бих казала, че се ядосвам , но колегата направил отличен клип как една фина възрастна дама краде китки от кашпа на Витошка. Посред бял ден, сяда, ловко ги изтръгва и мушка в плик. Що бе.

Върни се на “Бърборилник”