Кои растения ви тормозят най-много

Проблеми с листнодекоративни и цъфтящи стайни цветя и растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
dal
Изгонен потребител
Изгонен потребител

Re: Кои растения ви тормозят най-много

Мнениеот dal » 20 яну 2010, 17:24

Чародейка написа:С кокоса и аз все се провалям ,но проблема може и да е в самите кокоси ,не само в нас ,аз лично съм купувала кокоси с ужасен вкус ,какво остава пък да никне нещо :?

после ще чета идругите от какво пъшкат , ама да кажа моите провали:
азалии -не знам колко, ту му млякото горещо ту пък друго нещо ;
коледни звезди-рекорд да са живи при мен е две години , ама чисто зелени листа и това е, и сега измъчвам една бяла и една червена , ще видим;
фуксиите-това е генератор за белокрилки , харесвам ги , обаче без мен примък отмък пръскай стрижи и т.н.;
далиите -просто подарих всичките над 30 коренища , от маркови по маркови-аз няма да им ставам роб , па слънце да му търсиш , да поливаш , па охлюви , това изгорело сухи шумки, онова с гъсеници , третото му почерняли пъпките , едно станало на колове , петото го подпираш-без мен , приключих ;
араукариите ми-ами след цикасите няма такъв каприз , обаче аз победих , защото едната е два метра вече и и хванах цаката !
цикаси-ех , мъко моя пожълтяла капризна листа не избила луковица изгнила мушички хванала па пролет слънцето го опарило , па тор съм му объркала -за такова пет стотинки не давам вече аз , освен ако не емигрирам на юг -тогава пак ще пробвам при повече обективни условия да успея...

сега , ако не успея да спася хибискусите че са се разклюмали-ще е провал титаничен , защото освен моите куци пилета съм поръчала още над 10.
разсипя ли моите 8, новите ще подаря и заменя срещу амарилиси-такова не съм гледала , па да не плачат скръбни и самотни саксиите.... :D

Потребителски аватар
stplam
Фиданка
Фиданка

Мнениеот stplam » 20 яну 2010, 18:04

Аз също имам проблем със Азалиите, Цикламите, Коледните звезди, друго в момента не мога да се сетя.

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот маргаритка » 21 яну 2010, 13:01

:think Дал, да не ти спъвам бъдещите творчески планове, ама.... амарилисите цъфтят доста кратко, рядко повтарят и през цялата останала година ще трябва да ги гледаш в салатен вид. Кютай си там при хибискусите, стискай им палци, бели магии им прави, щом се налага... те поне като започнат да цъфтят и нямат спирка! :)
"Открито обществено място е всяко обществено място, което не е закрито." МЗ, 2012.

Di_Va
Дръвче
Дръвче

Мнениеот Di_Va » 23 яну 2010, 19:21

По тази тема мога роман да напиша :) Но поне вече не се тръшкам, когато някоя китка реши, че не си допадаме. Странното е, че най-сполучливо и многократно съм съсипвала все любимите на съпруга ми растения - банан и дифенбахия и от двете съм загубила по няколко, а в момента имам и от двете пак в реанимация. Иначе имам една маранта, която пета година нито загива нито се оправя, фитониятя около десет години беше на същия хал но миналото лято загина, освен това калдаръмчета така и не успях да отгледам, нещо все им става малко след като поотраснат, със сенполията също не ми се получава. Това са нещата, с които съм пробвала многократно, не се броят единичните неуспехи :)

Потребителски аватар
веселка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот веселка » 28 апр 2010, 11:55

ООООООХ ! И аз да се оплача - умират ми все цветя които мъжът ми е подарил. Цикасът умря , Кротона и коледната звезда. Също и като се замисля от преди 2 - 3 год. имам унищожени мини розичка , маранта , 2 бегонии и други които вече не ги помня. Мъка мъкааааа :wall

Потребителски аватар
tutislava
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот tutislava » 28 апр 2010, 14:08

Ха-ха, и аз предимно не опазвам цветя, подарени от мъжа ми. Цикас, гардения, минирози, все такива.... :D
Изображение

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот bimbargo » 29 апр 2010, 05:29

Аз пък не успявам с цветята, които подарявам на жената. Всъщност сам си ги подарявам, но ги прекарвам като подаръци. Явно Господ ме наказва за шмекеруването. :oops:
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
tutislava
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот tutislava » 29 апр 2010, 13:09

А-а-а! Ето това е причината! А моят М. казва, че нарочно съм ги уморявала! :D Въпреки, че ги гледам като писани яйца.
Изображение

Потребителски аватар
dani1964
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот dani1964 » 29 апр 2010, 13:27

bimbargo написа:Аз пък не успявам с цветята, които подарявам на жената. Всъщност сам си ги подарявам, но ги прекарвам като подаръци. Явно Господ ме наказва за шмекеруването. :oops:

:D :D :D Това е, няма начин, следващия път повече искреност и по-малко задни мисли.

Потребителски аватар
foxysilver
Дръвче
Дръвче

Мнениеот foxysilver » 29 апр 2010, 14:17

Най-много ме тормозят МОИТЕ растения :wall

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот маргаритка » 29 апр 2010, 14:37

:twisted: мен най-много ме тормозят Касторисовите ванди :oops: :oops:

А по темата - включвам в списъка тъпите птериси
заради умението ми да ги затривам в рамките на три месеца от придобиването им. Нямат оправия! :twisted:
"Открито обществено място е всяко обществено място, което не е закрито." МЗ, 2012.

Потребителски аватар
foxysilver
Дръвче
Дръвче

Мнениеот foxysilver » 01 май 2010, 21:46

Мини рози и сакъзи.

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Borjana » 02 май 2010, 03:50

маргаритка написа::twisted: мен най-много ме тормозят Касторисовите ванди :oops: :oops:

Марги, а на Светик теменужките не те ли тормозят? Щото мене много. :crybaby:

А иначе при мен много раздвижено се получава - постоянно различно. Тая зима ми умряха растения, за които си мислех, че мога да гледам, даже не само мога, ами даже съм им спец. Обаче ме прецакаха. :mrgreen:

Потребителски аватар
foxysilver
Дръвче
Дръвче

Мнениеот foxysilver » 03 май 2010, 11:43

Borjana написа:
маргаритка написа::twisted: мен най-много ме тормозят Касторисовите ванди :oops: :oops:

Марги, а на Светик теменужките не те ли тормозят? Щото мене много. :crybaby:

А иначе при мен много раздвижено се получава - постоянно различно. Тая зима ми умряха растения, за които си мислех, че мога да гледам, даже не само мога, ами даже съм им спец. Обаче ме прецакаха. :mrgreen:

И аз така, приятели и колеги се съветват с мен за сакъзи, а аз толкова много съсипах. Май повечето удавих.

Потребителски аватар
dani1964
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот dani1964 » 17 май 2010, 23:33

Ох, само не е ясно кой кого повече тормози - те мен, или аз тях - но антуриумите са моят безспорен "фаворит" по тормоз.
И коледните звезди, и цикламите, и глоксиниите... и май станаха твърде много.

Върни се на “Проблеми със стайните цветя и растения”