Камелия

Проблеми с листнодекоративни и цъфтящи стайни цветя и растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот ravik » 25 авг 2007, 00:45

А онова клонче, което държах във вода, уж за да пусне корени... вече след почти година във вода ми писна и го изхвърлих. Нямаше промяна дори на милиметър, все едно напълно изкуствено клонче бях натопила. :twisted:

Потребителски аватар
dark_star
Кълн
Кълн

Re: Камелия

Мнениеот dark_star » 16 мар 2008, 09:42

Преди седмица и аз си взех Камелия от Метро. За първи път ще гледам подобно цвете. Отначало я взех със замисъл да я садя в градината, но после се отказах защото щяха да ми я откраднат на втория ден :mad:
Сега се глася да я пресаждам, защото вече има няколко петънца. Като я купувах имаше само на едното листо и жена в магазина (която отглеждала камелии) ми сподели от опит, че петната се били обрязвали, за да не се разпространяват по цялото листо. :think
Ще я държа на терасата, пък да видим какво ще се получи. Отчаях се от по-горе споменатите капризи на това растение :oops:
"Във всичко исках смисъл аз да виждам, щастливи да сме, страх да не познаваме. Лъжи измислях,звучни и красиви, например, че земята тъжна рай е."
К.Вонегът

Потребителски аватар
dobis
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот dobis » 09 апр 2008, 23:26

За мен това е едно от най-лесните и безпроблемни растения. Засяти са в най обикновена бг почва - търновски чернозем , омесен с добре огнила оборска тор ... оцедливо , поливам нормално , като видя че е суха , изнесени са от 1 март в двора , цяло лято под асмата на шарена сянка , на зима пак в неутопляема стая , температурите са доста нисички , до прозореца , гушнати със стрелициите и азалиите и ще чакам цвят пак ... Започнаха растежа на новите клончета , едни хубави зачервени листенца , радват ме. Не съм пръскала нито веднъж , не съм торила , не съм киселила , все едно е бабина китка...Новите и те се чувстват вече идеално в новите си саксийки ... накипрени до старите, не личи кое е било у дома и кое сега е купено. За начало заложих 2 резника по правилата , вкоренител и завити , но отсега знам че трабва да чакам поне 8 месеца , ако са живи дотогава , ще оцелеят и догодина до това време ...
Трябва им само полусенчесто и проветриво място през лятото , да се внимава да не се засушат в началото на август като правят пъпките и после на зима на хладно, дори и студено , но в никакъв случай с парно или печка. Остъклените тераси са идеални за тях за зимата.
Стискай зъби и се смей!
Чакай и се надявай!
Дограмата ми хлопаааааа

Потребителски аватар
dark_star
Кълн
Кълн

Мнениеот dark_star » 25 май 2008, 08:26

:crybaby: :crybaby: Камелията ми умря.. Толкова хубаво си растеше, имаше нови листенца и изведнъж на другия ден - цялата изсъхнала, направо не мога да повярвам! :crybaby:
"Във всичко исках смисъл аз да виждам, щастливи да сме, страх да не познаваме. Лъжи измислях,звучни и красиви, например, че земята тъжна рай е."
К.Вонегът

Потребителски аватар
popoto
Дръвче
Дръвче

Мнениеот popoto » 25 май 2008, 08:39

При мен се случи същото :? Много хубаво цвете, но ужасно капризно :mad:
Wherever you go, whoever you meet, and whatever you do, give love and appreciation, because that is your true nature. How do you know it is your true nature? You feel so good when you are giving it!

Потребителски аватар
-Наталия-
Дръвче
Дръвче
Контакти:

Мнениеот -Наталия- » 15 юни 2008, 21:32

Още утре ще ходя да си купя. Влюбена съм в това цвете.

Потребителски аватар
-Наталия-
Дръвче
Дръвче
Контакти:

Мнениеот -Наталия- » 21 юни 2008, 14:57

Купих си камелия и гардения. Май се хвърлих направо в дълбокото, нали? Камелията я взех за 15 лв. Висока е около 80 см. Няма цветни пъпки. Ще "изкълва" отново цялата тема за да я гледам правилно и да ме зарадва с цвят. На етикетчето и има надпис, който не е на българси и не знам точно кой вид е, но е розова и на снимката изглежда прекрасно.

Виолетка
Семенце
Семенце

Мнениеот Виолетка » 30 авг 2015, 14:54

Здравейте!

Камелията как я поливате - в чинийката или отгоре?

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот serena » 30 авг 2015, 16:58

Аз моите ги поливам само отгоре, тъй като е важно повърхностният почвен слой да не пресъхва много-много.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.

Виолетка
Семенце
Семенце

Мнениеот Виолетка » 04 сеп 2015, 20:58

И аз отгоре я поливам. Но пък откакто я пресадих, се появиха едни кафяви сухи петна по новите листа и се чудя от какво може да е. Някои листа паднаха, а така хубаво ми вървеше :( Потърсих в интернет, обаче то пише, че може да е от светлина, поливане, торене, сух въздух - иди разбери кое - ми то няма друго какво! Някакви идеи?

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот zvete » 07 сеп 2015, 12:58

Моите камелии винаги съм ги уморявала, като е лято и е много горещо, не обичат жегата и пряко слънце. Може да има обаче и вредители, акари например.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Виолетка
Семенце
Семенце

Мнениеот Виолетка » 03 окт 2015, 01:19

Акари няма, но тя е на северозападна тераса и привечер си я огряваше слънцето. Като цяло мисля, че това лято си изпекох цветята. Ще си имам едно наум за догодина. :(

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот serena » 03 окт 2015, 17:37

И при мен имаше кафяви петна по някои листа, които впоследствие паднаха, но не бяха много. Отдавам го основно на сухия въздух през твърде горещия месец това лято. Въпреки това почти всички камелии нараснаха добре и имат доста пъпки. Почти не съм ги оросявала с вода, тази година реших така да правя и да видя резултата. Ами засега поне е добър. Само при едната, купена късно пролетта от Кауфланд, розова с много пъпки, не можа да отвори ни една и едното растение в саксията изсъхна. Остана второто, което хвърли доста листа, не нарасна много, но поне е живо и има 2-3 пъпки. Надявам се да се е аклиматизирало и догодина да се представи по-добре :)
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.

Върни се на “Проблеми със стайните цветя и растения”