Проблем с туи под орех

Проблеми с цветята в нашите градини и балкони
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
denima75
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Проблем с туи под орех

Мнениеот denima75 » 27 мар 2013, 22:04

Teodor написа:Да, ореха освен, че смуче всичко около него, ръси тези''ЙОНИ'' с корени, листа, цвят, че даже при дъжд от листата се отмиват..... :mad: Но пък е вкусен :D

Да,вкусен,полезен и скъп :D и под нашия орех в диаметър от метър и половина,два нищо не вирее.

Потребителски аватар
hartt
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот hartt » 27 мар 2013, 22:07

desitasus написа:Ами как тогава да си опазя живия дувар? Толкоз ли не могат 2 туи да го преживеят тоз орех?

Ами, виждаш, че не могли. Последно предложение - садиш Ирга - таман после ще споделиш, дали си струва.

Потребителски аватар
Teodor
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Teodor » 27 мар 2013, 22:21

Ами, не знам може проблема да е бил в туите(да са били болни, да не са се хванали, нещо да е аварирало :lol: ). Под моите орехи има зелено де не е кат да няма, ама са си диви работи(не съм се намесвал в саденето им). Пробвай пак, ако стане стане, но във всички случай ше е кущунство да махаш ореха-хубаво дърво е ....... :(

Потребителски аватар
desitasus
Бая дръвче
Бая дръвче
Контакти:

Мнениеот desitasus » 27 мар 2013, 22:32

То около ореха и нищо не съм садила, защото съседските кучета минаваха оттам, преди да си ги приберат. А дворните котки се катерят по ореха и на слизане скачат в туите. Така че пак ще пробвам, защото и на мен си ми е мил. Целият план на къщата преработихме, за да я наместим между дърветата без да ги режем.

Потребителски аватар
Teodor
Бонсай
Бонсай

Мнениеот Teodor » 27 мар 2013, 23:30

desitasus написа:. Така че пак ще пробвам, защото и на мен си ми е мил. Целият план на къщата преработихме, за да я наместим между дърветата без да ги режем.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :) :cross :flower

Потребителски аватар
tony.bg.it
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот tony.bg.it » 28 мар 2013, 14:58

Гледам,че Calico днес се е появила във форума.Тя има двор пълен с рози и орехи/и много други растения де/дано се включи да сподели как са се погодили с орехите нейните растения!
Изображение

Потребителски аватар
Пери
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Пери » 28 мар 2013, 23:41

desitasus, под нашия орех, на около 2 м. от дънера, имам от бялата храстовидна хортензия не ѝ знам точното име. Вярно, че не става много висока, но расте, цъфти и се множи без проблем.

Потребителски аватар
krass
Фиданка
Фиданка

Мнениеот krass » 02 апр 2013, 19:19

Ние също имаме орех в градината. Винаги премахваме долните леторасли, най ниските розклонения са на около 3,5метра, т.е. около дънера е слънчево. Друго, което мисля, че е важно-наесен винаги премахвам опадалите орехови листа. Корените му са дълбоко, около него се обръща добре и дълбоко. Аз имам една роза, която вирее добре /на около 40см от дънера/, вече няколко години там сея и латинки, стават чудесни туфи. Дано успях да спася живота на ореха ти.
Ще споделя и нещо друго-имам съседка, която има двор 2 дка, но в мястото й не виреят череши. Правили са многократни опити на различно място, ама не, та не. И друго-в рамките на една градина има места с различно pH, затова някои растения се развиват добре, други съхнат-просто не е улучено мястото им.

Потребителски аватар
desitasus
Бая дръвче
Бая дръвче
Контакти:

Мнениеот desitasus » 02 апр 2013, 20:10

Орехя е единственото широколистно дърво наоколо има само борове. Значи почвата е кисела. Изложението му е южно, почти цял ден е слънчево около него. Днес садих ириси и хемерокалиси, понеже видях, че доста от вас гледат луковичи под орехите си.

Потребителски аватар
desitasus
Бая дръвче
Бая дръвче
Контакти:

Мнениеот desitasus » 16 апр 2013, 14:11

Подмених изсъхналите туи, около ореха съм засадила ириси, лиатрис, лилиум, божур, хоста, сантолина и котонеастър. И да видим какво ще стане :lol:

Изображение

iskra_penkova
Семенце
Семенце

Мнениеот iskra_penkova » 24 окт 2017, 00:54

аз го имам същия проблем с туите под ореха, при мен расте лигуструм и засега евонимус, но сравнително далеч от дънера,дали вече има резултат при теб и да кажеш нещо положително...примерно чудя се дали махония, пираканта ще расте

Върни се на “Проблеми с градински и балконски цветя”