Пролетен конкурс - Хипеаструми (Амарилиси)

Пролетен цветен конкурс - Хипеаструми (Амарилиси)
Изображение

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Пролетен конкурс - Хипеаструми (Амарилиси)

Мнениеот bimbargo » 30 яну 2010, 18:03

Условия за участие

Право на участие имат всички регистрирани членове на Форуми за цветя FlowersNet.info.

Ако не сте регистрирани, заповядайте и го направете тук. Регистрацията и членството са безплатни.

Изисквания към участниците

1. За да участвате в конкурса е необходимо да представите снимка на свое растение, с която искате да участвате;

2. Можете да участвате само с по една снимка на едно и също растение, както и с максимум 3 снимки на различни растения;

3. Снимки, на които се вижда датата, на която снимката е направена, ще бъдат дисквалифицирани;

4. Минимален размер на снимките - 600 по малката страна на снимката, максимален размер 2048 по голямата страна на снимката;

5.Снимки, на които, освен растението, се виждат други предмети, части от мебели и т.н. ще бъдат дисквалифицирани;

Награди

Победителят получава правото да избере своята награда - която е растение/я на стойност 20 евро от текуща или бъдеща поръчка, организирани във форума.

При уговорка е възможно и предоставяне на сумата. Пощенските или куриерските разходи за получаването на наградата от победителя ще бъдат заплатени от организаторите на конкурса.

Срокове

Подаване на снимки: 01 февруари - 9 април 2010 г.

Преглед от Екипа на изпратените снимки: 10 април - 11 април 2010 г.
Гласуване за победител: 12 април - 23 април 2010 г.
Обявяване на победителя: 25 април 2010 г.

>>> Обща тема за коментари и въпроси <<<
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Re: Пролетен конкурс - Хипеаструми (Амарилиси)

Мнениеот bimbargo » 26 апр 2010, 05:02

Приключи и вторият пролетен конкурс за амарилиси. Участваха 19 потребители със 37 снимки. Гласуваха 84 потребители, които този път не толкова категорично определиха ДВАМА ПОБЕДИТЕЛИ:

:arrow: yoshko за снимка 018. Честито yoshko! :flower
Изображение

Изображение

:arrow: etolietoli за снимка 036. Честито Ели! :flower

Изображение

Изображение

Резултатите от гласуването можете да видите ТУК.

Наградата за всеки от победителите е растение/я на стойност 20 евро от текуща или бъдеща поръчка, организирани във форума.

Още веднъж Честито yoshko и Ели! :flower
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Изображение

hrisa1
Семенце
Семенце

Мнениеот hrisa1 » 26 апр 2010, 10:27

Честито на победителите. Наистина красиви снимки.

Потребителски аватар
dani1964
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот dani1964 » 26 апр 2010, 10:34

Поздравления и от мен!
Радвам се, че снимката за която гласувах, е на победителите :D.

Потребителски аватар
etolietoli
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнениеот etolietoli » 26 апр 2010, 16:39

ооооо аз съм изключително щастлива. Всъщност повече от изключително!!! За мен това беше по-важния конкурс, който наистина чаках с нетърпение! Много благодаря на всички гласували!
Странното е, че всъщност печеля със снимка, с която не съм очаквала - избрах я за участие само заради комбинацията от цветове - не заради растенията, които са далеч от най-добрите, не и заради самата снимка, която също е много далеч от най-добрите, още повече, че това е една от малкото снимки, които съм правила сама, а не половинката. Всъщност аз залагах на 035...нея я имам и отпечатана, в рамка и сложена на стената... :) и е любимата ми снимка на амарилис.

Снимката на Йоши и на мен ми беше фаворит, заедно с 26 и 28, които обаче май харесвам заради самите растения, а не заради комбинацията от снимка-цвят...
учудена съм, че толкова малко снимки участваха в този конкурс...много учудена...
но пък се радвам, че печеля при амарилисите с човек, който също е страстен почитател на именно тези цветенца :):) Йоши, честито! :flower

Потребителски аватар
yoshko
Бая дръвче
Бая дръвче
Контакти:

Мнениеот yoshko » 27 апр 2010, 01:41

И аз много благодаря на всички, които са гласували за моята снимка. Трябва да черпя съпруга, защото точно тази снимка е негово дело (аз с моя апарат нещо не успявам да ги докарам толкова добре) и ми е любимата от снимките на мои амарилиси. Този Аmbiance наистина е много фотогеничен, наживо не ме впечатлява толкова.

Ели, честито и на теб, oпределено заслужаваш първо място с красивите модели и снимки. :flower И аз съм много учудена от потребителския вот, на мен от твоите абсолютен фаворит ми беше 035 (страхотен модел модел, страхотна снимка, много добра композиция) и съм супер учудена, че не е на по-предно място в общата класация. Ако съвестта ми позволяваше да гласувам, бих гласувала за моята (уж не по пристрастие, но кой може да е сигурен :wink:), 035 и 026 (в тази снимка има нещо, което ме грабва - харесвам сорта, снимката е хубава, но и други показани амарилиси харесвам и са с хубави снимки, обаче тази точно ме привлича с нещо, поздравления bonbon7).

И аз очаквах много повече снимки в конкурса, има любители на амарилиси във форума, които разполагат с много амарилиси и красиви снимки. Дано участват в следващи конкурси. :thumbup:

Не зная дали тук е мястото, но бих дала препоръка в конкурсите да се сложи някакво ограничение и за максимален размер на снимките. Не е хубаво снимката да е по-голяма от един екран - трудно се разглежда, пък и много повече личи, ако не е с много добро качество.

Потребителски аватар
bonbon7
Семенце
Семенце
Контакти:

Мнениеот bonbon7 » 27 апр 2010, 15:17

Поздравления за спечелилите, наистина са много красиви цветята и снимките също.
Аз съм много поласкана от оценките ви за моите растения, защото съм абсолютен новак . Имам амарилиси от миналата година, но явно се обичаме взаимно, защото тази пролет всички бяха удвоили цветоносите си. А този Елвас, /26/ , който ви е грабнал ,миналата година дори не цъфна, едната луковица беше за изхвърляне, а другата почти не се отвори. А сега предизвиква толкова симпатии.
Да си призная честно аз просто си снимах цветовете, нямах намерение да участвам....
Още повече не ми беше ясно на кое да заложа- на цялостната визия на съцветието или на макро снимка.
Но явно съм на вярната посока.Съжалявам , че за конкурса не успя да се отвори Fairy tale, който беше с 18 цвята.
Успех на участниците в следващия конкурс. Там предвиждам голяма борба....

Потребителски аватар
Nadka
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Nadka » 28 апр 2010, 17:46

Не съм специалист в тази област, а и не знам другите за какво гласуват, но Амарилисът на didka_y е невероятен - гласувах за тази снимка и още веднъж искам да изкажа възхищението си от самото цвете, не от композиции, нагласени само заради снимката и общата визия :thumbup:

Потребителски аватар
la verita
Дръвче
Дръвче

Мнениеот la verita » 04 май 2010, 22:52

Честито на победитрлите и от мен.
Радвам се,че мой фаворит е на финала :thumbup:
Този конкурс така ме заплени ,че сега и аз искам да имам от тези прекрасни цветя.До преди това не ги бях виждала,нито бях чувала имената им. А те така си "струват" ... Благодаря Ви за което!
В ДИАЛОГА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА !

Върни се на “Хипеаструми (Амарилиси)”