Дифенбахия - проблеми

За любителите на антуриуми, филодендрони, кали и всички останали представители на това семейство
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Дифенбахия - проблеми

Мнениеот Valchen » 23 Сеп 2006, 12:42

Искам да ви питам според вас на какво се дължи пожълтяването на листата на дифенбахията (от вида, който наричат черна дифенбахия)? Почвата й ми се вижда суха, полях я като я пресадих (преди 3-4 дни) и още веднъж когато ми се видяха омекнали листата й. Не е на много светло (но тя е с много тъмни листа, така че предполагам, че издържа на сенчесто място). При пресаждането имаше 2-3 от най-долните листенца пожълтели, премахнах ги, а сега виждам и няколко от по-горните също са започнали да жълтеят.
  • 0

Дифенбахия - проблеми
Аватар
Valchen
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 31 Май 2006, 15:08

Мнениеот al.yank » 23 Сеп 2006, 12:52

Ако листата омекват,значи си преполяла.Понякога жълтеят от старост,и при мен е така,моята е от най-масовия вид,аз ги режа.А може просто да е стресирана от пресажането.Все пак провери под листата за вредители,акарите си умират за дифенбахии.
А пък ме имай предвид ако има някое клонче...плз :?
  • 0

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30518
Умът не е привилегия,а дарба!
Аватар
al.yank
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:14

Re: Дифенбахия

Мнениеот sand wedge » 23 Сеп 2006, 12:54

Valchen написа:Искам да ви питам според вас на какво се дължи пожълтяването на листата на дифенбахията (от вида, който наричат черна дифенбахия)? Почвата й ми се вижда суха, полях я като я пресадих (преди 3-4 дни) и още веднъж когато ми се видяха омекнали листата й. Не е на много светло (но тя е с много тъмни листа, така че предполагам, че издържа на сенчесто място). При пресаждането имаше 2-3 от най-долните листенца пожълтели, премахнах ги, а сега виждам и няколко от по-горните също са започнали да жълтеят.

Да ти кажа, като видях по сателита в един двор в Италия посяти дифенбахии високи около 1.5м... :eek: просто ми стана ясно, че няма смисъл да се занимавам с такова нещо... Трябва да имаш оранжерийка или зимна градина за такива растения... :nod:
  • 0

Дифенбахия - проблемии.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ
http://www.youtube.com/watch?v=OnDiy8I_rPo
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 249&type=1
Аватар
sand wedge
Експерт
Експерт

Регистриран: 24 Авг 2006, 11:01

Мнениеот Valchen » 23 Сеп 2006, 13:26

al.yank написа:Ако листата омекват,значи си преполяла.Понякога жълтеят от старост,и при мен е така,моята е от най-масовия вид,аз ги режа.А може просто да е стресирана от пресажането.Все пак провери под листата за вредители,акарите си умират за дифенбахии.
А пък ме имай предвид ако има някое клонче...плз :?

Нямаш проблем - предполагам, че ако резна ще пусне коренчета (нали дифенбахиите така се размножават). Пусни ми адреса си на ЛС.
  • 0

Дифенбахия - проблеми
Аватар
Valchen
Дръвче
Дръвче

Мнениеот Valchen » 23 Сеп 2006, 13:57

sand wedge написа:Трябва да имаш оранжерийка или зимна градина за такива растения... :nod:

Или хол 40 кв.м. :D
  • 0

Дифенбахия - проблеми
Аватар
Valchen
Дръвче
Дръвче

Мнениеот sand wedge » 23 Сеп 2006, 14:45

Valchen написа:
sand wedge написа:Трябва да имаш оранжерийка или зимна градина за такива растения... :nod:

Или хол 40 кв.м. :D

Някои хора имат и над 70кв.м. хол... :D как ти изглежда размер 11х7м.?... :D :nod: / не е моят де!/
  • 0

Аватар
sand wedge
Експерт
Експерт

Мнениеот mar_tone » 23 Сеп 2006, 17:49

Определено става въпрос за преполиване!Много малко хора знаят, че Дифенбахията се полива, когато горният слой на пръстта е сух в дълбочина 2- 3 см! Тзи Дифенбахия съм я имал и съм я поливал по много малко на 4- 5 дни!
  • 0

Аватар
mar_tone
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 25 Юли 2006, 22:17

Мнениеот lunen_sun » 23 Сеп 2006, 19:25

И какво стана с нея :D

sand wedge написа:Да ти кажа, като видях по сателита в един двор в Италия посяти дифенбахии високи около 1.5м... :eek: просто ми стана ясно, че няма смисъл да се занимавам с такова нещо... Трябва да имаш оранжерийка или зимна градина за такива растения... :nod:

Отглеждам успешно 3 вида,още не са станали по 1.5м де :) ,а в стаята на началниците ми има една 2м,на климатици,не особено обгрижвана,но изглежда чудесно.За мен са от лесните растения :)
  • 0

Аватар
lunen_sun
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 07:19

Мнениеот sand wedge » 23 Сеп 2006, 19:55

lunen_sun написа:...а в стаята на началниците ми има една 2м,на климатици,не особено обгрижвана,но изглежда чудесно.За мен са от лесните растения :)

На недобреосветено помещение се изтегля и няма добър външен вид...
Не знам как я гледат твоите...
  • 0

Аватар
sand wedge
Експерт
Експерт

Мнениеот Paju4eto » 23 Сеп 2006, 21:02

На мен ми е едно от безпроблемните растения, е, вярно, черна не съм имала, но всякакви други. Като станат около половин метър високи, ми писват и ги подарявам. В момента съм много доволна от една, която не расте много на височина и листата й са наполовина зелени, наполовина пъстри. Почти всички стават на дървета (в работата има само в съседните на моята стаи 3 броя над метър и половина). Поливам на 3-4 дни през лятото, на 5-7 през зимата, по съвсем малко. Не съм се борила с вредители по тях, но листата им омекват и пожълтяват точно от преполиване.
  • 0

Аватар
Paju4eto
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 20:35

Мнениеот Valchen » 23 Сеп 2006, 21:49

Голямо мерси на всички, ще я засуша и ще гледам да поливам по-нарядко :nod:
  • 0

Дифенбахия - проблеми
Аватар
Valchen
Дръвче
Дръвче

Мнениеот Valchen » 23 Сеп 2006, 21:50

sand wedge написа: Някои хора имат и над 70кв.м. хол... :D как ти изглежда размер 11х7м.?... :D :nod: / не е моят де!/

Изглежда ми супер и веднага се размечтавам какви голеееми и хубави цветя да сложа в такъв един хол :D
  • 0

Дифенбахия - проблеми
Аватар
Valchen
Дръвче
Дръвче

Мнениеот bimbargo » 23 Сеп 2006, 23:30

Аз познавам такава с голям хол. Жалко, че е не е фен на цветята.
  • 0

Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!
При технически проблеми със сайта и форумите, пишете на Дифенбахия - проблеми
Аватар
bimbargo
Администратор
Администратор

Регистриран: 31 Май 2006, 07:25

Мнениеот iva » 24 Сеп 2006, 09:36

Явно моята (която е също черна) се държи доста странно :? Пресадила съм я в торфо-почвена смес,поливах я по-малко,но листата взеха да клюмват.А аз не ги харесвам така дифенбахиите-обичам да са с по-вдигнати листа.Имам и от тези с шарените листа-нея я поливам доста и листата са и вирнати.Следователно реших,да пробвам и с черната.За около 2 седмици повечко поливане вече е доста по-добре.Нейните листа на допир са по-кадифени и затова я пулвелизирам от около 1 м. разстояние за да не се мокрят много.Имаше по едно време 1-2 жълти листа,но четох в Планета(докато го имаше),че обикновено пожълтеването се дължи на липса на азот и я поливах с един препарат(азот и желязо) и от тогава няма нови жълти листа.Това не означава, че те съветвам да я поливаш повече!Явно моята е странна,а мисля и че много зависи в каква почва е.Преди имах една бяла дифенбахия в по-глинеста почва и не носеще на вода изобщо.
  • 0

Аватар
iva
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 01 Юни 2006, 15:05

Мнениеот Valchen » 24 Сеп 2006, 10:40

Ивче, как се казва този препарат, който съдържа азот и желязо, че да потърся?
  • 0

Дифенбахия - проблеми
Аватар
Valchen
Дръвче
Дръвче

Следваща

Назад към Змиярникови (Araceae)